Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Moderní alternativy tepelných čerpadel vzduch-voda

Z výhod splitového řešení tepelných čerpadel, tedy umístění větší části jejich konstrukce s kompresorem, ventilátorem a výparníkem mimo prostředí domu, těží tepelná čerpadla Viessmann typů Vitocal 200-S a Vitacal 222-S. Protože jejich venkovní jednotka obsahující ventilátor je mimořádně tichá, jsou vhodná i do malých stavebních parcel s hustou zástavbou rodinných domů.

Proto jsou vhodná jak pro novou výstavbu, kde lze umístění venkovní jednotky s ohledem na sousední domy optimalizovat, tak i pro modernizace, kde tyto možnosti nejsou. 

Vitocal 200-S

Splitová tepelná čerpadla vzduch-voda Vitocal 200-S disponují výkonem 4,0 až 12 kW pro vytápění. Požadavek na přípravu teplé vody lze řešit doplněním o externí zařízení. Jsou reverzní, to znamená že mohou být zdrojem tepla, ale i chladu pro chlazení obytných prostorů. Tato reverzibilita umožňuje jedním tepelným čerpadlem napojeným na vhodnou soustavu řešit všechny úkoly pro komfortní bydlení jak v zimě, tak v létě. Tou soustavou může být například velkoplošné chlazení a vytápění stropy, částečně podlahové vytápění atd.

Nízká úroveň hluku venkovních částí tepelných čerpadel je zásadní pro jejich instalaci v hustě obydlených oblastech. Viessmann své jednotky řeší s nadčasovým designem, dle výkonu s jedním nebo dvěma ventilátory. Velmi nízké hlukové emise během dne lze v nočním režimu snížit až na 35 dB(A) ve vzdálenosti pouhých 3 m, tedy zpravidla na nejmenší možnou vzdálenost od dalšího chráněného obytného prostoru a splnit tak požadavky ležící i pod současným hygienickým limitem.

Zásadním kritériem jsou vysoké výkonové parametry a vynikající kvalita „Made in Germany“ – vyrobeno v Německu. Kvalita i technická úroveň se opírají o osvědčené kompresory Scroll s řízením výkonu.

Maximální výstupní teplota těchto otopných čerpadel je až 55 °C (při venkovní teplotě -15 °C), která zaručí, pokud je instalována, i plně hygienickou přípravu teplé vody.

Provozovatel při volbě teploty v domě ocení intuitivní regulaci Vitotronic se srozumitelným textem a grafickým displejem. Bude-li mít zájem, může regulaci doplnit modulem pro ovládání přes internet pomocí aplikace ViCare a běžnými chytrými telefony. Výhodou je propojitelnost regulace tepelného čerpadla s řízením větracího systému Viessmann.

Splitová tepelná čerpadla vzduch-voda Vitocal 200-S lze pro větší objekty spojovat do kaskád až pěti jednotek.

Vitocal 200-S a Vitocal 222-S: moderní alternativy tepelných čerpadel vzduch-voda

Z výhod splitového řešení tepelných čerpadel, tedy umístění větší části jejich konstrukce s kompresorem, ventilátorem a výparníkem mimo prostředí domu, těží tepelná čerpadla Viessmann typů Vitocal 200-S a Vitocal 222-S. S jejich instalací lze počítat především v rodinných domech. Venkovní jednotka obsahující ventilátor je mimořádně tichá, a proto jsou tato tepelná čerpadla vhodná i do malých stavebních parcel s hustou zástavbou rodinných domů.  Proto jsou vhodná jak pro novou výstavbu, kde lze umístění venkovní jednotky s ohledem na sousední domy optimalizovat, tak i pro modernizace, kde tyto možnosti nejsou. 

Vitocal 222-S 

Tepelná čerpadla Vitocal 222-S a Vitocal 200-S jsou podobné technické koncepce. Vitocal 222-S zahrnují navíc přípravu teplé vody v integrovaném zásobníku teplé vody o objemu 220 litrů. Základní parametry Vitocal 222-S s výkonem 2,6 až 11,6 kW jsou tyto:

  • jmenovitý tepelný výkon 3,0 až 5,6 kW, třídy energetické účinnosti A++ / A+ *
  • jmenovitý tepelný výkon: 7,7 až 11,6 kW, třídy energetické účinnosti A++ / A++ *

*podle nařízení EU č. 811/2013 Vytápění, průměrné klimatické poměry, nízkoteplotní (35 °C) / středně teplotní aplikace (55 °C)

Tepelná čerpadla Vitocal 222-S lze volitelně použít jako zdroj tepla, ale i jako zdroj chladu pro chlazení. Výhodná je kombinace s bytovou větrací jednotkou Vitovent 300-F (na obrázku jde o zařízení stojící vedle tepelného čerpadla těsně vpravo s přívodem a odvodem vzduchu) zajistí komfortní temperování místností a současně dostatečnou výměnu vzduchu. Z provozního hlediska tato kombinace dokáže zpětně využít až 98 % tepelné energie, která by jinak jako nevyužitá odešla ven s odváděným odpadním vzduchem.

Provozovatel má k dispozici intuitivně pracující systémovou regulaci Vitotronic, kterou lze rozšířit o vzdálené ovládání přes internet.

Každého zájemce o tepelné čerpadlo musí zajímat úroveň servisu. V případě tepelných čerpadel Vitocal 200-S a Vitocal 220-S ji garantuje společnost Viessmann a její servisní pracovníci je také uvádějí do provozu a tím zajišťují splnění podmínek pro plnou garanci s možností rozšíření na 5 let.

VIESSMANN, spol. s r.o.

logo
Prodejní zastoupení
Plzeňská 189
252 19 Chrášťany

telefon: 257 090 900
e-mail: viessmann@viessmann.cz

web: www.viessmann.cz, www.tepelka.cz, www.facebook.com/Viessmann.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Komfort, efektivita, ale i dotace pro kondenzační kotel

Komfort, efektivita, ale i dotace pro kondenzační kotel

Mnoho provozovatelů při vytápění a přípravě teplé vody preferuje výhodu nižších pořizovacích nákladů plynového kotle a ceny a stability dodávky zemního plynu pojištěné velkokapacitními podzemními zásobníky.

Tepelné čerpadlo Vitocal 222-A v monoblokovém provedení

Tepelné čerpadlo Vitocal 222-A v monoblokovém provedení

Tepelná čerpadla Viessmann Vitocal 222-A vzduch-voda v monoblokovém provedení se vyznačují rozdělením na tichou vnitřní část a venkovní část, které jsou propojeny spojovacím potrubím s cirkulující směsí vody a nemrznoucí kapaliny.

Kotel pro maximální komfort s teplou vodou

Kotel pro maximální komfort s teplou vodou

Výstavba energeticky úsporných domů posiluje význam komfortu přípravy teplé voda na úkor významu vytápění. Nižší potřeba tepla na vytápění způsobuje po určitou část otopné sezóny cyklování kotle, ale na toto jsou kotle připraveny.

Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-A vzduch/voda

Tepelné čerpadlo Vitocal 200-A vzduch/voda v monoblokovém provedení

Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-A vzduch/voda v monoblokovém provedení patří do řady tepelných čerpadel 200. Tato řada zahrnuje jak typy splitové, tak monoblokové, a jak jen pro vytápění, tak s integrovanou přípravou teplé vody. A navíc s možností reverzního chodu, tedy přepnutí do režimu chlazení.

Smartphone a ViCare řídí vytápění

Smartphone a ViCare řídí vytápění

Téměř každý majitel otopné soustavy požaduje její ovládání pomocí svého smartphone. Nikomu se nechce chodit ke kotli, tepelnému čerpadlu, a často ani k programovatelnému termostatu pověšenému na stěně v obývací místnosti. Každý si k tomu rád sedne a u kafíčka, čaje atp. si zkontroluje, jak se jeho otopná soustava…

REKLAMA