REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Tepelné čerpadlo Vitocal 200-A vzduch/voda v monoblokovém provedení

Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-A vzduch/voda v monoblokovém provedení patří do řady tepelných čerpadel 200. Tato řada zahrnuje jak typy splitové, tak monoblokové, a jak jen pro vytápění, tak s integrovanou přípravou teplé vody. A navíc s možností reverzního chodu, tedy přepnutí do režimu chlazení.
Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-A vzduch/voda

Vitocal 200-A je v monoblokovém provedení, ve kterém jsou venkovní jednotka (na obrázku u vnější fasády na kovové konstrukci) a vnitřní jednotka (na obrázku za vstupními dveřmi v zádveří, částečně je vidět i externí zásobník pro přípravu teplé vody) propojeny potrubím naplněným směsí vody a nemrznoucí kapaliny. Toto konstrukční řešení nevyžaduje pro montáž speciální kvalifikaci a vybavení pro práci s chladivy.

Tepelná čerpadla Vitocal 200-A jsou určena pro vytápění a mají výkon v rozmezí 4 až 12 kW (vzduch 7 °C/voda 35 °C), kdy pracují s topným faktorem COP podle normy ČSN EN 14511 až 5,0 (vzduch 7 °C/voda 35 °C. V podmínkách vzduch 2 °C/voda 35 °C dosahují topného faktoru až 4,2.

Maximální výstupní teplota až 60 °C je důležitá pro hygienickou přípravu teplé vody, pokud je externí zásobník k tepelnému čerpadlu doplněn, ale například i pro zvládání vytápění při mimořádně chladných dnech, kterých však bývá během roku jen několik.

Pro uplatnění v energeticky úsporných domech je výhodná i reverzibilní funkce, tedy přechod z režimu vytápění do chlazení. Obvykle se proto kombinuje se soustavami pro velkoplošné chlazení a vytápění, tedy soustavou podlahovou, stěnovou nebo stropní.

Velmi ostře sledovaným parametrem je venkovní hluk. Obzvláště tichý provoz tepelných čerpadel Vitocal 200-A umožňuje patentovaná technologie, tzv. Rozšířený akustický design – Advanced Acoustic Design (AAD). Toto řešení je natolik účinné, že tepelná čerpadla Vitocal 200-A lze použít i v husté zástavbě s řadovými domy.

Další parametry:

  • monobloková vnitřní jednotka s vysoce účinným oběhovým čerpadlem, trojcestným přepínacím ventilem pro přípravu teplé vody v externím zásobníku
  • intuitivní regulace Vitotronic s jednoduchým ovládáním, srozumitelným textem a grafickým displejem
  • schopnost ovládat větrací systém Viessmann v souladu s provozem tepelného čerpadla
  • hermeticky uzavřený chladící okruh bez požadavku na periodické kontroly těsnosti a montáž chlaďařem
  • velký rozsah použitelných vzdáleností mezi vnitřní a venkovní jednotkou
  • připravenost na spotřebu vlastní vyrobené elektřiny z fotovoltaických systémů
  • možnost ovládání přes internet pomocí bezplatné aplikace ViCare a zařízení Vitoconnect (volitelně)

Pokud zákazník projeví zájem delší záruční dobu, tak může získat rozšířenou komplexní pětiletou záruku Viessmann. Samozřejmostí je, že tepelné čerpadlo Vitocal 200-A splňuje požadavky pro státní dotační programy.

Pro zákazníky, kteří modernizují své stávající otopné soustavy, je zajímavou možností využít i stávající zdroj tepla. V tomto případě zůstává stávající zařízení dále v provozu k pokrytí špičkových zatížení při mimořádně nízkých teplotách.

VIESSMANN, spol. s r.o.

logoPlzeňská 189
252 19 Chrášťany

telefon: 257 090 900, fax: +420 257 950 306
e-mail: viessmann@viessmann.cz

web: www.viessmann.cz, www.facebook.com/Viessmann.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Moderní alternativy tepelných čerpadel vzduch-voda

Moderní alternativy tepelných čerpadel vzduch-voda

Z výhod splitového řešení tepelných čerpadel, tedy umístění větší části jejich konstrukce s kompresorem, ventilátorem a výparníkem mimo prostředí domu, těží tepelná čerpadla Viessmann typů Vitocal ...

Smartphone a ViCare řídí vytápění

Smartphone a ViCare řídí vytápění

Téměř každý majitel otopné soustavy požaduje její ovládání pomocí svého smartphone. Nikomu se nechce chodit ke kotli, tepelnému čerpadlu, a často ani k programovatelnému termostatu pověšenému na ...

REKLAMA
REKLAMA