Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Komfort, efektivita, ale i dotace pro kondenzační kotel

Mnoho provozovatelů při vytápění a přípravě teplé vody preferuje výhodu nižších pořizovacích nákladů plynového kotle a ceny a stability dodávky zemního plynu pojištěné velkokapacitními podzemními zásobníky.
Komfort, efektivita, ale i dotace pro kondenzační kotel

A zejména tehdy, když je při výběru zdroje tepla rozhodujícím kritériem velkorysý dostatek teplé vody nutný pro více koupelen v domě, velkoplošné sprchy, velkoobjemové vany, sprchové boxy vybavené hydromasážními systémy atp. Tyto zvýšené požadavky bezpečně pokrývá plynový závěsný kotel Vitodens 222-W s integrovaným zásobníkem na teplou vodu od Viessmann. Skutečně velkorysou nabídku teplé vody garantuje nerezový, řízeně nabíjený zásobník o objemu 46 litrů ve spojení s výkonem kotle 35 kW.

Plynový kondenzační kompaktní kotel Vitodens 222-WPlynový kondenzační kompaktní kotel Vitodens 222-W

Tato kombinace pod jedním pláštěm zaručuje stejný komfort v dodávce teplé vody, jako kdyby byl kotel stejného výkonu instalován s externím, třikrát větším nepřímoohřívaným zásobníkem o objemu 150 litrů, který by navíc vyžadoval větší prostor pro umístění. Integrovaný zásobník je z hygienické nerezové oceli s dlouhou životností a je trvale udržován v nabitém stavu.

Plynový kondenzační kompaktní kotel Vitodens 222-W je ideální pro uplatnění v bytě v osobním vlastnictví nebo pro rodinný dům. Kompaktnost konstrukce umožňuje instalaci na stěnu, do výklenku v koupelně, kuchyni, v úklidovém prostoru atp.

Provozní náklady určuje účinnost, aneb využití energie ze spalin. U kotle Vitodens 222-W dosahuje parametr normovaného stupně využití až 98 % (Hs – ke spalnému teplu) a až 109 % (Hi – k výhřevnosti). Zmíněných 98 % znamená, že jen 2 % ze zaplacené energie (právě tento údaj je na faktuře za zemní plyn zásadní) zůstanou nevyužita.

Pro uživatele kotle je příjemná snadno nastavitelná regulace Vitotronic s grafickým displejem a srozumitelným textem.

Moderní způsob ovládání a sledování činnosti kotle na dálku přes internet umožní aplikace pro chytré telefony Aplikace ViCare a doplňkové komunikační zařízení Vitoconnect 100.

Kotel splňuje požadavky státních dotačních programů a je zapsán v seznamech doporučených výrobků s parametrem třídy energetické účinnosti A a třídy energetické účinnosti přípravy teplé vody A. Takže jej lze instalovat i v rámci kotlíkových dotací, jejichž třetí vlna bude již brzy vyhlášena.

VIESSMANN, spol. s r.o.

logo
Prodejní zastoupení
Plzeňská 189
252 19 Chrášťany

telefon: 257 090 900
e-mail: viessmann@viessmann.cz

web: www.viessmann.cz, www.tepelka.cz, www.facebook.com/Viessmann.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Viessmann

Aplikace ViStart - uvedení do provozu pomocí čtyř jednoduchých kroků

Jednoduché, rychlé a bezpečné uvedení nového topného kotle do provozu je nyní možné za pomoci nové aplikace ViStart. Tento nástroj k použití pro váš smartphone vám usnadní uvedení do provozu, takže výrazně snižuje dobu instalace až do předání provozovateli zařízení a dá se využít prakticky bez jakýchkoliv předběžných…

Zdroj: Viessmann

Větráním ke zdraví a tepelné pohodě

O potřebě dýchat čerstvý a čistý vzduch již snad nikdo nepochybuje. Pro zajištění této potřeby nabízí Viessmann osvědčený výkonný větrací systém pro obytné prostory označený Vitovent 300-W.

Tepelné čerpadlo s obzvlášť tichým provozem

Tepelné čerpadlo s obzvlášť tichým provozem

V letošním roce uvedla společnost Viessmann na trh nové splitové tepelné čerpadlo Vitocal 200-S (vzduch/voda), navržené i pro využití v husté zástavbě řadových domů. Tomu odpovídá i jeho tichý provoz a prostorově úsporný, nerušivý a citlivý pohledový design.

Tepelné čerpadlo Vitocal 222-A v monoblokovém provedení

Tepelné čerpadlo Vitocal 222-A v monoblokovém provedení

Tepelná čerpadla Viessmann Vitocal 222-A vzduch-voda v monoblokovém provedení se vyznačují rozdělením na tichou vnitřní část a venkovní část, které jsou propojeny spojovacím potrubím s cirkulující směsí vody a nemrznoucí kapaliny.

Kotel pro maximální komfort s teplou vodou

Kotel pro maximální komfort s teplou vodou

Výstavba energeticky úsporných domů posiluje význam komfortu přípravy teplé voda na úkor významu vytápění. Nižší potřeba tepla na vytápění způsobuje po určitou část otopné sezóny cyklování kotle, ale na toto jsou kotle připraveny.

Moderní alternativy tepelných čerpadel vzduch-voda

Moderní alternativy tepelných čerpadel vzduch-voda

Z výhod splitového řešení tepelných čerpadel, tedy umístění větší části jejich konstrukce s kompresorem, ventilátorem a výparníkem mimo prostředí domu, těží tepelná čerpadla Viessmann typů Vitocal 200-S a Vitacal 222-S. Protože jejich venkovní jednotka obsahující ventilátor je mimořádně tichá, jsou vhodná i do malých…