REKLAMA
Téma: Skladby šikmých střech

Střechy s tepelnou izolací nad krokvemi

Princip šikmé střechy s tepelnou izolací nad krokvemi byl vyvinut, aby eliminoval většinu nevýhod střechy s izolací mezi krokvemi. Parotěsnicí vrstva se provádí spojitě shora na tuhý a rovný podklad, nejčastěji dřevěné bednění.
Střechy s tepelnou izolací nad krokvemi

Jsou eliminovány systematické tepelné mosty krokvemi. Systematické tepelné mosty však nejsou eliminovány zcela ani v tomto případě. Laťování a následující vrstvy nad ním, zejména krytina, musí být bezpečně kotveny k podkladu skrz vrstvu tepelné izolace. Lze použít přídavné krokve na speciálních ocelových profilech, a to v kombinaci s měkkou tepelnou izolací, například deskami z minerálních vláken. Druhá možnost je kotvení laťování skrz dostatečně tuhou tepelnou izolaci vhodnými kotvami. Vrstvu tepelné izolace může v tomto případě tvořit například desky z pěnového polystyrenu s vysokou pevností v tlaku. Používají se také tuhé desky z polyisokyanurátu (PIR) a fenolické pěny. Na českém trhu jsou izolace z EPS, PIR i fenolické pěny pro šikmé střechy s již integrovanou pojistnou hydroizolační vrstvou.

Obr. 6 Skladba šikmé střechy s tepelnou izolací nad krokvemiObr. 6 Skladba šikmé střechy s tepelnou izolací nad krokvemi

Z hlediska šíření tepla a vlhkosti je samotná popsaná skladba bez kompromisů. Vzhledem k tomu, že se parotěsnicí vrstva provádí shora, na rovný pevný podklad a spojitě, lze použít svařitelný asfaltový pás, který zajistí dostatečný difuzní odpor a zároveň vzduchotěsnost skladby. Z tohoto důvodu lze skladbu použít i nad vlhčí interiéry, např. obytné budovy a občanské stavby, kde se pohybuje větší množství osob, nebo kde při provozu vzniká větší množství vlhkosti.

Výhodou skladby s tepelnou izolací nad krokvemi je možnost ponechat v interiéru viditelné krokve, což je výrazný architektonický a estetický prvek. V případě, že viditelné krokve nejsou v interiéru žádoucí, např. z důvodu bezpečnosti nebo snadného úklidu, lze je samozřejmě částečně nebo zcela zakrýt např. sádrokartonem.

Sdílet / hodnotit tento článek

Další kapitoly tématu „Skladby šikmých střech

  1. Střechy s tepelnou izolací mezi krokvemi
  2. Střecha tříplášťová s tepelnou izolací mezi krokvemi
  3. Střecha dvouplášťová s tepelnou izolací mezi krokvemi
  4. Střechy s tepelnou izolací nad krokvemi
  5. Střecha dvouplášťová s tepelnou izolací nad krokvemi
  6. Šikmá střecha na rodinný dům

Mohlo by vás zajímat

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Získejte prémii až 9000 Kč! Šťavnatá jarní akce na střešní okna FAKRO

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist