REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Kotel pro maximální komfort s teplou vodou

Výstavba energeticky úsporných domů posiluje význam komfortu přípravy teplé voda na úkor významu vytápění. Nižší potřeba tepla na vytápění způsobuje po určitou část otopné sezóny cyklování kotle, ale na toto jsou kotle připraveny.
Kotel pro maximální komfort s teplou vodou

Vzhledem k tepelně akumulačním vlastnostem stavebních konstrukcí, zdokonalenému procesu zapalování hořáku kotle a jeho provozu jsou negativa cyklování minimalizována. Mnohem větší význam pak má dostatečný výkon pro přípravu teplé vody. Při optimálním návrhu otopné soustavy a přípravy teplé vody nástěnný plynový kondenzační kotel Vitodens 111-W s integrovaným 46 l nabíjecím zásobníkem dokáže pracovat s normovaným stupněm využití zemního plynu až 98 % (Hs).

To znamená, že z platby za spotřebovaný zemní plyn se ztratí pouhá 2 % při odvodu spalin. Takto vysoký stupeň využití zdroje tepelné energie je efektivní nejen finančně, ale i ekologicky, neboť jsou s ním spojeny velmi nízké emise.

Zemní plyn bude hrát v energetické bilanci států Evropské unie ještě několik desetiletí velkou roli. Nárůst jeho přepravní kapacity do Evropy posiluje jeho pozici jako bezpečného zdroje energie a zřejmě i zdroje cenově stabilnějšího, než u elektřiny.

Nástěnný plynový kondenzační kotel Vitodens 111-W je zařazen do třídy energetické účinnosti A. Má tepelný výměník z ušlechtilé oceli, což garantuje vysokou životnost.

Tepelné výkony kotle 4,7 až 35 kW ukazují na spolehlivé pokrytí potřeb po tepla při vytápění. Hodnota 35 kW je nadstandardní pro potřeby běžného rodinného domu a ve spojení s integrovaným zásobníkem 46 litrů, rovněž z nerezové oceli, dokáže pokrýt i mimořádně vysokou nárazovou potřebu teplé vody při současném použití více koupelen.

Nástěnný plynový kondenzační kotel Vitodens 111-W je proto vhodný i pro vícegenerační rodinné domy, ale může se velmi dobře osvědčit v domech s různým jiným využitím.

Pokud by se pro konkrétní dům jevil výkon tohoto kotle až příliš vysoký, lze využít menší verzi s výkonem 4,7 až 26 kW (4,3 až 29,6 kW při přípravě teplé vody).

Pro uživatele má kotel k dispozici snadné ovládání díky podsvícenému dotykovému LCD displeji, se kterým lze měnit jak parametry vytápění, tak přípravy teplé vody.

Se zakoupením nástěnného plynového kondenzačního kotel Vitodens 111-W lze spojit získání prodloužené komplexní záruky na 5 let.

VIESSMANN, spol. s r.o.

logo
Prodejní zastoupení
Plzeňská 189
252 19 Chrášťany

telefon: 257 090 900
e-mail: viessmann@viessmann.cz

web: www.viessmann.cz, www.tepelka.cz, www.facebook.com/Viessmann.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Viessmann

Větráním ke zdraví a tepelné pohodě

O potřebě dýchat čerstvý a čistý vzduch již snad nikdo nepochybuje. Pro zajištění této potřeby nabízí Viessmann osvědčený výkonný větrací systém pro obytné prostory označený Vitovent 300-W.

Tepelné čerpadlo s obzvlášť tichým provozem

Tepelné čerpadlo s obzvlášť tichým provozem

V letošním roce uvedla společnost Viessmann na trh nové splitové tepelné čerpadlo Vitocal 200-S (vzduch/voda), navržené i pro využití v husté zástavbě řadových domů. Tomu odpovídá i jeho tichý provoz a prostorově úsporný, nerušivý a citlivý pohledový design.

Komfort, efektivita, ale i dotace pro kondenzační kotel

Komfort, efektivita, ale i dotace pro kondenzační kotel

Mnoho provozovatelů při vytápění a přípravě teplé vody preferuje výhodu nižších pořizovacích nákladů plynového kotle a ceny a stability dodávky zemního plynu pojištěné velkokapacitními podzemními zásobníky.

Tepelné čerpadlo Vitocal 222-A v monoblokovém provedení

Tepelné čerpadlo Vitocal 222-A v monoblokovém provedení

Tepelná čerpadla Viessmann Vitocal 222-A vzduch-voda v monoblokovém provedení se vyznačují rozdělením na tichou vnitřní část a venkovní část, které jsou propojeny spojovacím potrubím s cirkulující směsí vody a nemrznoucí kapaliny.

Moderní alternativy tepelných čerpadel vzduch-voda

Moderní alternativy tepelných čerpadel vzduch-voda

Z výhod splitového řešení tepelných čerpadel, tedy umístění větší části jejich konstrukce s kompresorem, ventilátorem a výparníkem mimo prostředí domu, těží tepelná čerpadla Viessmann typů Vitocal 200-S a Vitacal 222-S. Protože jejich venkovní jednotka obsahující ventilátor je mimořádně tichá, jsou vhodná i do malých…

Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-A vzduch/voda

Tepelné čerpadlo Vitocal 200-A vzduch/voda v monoblokovém provedení

Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-A vzduch/voda v monoblokovém provedení patří do řady tepelných čerpadel 200. Tato řada zahrnuje jak typy splitové, tak monoblokové, a jak jen pro vytápění, tak s integrovanou přípravou teplé vody. A navíc s možností reverzního chodu, tedy přepnutí do režimu chlazení.

Smartphone a ViCare řídí vytápění

Smartphone a ViCare řídí vytápění

Téměř každý majitel otopné soustavy požaduje její ovládání pomocí svého smartphone. Nikomu se nechce chodit ke kotli, tepelnému čerpadlu, a často ani k programovatelnému termostatu pověšenému na stěně v obývací místnosti. Každý si k tomu rád sedne a u kafíčka, čaje atp. si zkontroluje, jak se jeho otopná soustava…

REKLAMA