Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Smartphone a ViCare řídí vytápění

Téměř každý majitel otopné soustavy požaduje její ovládání pomocí svého smartphone. Nikomu se nechce chodit ke kotli, tepelnému čerpadlu, a často ani k programovatelnému termostatu pověšenému na stěně v obývací místnosti. Každý si k tomu rád sedne a u kafíčka, čaje atp. si zkontroluje, jak se jeho otopná soustava chová, případně si upraví její nastavení.

Ovšem to neplatí jen v pokoji doma, to platí i během cesty do práce, na dovolenou, návrat z nich atp. Proto jsou aplikace pro smartphone umožňující vzdálené řízení a sledování chodu vytápěcí soustavy přes internet zákazníky tak oblíbené. Patří k nim aplikace ViCare, která komunikuje s regulacemi Vitotronic u výrobků Viessmann.

Základem je volba komfortní teploty v místnosti po zvolenou dobu a mimo tuto dobu teploty nižší, tzv. útlumové, která snižuje spotřebu energie. Pokud se například protáhne večerní oslava do doby, kdy by jinak došlo k přepnutí na nižší teplotu, dotykem prstem se přepne na tzv. párty provoz (trvale teplo), který naprogramovaný okamžik přechodu na nižší teplotu odloží. Podobně lze dotykem displeje urychlit přechod na nižší teplotou, pokud uživatel odchází z bytu dříve, než obvykle a začít šetřit.

Programování teplot a časů na každý den usnadňuje průvodce aplikací ViCare.

Viessmann při návrhu aplikace využil letité zkušenosti s vytápěním, a proto aplikace nabízí tipy pro úsporu energie, které jejímu uživateli pomáhají.

Pokud je chod vytápění v pořádku, na aplikaci se zobrazuje zelené políčko. Pokud je např. žluté, signalizuje potřebu servisu. Červené automaticky zobrazí kontakt na vybranou odbornou topenářskou firmu. Uživatel může dokonce zvolit i automatické sledování chodu zařízení svou vybranou firmou.

Bezstarostný balíček all inklusive je určen pro ty, kteří i s vlastním zařízením považují teplo za službu. Běžně je možné si do aplikace uložit spojení na vybraného servisního technika pro případ potřeby (v ČR v přípravě), ale navíc i automatické zajištění servisu, například při poruše.

ViCare v smartphone a regulace zařízení spolu komunikují prostřednictvím wifi WLAN modulu Vitoconnect 100. Modul se kabelem napojí na řízení například kotle. Zapojení je typu Plug & Play, tedy prakticky vše proběhne automaticky. V modulu Vitoconnect 100 je použit komplexní bezpečnostní koncept, který úspěšně prošel zkouškou VDE pro Smart Home na zabezpečení informací.

Nutné předpoklady pro instalaci

  • Internetové připojení s datovým, časově a objemově nezávislým tarifem
  • chytrý telefon s Apple iOS od verze 8.0 a výše nebo Android od verze 4.4 a výše
  • Viessmann internetové rozhraní Vitoconnect 100, typ OPTO 1

Výrobce Viessmann myslel i na majitele svých starších zařízení. Proto lze aplikaci ViCare využít u olejových nebo plynový kotlů s rokem výroby již od 2004 a mladší.

VIESSMANN, spol. s r.o.

logo
Prodejní zastoupení
Plzeňská 189
252 19 Chrášťany

telefon: 257 090 900
e-mail: viessmann@viessmann.cz

web: www.viessmann.cz, www.tepelka.cz, www.facebook.com/Viessmann.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Kotel pro maximální komfort s teplou vodou

Kotel pro maximální komfort s teplou vodou

Výstavba energeticky úsporných domů posiluje význam komfortu přípravy teplé voda na úkor významu vytápění. Nižší potřeba tepla na vytápění způsobuje po určitou část otopné sezóny cyklování kotle, ale na toto jsou kotle připraveny.

Moderní alternativy tepelných čerpadel vzduch-voda

Moderní alternativy tepelných čerpadel vzduch-voda

Z výhod splitového řešení tepelných čerpadel, tedy umístění větší části jejich konstrukce s kompresorem, ventilátorem a výparníkem mimo prostředí domu, těží tepelná čerpadla Viessmann typů Vitocal 200-S a Vitacal 222-S. Protože jejich venkovní jednotka obsahující ventilátor je mimořádně tichá, jsou vhodná i do malých…

Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-A vzduch/voda

Tepelné čerpadlo Vitocal 200-A vzduch/voda v monoblokovém provedení

Tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-A vzduch/voda v monoblokovém provedení patří do řady tepelných čerpadel 200. Tato řada zahrnuje jak typy splitové, tak monoblokové, a jak jen pro vytápění, tak s integrovanou přípravou teplé vody. A navíc s možností reverzního chodu, tedy přepnutí do režimu chlazení.

Nízká spotřeba paliva s novým zplyňovacím kotlem na kusové dřevo

Nízká spotřeba paliva s novým zplyňovacím kotlem na kusové dřevo

Nový Vitoligno 150-S je kompaktní a cenově obzvlášť atraktivní zplyňovací kotel na kusové dřevo, který je vhodný pro vytápění rodinných i bytových domů a také jako další zdroj tepla k olejovým a plynovým kotlům. Přesvědčí vysokou účinností s výkonem od 17 do 45 kW. Zaujme velmi efektivním a čistým spalováním,…

REKLAMA