Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

V módě jsou kanceláře s terasami

Disponovat únikovou zónou na vzduchu je pro firmy stále lákavější. Terasy nově vznikají při rekonstrukcích a přestavbách historických budov, u novostaveb je standardem, že se s nimi v projektu počítá. V Praze je jich ovšem velký nedostatek.

Atraktivní prostory pro práci nebo společné aktivity. Čím dál více roste mezi firmami poptávka po kancelářích s terasami.

„Je o ně značný zájem, ovšem kanceláří s terasami je v Praze velký nedostatek. V nabídce máme aktuálně 49 kanceláří s terasami z celkového počtu 2119 kanceláří, což představuje pouhá 2,31 %. konstatoval Filip Veselý, jednatel realitně-konzultační společnosti OFFICE HUNTERS, která se specializuje na prodej a pronájem kancelářských a obchodních prostor. 

Průměrná cena jednoho metru terasy vychází od 3 euro (cca 81 korun) do 10 eur (cca 270 korun), což činí 25 až 50 procent z ceny standardního metru čtverečního kanceláře. "Někde je dokonce terasa zdarma, záleží, jak moc je využitelná prohlásil Filip Veselý. Podle něho teprve před pár lety developeři pochopili, jakou přidanou hodnotu terasy představují.

V současné době existují dva typy klientů, kteří se o terasy zajímají.

Tím prvním jsou mladé dynamické firmy. „Pro ně představuje terasa prostor pro neformální setkání, často na ní grilují, baví se, setkávají s klienty. Po terasách touží hlavně reklamní, komunikační či designérské agentury. A výhled z nich často vůbec neřeší,“ popisoval Veselý.

Pro druhý typ klientů je už rozhled z terasy důležitým kritériem, jde totiž převážně o právnické a poradenské firmy. „Ideální je výhled na Pražský hrad, díky kterému dokážou nejlépe ohromit potenciální klienty. Je to velmi prestižní,“ řekl Filip Veselý.

Standardním vybavením teras bývají zásuvky, osvětlení, plážový nábytek, slunečníky, pro chladnější období pak infrazářiče. Pokrytí wifi signálem je samozřejmostí. „Pronajali jsme kanceláře společnosti, která si dokonce přála mít na terase umělé zavlažování trávy. K běžným věcem pak patří stolní fotbálek, stůl pro stolní tenis nebo houpací sítě,“ doplnil Veselý.

3 nejatraktivnější kanceláře s velkými terasami podle OFFICE HUNTERS

Na Příkopě 1

  • Cena: 20.00 €/m2
  • Volné metry celkem: 1.346m2
  • Terasa: 213m2
  • Cena terasy: 3.00 €/m2


City Palais

  • Cena: 23.00 €/m2
  • Volné metry celkem: 2.259m2
  • Terasa: 103m2


Palác Anděl

  • Cena od: 14,75 €/m2
  • Volné metry celkem: 4.109m2

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Desatero pro firmy, hledající nové kanceláře

Desatero pro firmy, hledající nové kanceláře

Firmy, které hledají kancelář pro svůj byznys, často nevědí na co se zaměřit, aby vybrali tu nejlepší variantu pro svou společnost. Najít vhodné kanceláře se v široké nabídce realitních specialistů zdá být poměrně jednoduché. Realita ale bývá jiná.

Luxusní kanceláře v Harrachovském paláci

Luxusní kanceláře v Harrachovském paláci

Více než rok trvá rekonstrukce Harrachovského paláce vedle známé Jindřišské věže. Dokončení moderní přístavby k barokní budově je plánováno na letošní srpen. Kromě luxusních kanceláří s historickou štukovou výzdobou nabízí Harrachovský palác obchodní jednotky a krátkodobé ubytování.

Akustika v kancelářích ovlivňuje naše výkony

Akustika v kancelářích ovlivňuje naše výkony

Lidé v zaměstnání tráví mnoho času a nezřídka se stává takřka jejich druhým domovem. Pracovní výsledky a efektivita práce jsou do značné míry závislé na vhodných pracovních podmínkách, které významně ovlivňuje hluk vznikající na pracovišti, nebo na pracoviště pronikající. Dnes již mnoho mezinárodních studií potvrdilo…

Kanceláře připomínající dětské hřiště

Kanceláře připomínající dětské hřiště

Nejen ve známém Google umí vytvořit zajímavé a inspirativní pracovní prostředí, které na první pohled připomíná spíše dětské hřiště. V dnešním příspěvku ke článkům o světové moderní architektuře nahlédneme do kancelářského komplexu Viola Communications Office.

Kanceláře od architektů Malvi: transparentní a komunikativní

Kanceláře od architektů Malvi: transparentní a komunikativní

Reprezentativní prostředí je stejně jako bezchybné vystupování důležitou součástí obchodního úspěchu. Interiéry administrativních budov mohou mít i kvalitní architektonickou podobu. Díky architektům a designérům ze studia Malvi se dosud fádní kancelářské prostory vedení řecké společnosti změnily v navýsost…

Kanceláře pro firmy v nesnázích

Kanceláře pro firmy v nesnázích

Neočekávaná nouzová situace může potkat dříve či později každou firmu. Nejčastěji se jedná o případy havárií v kancelářských budovách, přírodní katastrofy či jiné situace, kdy dojde k výpadku vašeho vybavení a jako firma nejste schopni ve stávajících prostorách fungovat.

Vzhled kanceláří Cemex je skvělou vizitkou firmy

Vzhled kanceláří Cemex je skvělou vizitkou firmy

Kanceláře společnosti CEMEX v objektu City West v pražských Stodůlkách z r. 2012 mluví o firmě lépe než profesionální průvodce. Materiálové řešení od prvního okamžiku jasně prezentuje, čím se firma zabývá a grafika na stěnách spolu s barevným konceptem ukazuje, že na udržitelný rozvoj se tady nezapomíná.

REKLAMA