REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Zařizovací předměty v koupelně více o tématu

Netradiční inspirace pro zařizovací předměty

Také v oblasti zařizovacích předmětů se dají najít zajímavé a netradiční výrobky. Výrobci jimi někdy pouze demonstrují svůj um práce s materiálem pro účely výstav. Jindy se jedná o exkluzivní záležitosti pro luxusní interiéry. Vývoj ale jde stále kupředu, a proto co dnes můžeme považovat za zajímavé výjimky, může se v budoucnu stát běžnou součástí našich domovů.

Luxusní materiály zařizovacích předmětů

Bezesporu netradičními materiály pro umyvadlo či vanu jsou dřevo nebo kámen, můžeme vidět i vany betonové či umyvadla skleněná. Se sklem by snad nebyl technicky žádný problém, ostatní řečené ale mohou sloužit buď pro příležitostné (např. hotelové) koupelny, nebo budou vyžadovat speciální povrchové úpravy a jejich údržbu.

Netradiční vodovodní baterie

Když se spojí ti nejlepší světoví designéři se špičkovou technologií v oblasti sanitární techniky, vznikají díla, která spíše než vodovodní baterie připomínají umělecké plastiky či fontány.

Zdroj: Hansgrohe

Výrobci sanitární techniky nezapomínají ani na děti. Nad takovým vybavením dětské domácí koupelny nebo školky se rozzáří snad všechny. Má to i svůj výchovný smysl, když se hygiena stává hrou, snadněji si ji děti osvojí.

Zajímavé tvary zařizovacích předmětů

Umyvadlo hranaté nebo kulaté? Dnes máme i spousty jiných alternativ. Co třeba umýt si dlaně v umyvadle tvaru dlaně? Nápad je to vtipný, jen ta praktičnost při údržbě bude zřejmě diskutabilní, ale na tu se tu zjevně nehrálo.

Sdílet / hodnotit tento článek

Další kapitoly tématu „Zařizovací předměty v koupelně

  1. Plánujete koupelnu? Na co se vás architekt zeptá
  2. Umyvadlo
  3. Vana
  4. Sprcha
  5. Jaké technické řešení sprchového koutu zvolit do své koupelny?
  6. WC, pisoár a bidet
  7. Výtoková armatura neboli vodovodní baterie
  8. Netradiční inspirace pro zařizovací předměty
  9. Bezbariérová řešení záchodů - příklady z praxe

Mohlo by vás zajímat

REKLAMA
REKLAMA