REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Lehká betonová podlaha

Provádění litých betonových podlah může být někdy obtížné. Beton může praskat, dlouho vysychá a jeho hmotnost se nemusí vždy slučovat se statickými nároky stavby. Zvláště, jedná-li se třeba o starší budovu. Ve všech těchto případech si ale můžete snadno pomoci s lehkým betonem.

Lehký beton (Liaporbeton) si uchovává všechny důležité vlastnosti, které od betonu očekáváme – pevnost, odolnost, dlouhověkost... Narozdíl od běžného betonu ale přináši mnoho benefitů: Až o 2/3 nižší hmotnost, rychlé vysychání, eliminace prasklin i u podlah bez dilatačních spár a skvělé izolační vlastnosti.

Snadná příprava

Lehký beton má speciální recepturu. Pokud ale chcete lehký beton použít na stavbě nebo při rekonstrukci, není potřeba zjišťovat správné poměry přísad, ale stačí použít hotovou suchou směs Liapor Mix. Tu jednoduše smícháte s vodou podle návodu a lehký beton je připraven k aplikaci. 

Vysypeme Liapor mix do nádoby

Liapor Mix se vyrábí ve 2 variantách. Liapor Mix (frakce 4-8 mm) určený pro podkladové vrstvy a Liapor Mix final (frakce 1-4 mm) určený pro finální vrstvy podlah. Spojení těchto 2 výrobků představuje skvělý systém pro realizaci betonových podlah. Příprava lehkého betonu je snadná. Stačí přidat podle návodu na obalu vodu a promíchat ručně nebo v míchačce.

Výhody lehkého betonu

  • Nízká objemová hmotnost 600 kg/m3 (resp. 750 kg/m3) - ve srovnání s běžným betonem lze provádět lité podlahy s až o 2/3 nižším zatížením nosné konstrukce. Díky tomu je lehký beton skvělým řešením nejen pro novostavby, ale také při rekonstrukcích starších budov s přísnějšími požadavky na statiku.
  • Podlahy realizované z lehkého betonu Liapor Mix jsou pochozí již za 24 hodin. Celková doba vysychání je 5-7 dní.
  • Liapor Mix má skvělé tepelně izolační vlastnosti - součinitel tepelné vodivosti 0,14 Wm-1 K-1.

Vzniklý lehký beton vylijeme na očištěný podklad

Díky svým přednostem je Liapor Mix vhodný nejen pro realizace podlah, ale také pro další využití: rekonstrukce keramických a klenbových stropů, různé izolační vrstvy, lehké výplňové a vyrovnávací vrstvy, ochrana inženýrských sítí apod.

Video: postup rekonstrukce podlahy s lehkým betonem

Snadná dostupnost

Směsi pro přípravu lehkého betonu Liapor Mix a Liapor Mix final  zakoupíte on-line v e-shopu obchod.liapor.cz, v obchodní síti Liapor, nebo ve stavebninách DEK po celé ČR.

LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.

logo
Vintířov 176
357 44 Vintířov

telefon: 352 324 444
e-mail: info@liapor.cz

web: www.liapor.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Čtěte i další díly seriálu

  1. Získejte příspěvek 20 000 Kč na přípravu stavby rodinného domu

Mohlo by vás zajímat

Objevte přednosti domů z keramzitbetonu

Objevte přednosti domů z keramzitbetonu

Keramický beton nejspíš znáte pod názvem keramzitbeton nebo Liaporbeton. Tento výjimečný stavební materiál se díky obsaženému lehkému keramickému kamenivu může pyšnit celou řadou skvělých vlastností, které byste u běžného betonu nenašli. Jsou to především vynikající tepelně izolační vlastnosti, nízká objemová hmotnost ...

Rychlé vyrovnání podlahy bez betonu

Rychlé vyrovnání podlahy bez betonu

Hledáte-li rychlejší alternativu k litým podlahám, pak pro vás máme tip! Při rekonstrukcích i v novostavbách jsou stále oblíbenější suché plovoucí podlahy, u nichž je vyrovnávací vrstva těžkého a dlouho schnoucího betonu nahrazena za keramzit (lehké tepelně-izolační keramické kamenivo Liapor).

Systém suchého zdění STAVSI - skvělá volba pro stavbu svépomocí

Systém suchého zdění STAVSI - skvělá volba pro stavbu svépomocí

V České republice staví až 55 % lidí vlastní bydlení svépomocí. A se zpřísňováním podmínek pro získání hypoték se jejich procento bude zvyšovat. Systém přesného suchého zdění STAVSI vznikl také proto, aby pomohl urychlit a zjednodušit stavbu i laikům, kteří nemají v oboru stavebnictví ani vzdělání, ani zkušenosti. ...

Betonová dlažba Sandra a Samanta

Novinky v betonových dlažbách Liapor

Sortiment betonových dlažeb a prvků zahradní architektury LiaStone byl rozšířen o čtvercové betonové dlažby Sandra a Samanta.

REKLAMA