Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Tepelné čerpadlo Vitocal 200-A vzduch/voda v monoblokovém provedení

Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-A vzduch/voda v monoblokovém provedení patří do řady tepelných čerpadel 200. Tato řada zahrnuje jak typy splitové, tak monoblokové, a jak jen pro vytápění, tak s integrovanou přípravou teplé vody. A navíc s možností reverzního chodu, tedy přepnutí do režimu chlazení.
Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-A vzduch/voda

Vitocal 200-A je v monoblokovém provedení, ve kterém jsou venkovní jednotka (na obrázku u vnější fasády na kovové konstrukci) a vnitřní jednotka (na obrázku za vstupními dveřmi v zádveří, částečně je vidět i externí zásobník pro přípravu teplé vody) propojeny potrubím naplněným směsí vody a nemrznoucí kapaliny. Toto konstrukční řešení nevyžaduje pro montáž speciální kvalifikaci a vybavení pro práci s chladivy.

Tepelná čerpadla Vitocal 200-A jsou určena pro vytápění a mají výkon v rozmezí 4 až 12 kW (vzduch 7 °C/voda 35 °C), kdy pracují s topným faktorem COP podle normy ČSN EN 14511 až 5,0 (vzduch 7 °C/voda 35 °C. V podmínkách vzduch 2 °C/voda 35 °C dosahují topného faktoru až 4,2.

Maximální výstupní teplota až 60 °C je důležitá pro hygienickou přípravu teplé vody, pokud je externí zásobník k tepelnému čerpadlu doplněn, ale například i pro zvládání vytápění při mimořádně chladných dnech, kterých však bývá během roku jen několik.

Pro uplatnění v energeticky úsporných domech je výhodná i reverzibilní funkce, tedy přechod z režimu vytápění do chlazení. Obvykle se proto kombinuje se soustavami pro velkoplošné chlazení a vytápění, tedy soustavou podlahovou, stěnovou nebo stropní.

Velmi ostře sledovaným parametrem je venkovní hluk. Obzvláště tichý provoz tepelných čerpadel Vitocal 200-A umožňuje patentovaná technologie, tzv. Rozšířený akustický design – Advanced Acoustic Design (AAD). Toto řešení je natolik účinné, že tepelná čerpadla Vitocal 200-A lze použít i v husté zástavbě s řadovými domy.

Další parametry:

  • monobloková vnitřní jednotka s vysoce účinným oběhovým čerpadlem, trojcestným přepínacím ventilem pro přípravu teplé vody v externím zásobníku
  • intuitivní regulace Vitotronic s jednoduchým ovládáním, srozumitelným textem a grafickým displejem
  • schopnost ovládat větrací systém Viessmann v souladu s provozem tepelného čerpadla
  • hermeticky uzavřený chladící okruh bez požadavku na periodické kontroly těsnosti a montáž chlaďařem
  • velký rozsah použitelných vzdáleností mezi vnitřní a venkovní jednotkou
  • připravenost na spotřebu vlastní vyrobené elektřiny z fotovoltaických systémů
  • možnost ovládání přes internet pomocí bezplatné aplikace ViCare a zařízení Vitoconnect (volitelně)

Pokud zákazník projeví zájem delší záruční dobu, tak může získat rozšířenou komplexní pětiletou záruku Viessmann. Samozřejmostí je, že tepelné čerpadlo Vitocal 200-A splňuje požadavky pro státní dotační programy.

Pro zákazníky, kteří modernizují své stávající otopné soustavy, je zajímavou možností využít i stávající zdroj tepla. V tomto případě zůstává stávající zařízení dále v provozu k pokrytí špičkových zatížení při mimořádně nízkých teplotách.

VIESSMANN, spol. s r.o.

logo
Prodejní zastoupení
Plzeňská 189
252 19 Chrášťany

telefon: 257 090 900
e-mail: viessmann@viessmann.cz

web: www.viessmann.cz, www.tepelka.cz, www.facebook.com/Viessmann.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Tepelné čerpadlo Vitocal 222-A v monoblokovém provedení

Tepelné čerpadlo Vitocal 222-A v monoblokovém provedení

Tepelná čerpadla Viessmann Vitocal 222-A vzduch-voda v monoblokovém provedení se vyznačují rozdělením na tichou vnitřní část a venkovní část, které jsou propojeny spojovacím potrubím s cirkulující směsí vody a nemrznoucí kapaliny.

Kotel pro maximální komfort s teplou vodou

Kotel pro maximální komfort s teplou vodou

Výstavba energeticky úsporných domů posiluje význam komfortu přípravy teplé voda na úkor významu vytápění. Nižší potřeba tepla na vytápění způsobuje po určitou část otopné sezóny cyklování kotle, ale na toto jsou kotle připraveny.

Moderní alternativy tepelných čerpadel vzduch-voda

Moderní alternativy tepelných čerpadel vzduch-voda

Z výhod splitového řešení tepelných čerpadel, tedy umístění větší části jejich konstrukce s kompresorem, ventilátorem a výparníkem mimo prostředí domu, těží tepelná čerpadla Viessmann typů Vitocal 200-S a Vitacal 222-S. Protože jejich venkovní jednotka obsahující ventilátor je mimořádně tichá, jsou vhodná i do malých…

Smartphone a ViCare řídí vytápění

Smartphone a ViCare řídí vytápění

Téměř každý majitel otopné soustavy požaduje její ovládání pomocí svého smartphone. Nikomu se nechce chodit ke kotli, tepelnému čerpadlu, a často ani k programovatelnému termostatu pověšenému na stěně v obývací místnosti. Každý si k tomu rád sedne a u kafíčka, čaje atp. si zkontroluje, jak se jeho otopná soustava…

Nízká spotřeba paliva s novým zplyňovacím kotlem na kusové dřevo

Nízká spotřeba paliva s novým zplyňovacím kotlem na kusové dřevo

Nový Vitoligno 150-S je kompaktní a cenově obzvlášť atraktivní zplyňovací kotel na kusové dřevo, který je vhodný pro vytápění rodinných i bytových domů a také jako další zdroj tepla k olejovým a plynovým kotlům. Přesvědčí vysokou účinností s výkonem od 17 do 45 kW. Zaujme velmi efektivním a čistým spalováním,…