REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa!

Zařizovací předměty v koupelně více o tématu

Kolik stojí rekonstrukce koupelny? Proveďte si výpočet ceny sami!

Chystáte se rekonstruovat bytové jádro? Plánujete nový záchod a koupelnu? Pak mimo úvah o barvě obkladaček uvažujete nad tím, kolik peněz bude rekonstrukce koupelny stát. Potřebujete si porovnat, zda firma, která vám dala cenovou nabídku vás lidově řečeno „nenatáhla“? Položkový rozpočet si můžete nyní sestavit i sami. Jak postupovat v úvahách o nové koupelně?
Zdroj: Fotolia.com - Karin & Uwe Annas

Než začnete uvažovat o nové koupelně, navštivte buď specialistu – architekta, nebo si vše sami důkladně nastudujte. Odpovězte si na otázky, na které se vás zeptá i architekt. Kolik lidí žije v domácnosti? Kolik úložného prostoru potřebujete? Je pro vás výhodnější sprchový kout či vana? A v závěru se vás i zeptá, kolik do koupelny chcete investovat? To je důležitý parametr při plánování rekonstrukce, jelikož od ceny se odvíjí i standard zařizovacích předmětů, obkladů a dalšího vybavení. Určuje architektovi, jak moc se může „rozšoupnout“ a jaký komfort vám může poskytnout jako výsledek svých služeb.

Nebojte se, pokud řeknete příliš malou částku, za kterou reálně rekonstrukci zhotovit nelze, anebo se neslučuje s vaší představou komfortu, jistě vás taktně upozorní, že je lepší si ještě počkat a finance na přestavbu našetřit, popřípadě zvážit, bez čeho se ještě obejdete.

Na přesnou cenovou nabídku od firmy potřebujete projekt

Způsob, jak porovnat ceny mezi jednotlivými firmami je nechat si zpracovat více cenových nabídek.

K nacenění ale potřebujete ideálně projekt, aby vše odpovídalo co nejvíce realitě. I rozpočet, který vám firmy předloží je dobré si porovnat s nějakou nezávislou referencí. Kde ale vzít představu o cenách, když nejste zrovna odborníci na stavebnictví? Kudy ven ze začarovaného kruhu?

Zdroj: Fotolia.com - Cinematographer

Nástroj pro předběžný rozpočet koupelny je přístupný zdarma

Ještě před tím, než se pustíte do realizace svého snu o nové koupelně je dobré být poučen a znát cenové relace jednotlivých materiálů, zařizovacích předmětů, cenu práce apod. K tomu vám může posloužit nástroj, vyvinutý na ČVUT, díky kterému si můžete zadat parametry vašeho stávajícího bytového jádra a parametry vaší nové koupelny.

Nástroj je dostupný on-line pod tímto odkazem.

Zadáte, kde se koupelna nachází, jak je veliká původní koupelna, které konstrukce se bourají a které budou zachovány. Zadáte i to, jak bude velká nová koupelna a co všechno bude obsahovat, zda vanu, sprchovou vaničku, závěsné WC apod. Na email vám dorazí položkový rozpočet, a to zcela zdarma. Získáte tak alespoň rámcovou představu o finanční náročnosti rekonstrukce, aniž byste museli oslovovat firmy a žádat cenové nabídky.

Výběr firmy není jen otázka ceny

Rozpočet, který dostanete od firem se bude jistě lišit od generovaného rozpočtu, firmy mohou poskytnout slevu či mají výhodnější nabídky od dodavatelů materiálu. Naopak cena práce se často odvíjí od časové vytíženosti řemeslníků, jejich zaneprázdnění je v současné době značné, řemeslníků ubývá.

Výběr firmy, zda vzít tu nejlevnější, nejdražší, tu s nejlepšími referencemi, jsme probírali již dříve s právníkem na ESTAV.cz.

Sdílet / hodnotit tento článek

Další kapitoly tématu „Zařizovací předměty v koupelně

  1. Plánujete koupelnu? Na co se vás architekt zeptá
  2. Kolik stojí rekonstrukce koupelny? Proveďte si výpočet ceny sami!
  3. Umyvadlo
  4. Vana
  5. Sprcha
  6. Jaké technické řešení sprchového koutu zvolit do své koupelny?
  7. WC, pisoár a bidet
  8. Výtoková armatura neboli vodovodní baterie
  9. Netradiční inspirace pro zařizovací předměty
  10. Bezbariérová řešení záchodů - příklady z praxe

Přečtěte si více k tématu Zařizovací předměty v koupelně

Zdroj: Grohe

Předstěnové systémy instalací pro WC a umyvadlo

Předstěnové instalační systémy patří k montážním technologiím, které výrazně snižují čas při montáži zařizovacích předmětů a potrubí pro jejich napojení. Montáž do těchto systémů je možná u všech běžných zařizovacích předmětů. Základem předstěnové instalace jsou nosné montážní prvky pro upevnění závěsných…

VIDEO: Zařiďte si byt v designu digitální romantiky

VIDEO: Zařiďte si byt v designu digitální romantiky

Po více než deseti letech byl k vidění na veletrhu o bydlení oblíbený typ doprovodného programu „vzorový byt“. Vidět jste jej mohli na veletrhzích For Habitat a Desing Shaker. Šlo o reálnou ukázku moderního, praktického a ergonomického bydlení v měřítku 1:1, která měla za cíl inspirovat širokou i odbornou veřejnost.…

Zdroj: Fotolia.com - ivanko80

Jak pracuje designér? Je lepší navrhnout interiér "on-line" nebo "naživo"?

Trendem je být on-line! Nákupy jsou on-line, poradenství a mentorování je on-line, komunikace s kolegy i přáteli je on-line stejně jako seznamka, dáte si kurz on-line... ale jde takto vyřešit opravdu vše? Třeba návrh svého interiéru? Pojďme se podívat na to, zda oblast interiérového designu zapadá do tohoto trendu.

Tvoříme interiér s českou designérkou - recenze knihy Ivy Bastlové

Tvoříme interiér s českou designérkou - recenze knihy Ivy Bastlové

První prosincový den se podíváme na jeden tip na dárek, knihu. Knih o interiérovém designu je na trhu spousty, ale kolik z nich je skutečně českých a použitelných v našich podmínkách? Jaká je jejich odborná úroveň? Nedávno vyšla kniha interiérové designérky a autorky článků portálu ESTAV.cz Ivy Bastlové. Knihu…

REKLAMA