REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Tepelné čerpadlo Vitocal 222-A v monoblokovém provedení

Tepelná čerpadla Viessmann Vitocal 222-A vzduch-voda v monoblokovém provedení se vyznačují rozdělením na tichou vnitřní část a venkovní část, které jsou propojeny spojovacím potrubím s cirkulující směsí vody a nemrznoucí kapaliny.
Tepelné čerpadlo Vitocal 222-A v monoblokovém provedení

Toto řešení zjednodušuje instalaci, neboť ji může provést zaškolená topenářská firma bez kvalifikace pro práci s chladicím zařízením. Tento fakt však pro provozovatele není zásadně významný, může se příznivě projevit v ceně instalace. 

Základní parametry tepelného čerpadla Viessmann Vitocal 222-A, jsou tyto:

  • třída energetické účinnosti A++, u typu 221.A04 je to A+
  • tepelné výkony 2,3 až 12,0 kW při teplotě venkovního vzduchu 2 °C a otopné vody 35 °C
  • topný faktor podle normy ČSN EN 14511 dosahuje až 4,1 (vzduch 2 °C / voda 35 °C), případně až 5,0 (vzduch 7 °C/voda 35 °C)
  • možnost přepnutí z vytápění na chlazení, tedy schopnost být zdrojem chladu pro chlazení vnitřního prostředí
  • v případě chlazení možnost využít až tři chladicí okruhy
  • integrovaný zásobník teplé vody s objemem 220 litrů zaručuje dostatek teplé vody i pro dvě koupelny. Nově vyvinutá konstrukce výměníku v zásobníku zajišťuje velmi účinné vrstvení ohřáté vody v zásobníku podle její teploty, což umožňuje nárazový velký odběr velkého objemu vody až 290 litrů o teplotě 40 °C.
  • regulace chodu vychází vstříc požadavkům pro maximální využití elektřiny vyrobené vlastní fotovoltaickou elektrárnou.
  • obzvláště tichý provoz venkovní jednotky zaručuje patent Advanced Acoustic Design (AAD) a proto je možná instalace i v husté zástavbě řadových rodinných domů. S hladinou akustického tlaku pouhých 35 dB(A) ve vzdálenosti tří metrů (noční režim) stojí toto tepelné čerpadlo na špičce současné nabídky.
  • maximální výstupní teplota až 60 °C při venkovní teplotě -10 °C umožňuje plně hygienickou přípravu teplé vody a spolupráci i se staršími otopnými soustavami.

Regulace Vitotronic má jednoduché, intuitivní ovládání a srozumitelnou textovou nápovědu. Umožňuje i ovládání větracích systémů Viessmann, které je výhodné s provozem tepelného čerpadla propojit.

Ovládání chytrým telefonem přes internet je možné přes rozhraní Vitoconnect (nabízí se jako příslušenství) a aplikaci ViCare.

VIESSMANN, spol. s r.o.

logo
Prodejní zastoupení
Plzeňská 189
252 19 Chrášťany

telefon: 257 090 900
e-mail: viessmann@viessmann.cz

web: www.viessmann.cz, www.tepelka.cz, www.facebook.com/Viessmann.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Monokrystalické fotovoltaické moduly v černém designu, výkon až do 300 Wp, stupeň účinnosti modulu až 17,5 %.

Fotovoltaické moduly s vysokou výtěžností, kvalitou a bezpečností

To vše nabízí produktový program fotovoltaických modulů Viessmann Vitovolt 300. Zahrnuje aktuálně monokrystalické moduly v černém designu a s výkonem modulu až 2335 Wp a polykrystalické moduly se 60 články a výkonem až 295 Wp. Plnohodnotná a dlouhodobá záruka od výrobce na celý fotovoltaický systém je základní…

Zdroj: Viessmann

Aplikace ViStart - uvedení do provozu pomocí čtyř jednoduchých kroků

Jednoduché, rychlé a bezpečné uvedení nového topného kotle do provozu je nyní možné za pomoci nové aplikace ViStart. Tento nástroj k použití pro váš smartphone vám usnadní uvedení do provozu, takže výrazně snižuje dobu instalace až do předání provozovateli zařízení a dá se využít prakticky bez jakýchkoliv předběžných…

Zdroj: Viessmann

Větráním ke zdraví a tepelné pohodě

O potřebě dýchat čerstvý a čistý vzduch již snad nikdo nepochybuje. Pro zajištění této potřeby nabízí Viessmann osvědčený výkonný větrací systém pro obytné prostory označený Vitovent 300-W.

Tepelné čerpadlo s obzvlášť tichým provozem

Tepelné čerpadlo s obzvlášť tichým provozem

V letošním roce uvedla společnost Viessmann na trh nové splitové tepelné čerpadlo Vitocal 200-S (vzduch/voda), navržené i pro využití v husté zástavbě řadových domů. Tomu odpovídá i jeho tichý provoz a prostorově úsporný, nerušivý a citlivý pohledový design.

Komfort, efektivita, ale i dotace pro kondenzační kotel

Komfort, efektivita, ale i dotace pro kondenzační kotel

Mnoho provozovatelů při vytápění a přípravě teplé vody preferuje výhodu nižších pořizovacích nákladů plynového kotle a ceny a stability dodávky zemního plynu pojištěné velkokapacitními podzemními zásobníky.

Kotel pro maximální komfort s teplou vodou

Kotel pro maximální komfort s teplou vodou

Výstavba energeticky úsporných domů posiluje význam komfortu přípravy teplé voda na úkor významu vytápění. Nižší potřeba tepla na vytápění způsobuje po určitou část otopné sezóny cyklování kotle, ale na toto jsou kotle připraveny.

Moderní alternativy tepelných čerpadel vzduch-voda

Moderní alternativy tepelných čerpadel vzduch-voda

Z výhod splitového řešení tepelných čerpadel, tedy umístění větší části jejich konstrukce s kompresorem, ventilátorem a výparníkem mimo prostředí domu, těží tepelná čerpadla Viessmann typů Vitocal 200-S a Vitacal 222-S. Protože jejich venkovní jednotka obsahující ventilátor je mimořádně tichá, jsou vhodná i do malých…

Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-A vzduch/voda

Tepelné čerpadlo Vitocal 200-A vzduch/voda v monoblokovém provedení

Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-A vzduch/voda v monoblokovém provedení patří do řady tepelných čerpadel 200. Tato řada zahrnuje jak typy splitové, tak monoblokové, a jak jen pro vytápění, tak s integrovanou přípravou teplé vody. A navíc s možností reverzního chodu, tedy přepnutí do režimu chlazení.