REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Proč je důležité, aby fasáda domu propouštěla vodní páru?

Běžná čtyřčlenná rodina svými činnostmi, jako jsou praní, žehlení, vaření, koupání a také dýchání, vyprodukuje denně až 6 litrů vodních par. Tyto vodní páry procházejí v zimním období obvodovými stěnami domu do exteriéru a nekondenzují v konstrukci. Paropropustnost (nízká hodnota difuzního odporu - µ) ­obvodových konstrukcí je stěžejní pro zdravé bydlení. Každá novostavba obsahuje velké množství vlhkosti z omítek, podlah, zdiva a nedostatečné ochrany proti dešti. U starších staveb může být problémem vlhkost vzlínající do zdiva od základů a z okolního terénu.
Zdroj: Baumit.cz
 • Běžná čtyřčlenná rodina svými činnostmi, jako jsou praní, žehlení, vaření, koupání a také dýchání, vyprodukuje denně až 6 litrů vodních par.
 • Tyto vodní páry procházejí v zimním období obvodovými stěnami domu do exteriéru a nekondenzují v konstrukci.
 • Paropropustnost (nízká hodnota difuzního odporu - µ) ­obvodových konstrukcí je stěžejní pro zdravé bydlení.
 • Každá novostavba obsahuje velké množství vlhkosti z omítek, podlah, zdiva a nedostatečné ochrany proti dešti.
 • U starších staveb může být problémem vlhkost vzlínající do zdiva od základů a z okolního terénu.

Vybrané výhody zateplovacích systémů Baumit!

Systémové řešení

Systém garantovaný výrobcem je vždy vyšší zárukou kvality než slepenec komponentů. Využijte rad odborných technických poradců a dbejte na systémové řešení.

Pohodová pokojová teplota

Zateplovací systémy zajišťují nejen teplo v zimě, ale také chladno v parném létě. Díky správné teplotě prostředí se obytný prostor stane místem, kde se cítíme dobře. Bydlení bude zdravější a útulnější.

Příznivá vlhkost vzduchu

Správná tepelná izolace snižuje náklady na vytápění a má jednoznačně pozitivní vliv na vlhkost vzduchu, a tím i na vyvážené, zdravé mikroklima.

Zrychlené vysychání

Systém Baumit open zkracuje díky vysoce difuzně otevřeným izolačním deskám dobu vysychání novostaveb až o 60 % a snižuje riziko kondenzace vlhkosti v obvodových stěnách téměř na nulu.

Prevence proti plísním

Kvalitní zateplení předchází tvorbě tepelných mostů. V důsledku toho nedochází ke vzniku plísní v interiéru.

Úspora energií

Zateplovací systém vám může ušetřit až 50 % nákladů na topení.

Bez kotvení

Běžné zateplovací systémy se kotví hmoždinkami. Díky excelentní přídržnosti lepidel v systémech Baumit open a Baumit Star je možné u novostaveb rodinných domů hmoždinky zcela vynechat a v případě zateplování velmi nesoudržných povrchů použít lepicí kotvy Baumit StarTrack, které se aplikují rovněž bez perforace izolačního materiálu.

Sanace zateplením

Zateplujete objekt s mírným zasolením? Opět máme ideální řešení v podobě open systému.

Samočisticí povrch nebo fotokatalýza

Slyšeli jste o samočisticím nebo fotokatalytickém efektu v souvislosti s povrchy fasád? Jedna ze systémových omítek Baumit NanoporTop je omítkovina nejvyšší kategorie, výrobek oceněný zlatou Známkou kvality za výrobek – technologii roku 2015, a splňuje oba parametry.

Náročné podmínky

Máte dům vedle fotbalového hřiště, školky anebo třeba v lokalitě s častým krupobitím? Nenajdete odolnější zateplovací systém, než je Baumit Star!

Fasády Baumit

Baumit je lídrem trhu ve výrobě a prodeji zateplovacích systémů. Loni oslavil 25 let na českém trhu a každý rok přichází s mnoha inovacemi.

Zdroj: Baumit.czZdroj: Baumit.cz

Baumit dodává na českých trh 12 druhů zateplovacích systémů. Ty nelepší z nich představujeme:

Baumit open

Zateplení, které dýchá!

 • Vysoce prodyšný zateplovací systém
 • Na vlhké i mírně zasolené zdivo
 • Vynikající tepelněizolační vlastnosti

Zateplovacím systémem Baumit open bylo na evropském trhu zatepleno 15 000 000 m2 fasád.

Baumit Star EPS

Nehmoždinkujte, lepte!

 • Mimořádná bezpečnost a spolehlivost
 • Dokonalé zateplení bez hmoždinek
 • Vynikající tepelněizolační vlastnosti

Pastovitá omítka Baumit StarTop, bestseller roku 2018 mezi moderními omítkovinami.

Mimořádné zvýhodnění 21%

Využijte mimořádného zvýhodnění 21 %, podmínkou pro získání slevy je objednání uceleného zateplovacího systému Baumit open nebo Baumit Star EPS (systémem je míněno lepidlo a stěrka, síťovina, izolant, základní nátěr a fasádní omítka) v rámci jedné objednávky. Sleva je odečítána z cen, které najdete v Baumit Ceníku 2019.

Slavíme 20 let systému Baumit open na evropském trhu. A jako poděkování všem, kteří se rozhodli zateplit s námi, jsme připravili v období od 1. 3. do 31. 12. 2019 mimořádnou akci na naše TOP systémy.

Až na zahradu dovezeme úplně zdarma

A třešnička na dortu – objednáte-li minimálně 100 m2 zateplovacího systému, doručíme vám kompletní systém na jakékoli dopravně dostupné místo v ČR úplně zdarma.

Chci získat slevový voucher

Baumit, spol. s r.o.

logo
Průmyslová 1841
250 01 Brandýs nad Labem

telefon: 326 900 400
zelená linka: 800 100 540
e-mail: info@baumit.cz

web: baumit.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Baumit SuperGrund: Adhezní můstek pro pevné spojení

Baumit SuperGrund: Adhezní můstek pro pevné spojení

Baumit SuperGrund je vhodný zejména pod podlahové potěry, samonivelační a hydroizolační stěrky, ale své uplatnění najde i při lepení dlažby na dlažbu nebo obkladu na obklad.

Baumit má systém pro řešení renovaci a obnovu domů, fasád, balkónů

Baumit má systém pro řešení renovaci a obnovu domů, fasád, balkónů

Snadná řešení pro renovace fasád domů a balkonů. I při použití vysoce kvalitních stavebních materiálů dochází postupem času ke změnám na povrchu fasád domů. Stejně tak je tomu u železobetonových konstrukcí, například teras či balkonů.

Baumit open: zateplení, které dýchá

Baumit open: zateplení, které dýchá

Využijte nabídky a zateplete svůj dům prodyšným systémem Baumit open! Kotvy Baumit StarTrack zajistí dokonalé zateplení bez tepelných mostů a ve spojení se samočisticí omítkou Baumit NanoporTop získá fasáda dlouhotrvající krásu.

Baumit zve na výstavu Země živitelka 2019

Baumit zve na výstavu Země živitelka 2019

Společnost Baumit představí v rámci mezinárodního agrosalónu Země živitelka 2019 své produktové portfolio na Výstavišti v Českých Budějovicích, a to v termínu 22. - 27. srpna.

Úžasné léto se společností Baumit

Úžasné léto se společností Baumit

Chceme vás potkávat osobně a proto budeme potěšeni, pokud s námi strávíte prázdninové soboty plné slunce, skvělé muziky a dobré nálady.

Nové trendy ve fasádních probarvených omítkách

Nové trendy ve fasádních probarvených omítkách

Svět stavebních materiálů zažívá za posledních deset let poměrně výrazný kvalitativní posun vpřed. Pokud vezmeme například oblast tenkovrstvých probarvených fasádních omítek, tak jejich dnešní charakteristika už se nedá posuzovat výhradně podle použitého druhu pojiva, a to od minerálního, přes silikátové či disperzní…

Zateplujete? Chtějte jen to nejlepší!

Zateplujete? Chtějte jen to nejlepší!

Každý, kdo plánuje zateplení svého domu, si pokládá otázku: Použiji fasádní polystyren nebo minerální vatu? Vnější omítka bude silikonová nebo silikátová? Jaké mám použít hmoždinky, aby se mi na hotové fasádě následně neprokreslovali?

Soutěž Fasáda roku 2019 je vyhlášena

Soutěž Fasáda roku 2019 je vyhlášena

Nový ročník soutěže Fasáda roku 2019 je vyhlášen. Těšíme se na vaše zdařilá díla z řad nově realizovaných, zateplených či sanovaných objektů, se zajímavou texturou, architektonicky výjimečná, inovativní či jinak neobvyklá svým zpracováním.