REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata
Zařizovací předměty v koupelně více o tématu

Netradiční inspirace pro zařizovací předměty

Také v oblasti zařizovacích předmětů se dají najít zajímavé a netradiční výrobky. Výrobci jimi někdy pouze demonstrují svůj um práce s materiálem pro účely výstav. Jindy se jedná o exkluzivní záležitosti pro luxusní interiéry. Vývoj ale jde stále kupředu, a proto co dnes můžeme považovat za zajímavé výjimky, může se v budoucnu stát běžnou součástí našich domovů.

Luxusní materiály zařizovacích předmětů

Bezesporu netradičními materiály pro umyvadlo či vanu jsou dřevo nebo kámen, můžeme vidět i vany betonové či umyvadla skleněná. Se sklem by snad nebyl technicky žádný problém, ostatní řečené ale mohou sloužit buď pro příležitostné (např. hotelové) koupelny, nebo budou vyžadovat speciální povrchové úpravy a jejich údržbu.

Netradiční vodovodní baterie

Když se spojí ti nejlepší světoví designéři se špičkovou technologií v oblasti sanitární techniky, vznikají díla, která spíše než vodovodní baterie připomínají umělecké plastiky či fontány.

Zdroj: Hansgrohe

Výrobci sanitární techniky nezapomínají ani na děti. Nad takovým vybavením dětské domácí koupelny nebo školky se rozzáří snad všechny. Má to i svůj výchovný smysl, když se hygiena stává hrou, snadněji si ji děti osvojí.

Zajímavé tvary zařizovacích předmětů

Umyvadlo hranaté nebo kulaté? Dnes máme i spousty jiných alternativ. Co třeba umýt si dlaně v umyvadle tvaru dlaně? Nápad je to vtipný, jen ta praktičnost při údržbě bude zřejmě diskutabilní, ale na tu se tu zjevně nehrálo.

Sdílet / hodnotit tento článek

Další kapitoly tématu „Zařizovací předměty v koupelně

  1. Plánujete koupelnu? Na co se vás architekt zeptá
  2. Kolik stojí rekonstrukce koupelny? Proveďte si výpočet ceny sami!
  3. Umyvadlo
  4. Vana
  5. Sprcha
  6. Jaké technické řešení sprchového koutu zvolit do své koupelny?
  7. WC, pisoár a bidet
  8. Výtoková armatura neboli vodovodní baterie
  9. Netradiční inspirace pro zařizovací předměty
  10. Bezbariérová řešení záchodů - příklady z praxe

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Mooden

Design koupelen s duchem římských lázní

Očista bývá v mnoha kulturách součástí těla i ducha, přičemž místo rekonvalescence nemusí být pevně určeno. Koupelna může být stejně tak očistnou svatyní, jako běžným místem denní potřeby. Koupelny se dokonce stávají součástí obývacích pokojů, běžněji ložnic.

Jaké technické řešení sprchového koutu zvolit do své koupelny?

Jaké technické řešení sprchového koutu zvolit do své koupelny?

Sprcha tvoří základ osobní hygieny. Pokud jí chceme zbudovat ve své koupelně, máme několik variant jak na to. Můžeme použít sprchové boxy jako hotové výrobky, určené k zapojení a okamžitému používání. Běžnějším, lépe vypadajícím a variabilnějším řešením je však zbudování sprchového koutu ze zástěny a vhodné spodní…