Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Vzhled kanceláří Cemex je skvělou vizitkou firmy

Kanceláře společnosti CEMEX v objektu City West v pražských Stodůlkách z r. 2012 mluví o firmě lépe než profesionální průvodce. Materiálové řešení od prvního okamžiku jasně prezentuje, čím se firma zabývá a grafika na stěnách spolu s barevným konceptem ukazuje, že na udržitelný rozvoj se tady nezapomíná.

Stěny prostoru o téměř 700m2 jsou opatřeny cementovou stěrkou, zasedací místnosti jsou zasklené a potažené zrezivělými kari sítěmi. Recepce je navržena z drátěných košů s vyskládanými kameny z lomu. Lom, ze kterého pochází kamenivo, patří do skupiny CEMEX  (divize CEMEX Sand k.s., která spravuje 7 štěrkoven a 6 kamenolomů). 

Odpočinková zóna je jako zahrada s cestičkami a velkými kameny v podobě sedacích vaků.

Prostor okolo atria je rozdělen do tří funkčních celků. Ve vstupním páteřním prostoru je recepce a kancelářské zázemí, v severním traktu pracovní místa, v jižní části odpočinkový prostor pro zaměstnance a velká zasedací místnost. Ačkoliv pracovní místa jsou řešena jako open-space, k tradičnímu pojetí je zde hodně daleko. Do prostoru jsou posazeny kancelářské buňky vedoucích pracovníků, které rozdělují prostor a zároveň umožňují přímý kontakt v pracovních týmech. Další rozdělení prostoru tvoří pás menších zasedacích místností. Pevné části buněk nedosahují až do stropu a pocit volného prostoru je tak zachován i přitom, že se podařilo vytvořit pro pracovníky zajímavé, funkční a příjemné prostředí.

 

Udržitelený rozvoj je u společnosti CEMEX zakotven v obchodní strategii i v každodenní činnosti. Cílem CEMEXu je uržovat vedoucí postavení v oblasti udržitelné výstavby vývojem stavebních výrobků a řešení s významnými pozitivními vlastnostmi, které přispívají k udržitelnému rozvoji a k transformaci ve stavebnictví. Prioritou jsou inovativní stavební materiály a řešení, které uspokojí společenskou poptávku po omezených zdrojích, minimalizují vlivu na životní prostředí a vytváří hodnotu pro akcionáře.

CEMEX Czech Republic, s.r.o.

logo
Laurinova 2800/4
155 00 Praha 5 - Stodůlky

telefon: +420 257 257 400
e-mail: info@cemex.cz

web: www.cemex.cz, www.podlaha.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

V módě jsou kanceláře s terasami

V módě jsou kanceláře s terasami

Disponovat únikovou zónou na vzduchu je pro firmy stále lákavější. Terasy nově vznikají při rekonstrukcích a přestavbách historických budov, u novostaveb je standardem, že se s nimi v projektu počítá. V Praze je jich ovšem velký nedostatek.

Kanceláře připomínající dětské hřiště

Kanceláře připomínající dětské hřiště

Nejen ve známém Google umí vytvořit zajímavé a inspirativní pracovní prostředí, které na první pohled připomíná spíše dětské hřiště. V dnešním příspěvku ke článkům o světové moderní architektuře nahlédneme do kancelářského komplexu Viola Communications Office.

Architekti navrhli kanceláře jako čistý prostor s vtipnými prvky

Architekti navrhli kanceláře jako čistý prostor s vtipnými prvky

I na Kavčích horách v Office Centre můžeme najít zajímavé interiéry, tvořené zkušenými architekty. Inspirativní pracovní prostředí je jedním ze stavebních kamenů úspěchu firmy, a vedení firem s vysokými ambicemi si to velmi dobře uvědomuje. Konceptem dnešní ukázky realizace byl čistý nerušený prostor s vtipnými…

REKLAMA