REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Video: Jak na podlahu z lehkého betonu

Lehký keramický Liaporbeton má v porovnání s běžným betonem mnoho výhod. Jak už jeho název napovídá, jednou z těch nejdůležitější je jeho nízká hmotnost. To ale není zdaleka vše, díky obsahu keramického kameniva má také velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, které ho předurčují také k rekonstrukcím podlah.

Lehký keramický Liaporbeton připravíte velmi snadno ze suché směsi, kterou stačí smíchat v příslušném poměru s vodou. Vyrábí se ve dvou variantách:

  • výplňový Liapor Mix s obsahem kameniva frakce 4-8 mm
  • potěrový Liapor Mix final s kamenivem frakce 1-4 mm

Liapor Mix 4-8 mm je vhodný pro lehké tepelně izolační výplňové a vyrovnávací vrstvy podlah, kde zároveň zajišťuje požární ochranu rozvodů inženýrských sítí. Jemnější, potěrový Liapor Mix final 1-4 mm se používá jako krycí a roznášecí vrstva.  Společně tak tvoří systém pro realizaci “lehkých” betonových podlah.

Kromě realizací podlah lze lehký beton využít také pro rekonstrukce betonových, keramických a klenbových stropů a jiné stavební aplikace.

Vzniklý lehký beton vylijeme na očištěný podklad

Podlahy z lehkého betonu

Lehký beton se skvěle hodí především pro rekonstrukce, s oblibou se ale využívá i v novostavbách. Jeho pevnost a odolnost je obdobná jako o běžného betonu, je však až o 2/3 lehčí. Proto zbytečně nezatěžuje nosné konstrukce staveb.

Podívejte se na krátké instruktážní video, které ilustruje správný postup realizace lehké betonové podlahy z lehkého betonu.

Lehký beton není vhodné aplikovat na dřevěné stropy, nebo jiné netuhé podkladní konstrukce (např. na kročejové či tepelné izolace). Musí být také dodržena minimální doporučená výška vrstvy 50 mm.

Snadná příprava

Příprava lehkého betonu ze směsi Liapor Mix (Liapor Mix final) je podobná, jako příprava klasického betonu. Stačí postupovat podle návodu na obalu a smíchat obsah pytle s vodou v běžné míchačce nebo ručně. Vzniklou směspak nanášejte bez zbytečných odkladů na očištěný podklad.

Bližší informace o lehkém betonu Liapor Mix a realizacích podlah z lehkého betonu najdete na webu výrobce www.liapor.cz. Nakupujte on-line v e-shopu obchod.liapor.cz, v obchodní síti Liapor, nebo ve stavebninách DEK po celé ČR.

LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.

logo
Vintířov 176
357 44 Vintířov

telefon: 352 324 444
e-mail: info@liapor.cz

web: www.liapor.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Dům jedním tahem

Získejte ZDARMA projekt domu a průkaz energetické náročnosti budovy od Dům jedním tahem

Dům jedním tahem, výrobce montovaných rodinných domů z keramického betonu, má pro své zákazníky lákavou nabídku. Kromě mnoha výhod v podobě keramického materiálu a unikátní stavebnicové technologie, nabízí typové projekty svých domů zcela zdarma. Nyní k těmto výhodám přidává jako bonus ještě průkaz energetické…

Stavba bylinkové zahrádky a posezení z prvku Playstone od Liaporu

Stavba bylinkové zahrádky a posezení z prvku Playstone od Liaporu

Playstone je multifunkční prvek, který lze díky důmyslnému tvaru uspořádat do různých horizontálních i vertikálních skladeb. V kombinaci s dřevěnými, plastovými či skleněnými deskami se může proměnit v lavičku, odkládací stolek, odpadkový koš. Vyplňte jej zeminou, zasaďte rostliny a vytvořte okrasnou stěnu, vysoký…

Betonová dlažba stokrát jinak: navrhněte si ji on-line

Betonová dlažba stokrát jinak: navrhněte si ji on-line

Na podzim je ideální čas na dokončení projektů, které jste si na sezónu naplánovali. Ať už je to nový chodníček, dlažba na terasu, k bazénu nebo místo pro parkování, máme pro vás inspiraci. Nahlédněte do naší galerie, kde jsme pro vás připravili tipy na novou moderní dlažbu a další zahradní architekturu.

Video: Rekonstrukce podlahy bez kapky vody a zbytečného zatížení

Video: Rekonstrukce podlahy bez kapky vody a zbytečného zatížení

Rekonstrukce podlahy obvykle zahrnuje výměnu všech jejích vrstev, nikoliv jen podlahové krytiny. V některých případech ale není možné přistoupit k obvyklému postupu, který zahrnuje vyrovnání podkladu podlahy betonovým potěrem.

Okrasná stěna ze svahových tvárnic stokrát jinak

Okrasná stěna ze svahových tvárnic stokrát jinak

Svahové tvárnice jsou díky své variabilitě oblíbené pro stavbu okrasných stěn. Stačí trocha fantazie a vytvoříte z nich působivé stavby, které pomohou vykouzlit příjemnou atmosféru ve vaší zahradě. Svahové tvárnice z lehkého keramického betonu najdete i v nabídce zahradní architektury LiaStone.

Playstone - multifunkční betonový prvek nejen do zahrad a parků

Playstone - multifunkční betonový prvek nejen do zahrad a parků

Přejete si opěrnou nebo okrasnou zeď? Chcete skalku, květináč nebo vysoký záhon? Poznejte Liapor Playstone - multifunkční zahradní prvek. S přidáním dřevěných a plastových doplňků s ním také hravě vytvoříte lavičky a odkládací plochy.

Lehká betonová podlaha

Lehká betonová podlaha

Provádění litých betonových podlah může být někdy obtížné. Beton může praskat, dlouho vysychá a jeho hmotnost se nemusí vždy slučovat se statickými nároky stavby. Zvláště, jedná-li se třeba o starší budovu. Ve všech těchto případech si ale můžete snadno pomoci s lehkým betonem.

Objevte přednosti domů z keramzitbetonu

Objevte přednosti domů z keramzitbetonu

Keramický beton nejspíš znáte pod názvem keramzitbeton nebo Liaporbeton. Tento výjimečný stavební materiál se díky obsaženému lehkému keramickému kamenivu může pyšnit celou řadou skvělých vlastností, které byste u běžného betonu nenašli. Jsou to především vynikající tepelně izolační vlastnosti, nízká objemová…

REKLAMA