REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa!

Video: Rekonstrukce podlahy bez kapky vody a zbytečného zatížení

Rekonstrukce podlahy obvykle zahrnuje výměnu všech jejích vrstev, nikoliv jen podlahové krytiny. V některých případech ale není možné přistoupit k obvyklému postupu, který zahrnuje vyrovnání podkladu podlahy betonovým potěrem.

Především u podlah na dřevěných stropech, ve starších budovách, v podkrovích či půdních vestavbách může být nežádoucí relativně vysoká hmotnost takové vyrovnávací vrstvy. Proto je v těchto případech vhodné přistoupit k vyrovnání podkladu pomocí suchého vyrovnávacího podsypu Liapor a podlahových desek.

Suchý systém rekonstrukce podlahy se používá zejména na dřevěných stropech nejen kvůli nižší hmotnosti, ale také kvůli eliminaci vlhkosti z betonu, která by mohla poškodit stávající prvky v konstrukci stropu. Tradiční cementové potěry pro vyrovnání podkladních vrstev se v takovém případě nahrazují suchým podsypem z lehkého keramického kameniva Liapor. Jsou to vlastně 100% přírodní keramická zrna s průměrem 1-4 mm, která dokonale vyplní všechny nerovnosti podkladu a umožní také bezpečné uložení rozvodů topení a elektroinstalací.

Aplikace podsypu z Liaporu

Izolační vlastnosti

Podlahy s podsypem z Liaporu se vyznačují velmi dobrými vlastnostmi. Snižují přenos zvuku v konstrukci podlahy a mají také velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, které vychází z porézní struktury a keramické podstaty kameniva Liapor. Součinitel tepelné vodivosti Liaporu λ je od 0,09 W·m−1·K−1.

Ihned k použití

K  výhodám suchých podlah patří také zkrácení doby celého procesu rekonstrukce podlahy. Odpadají u nich totiž všechny technologické přestávky, které jsou u betonových podlah nezbytné na tuhnutí a vyschnutí vyrovnávací vrstvy. Nová podlaha je tak okamžitě po svém dokončení pochozí a připravena k použití.

Jak taková rekonstrukce probíhá?

Krátké instruktážní video ilustruje krok za krokem rekonstrukci podlahy suchým postupem výstavby.

  1. Jako první je nutné odstranit původní nášlapné vrstvy podlahy, starý násyp a podklad důkladně očistit.
  2. Dřevěný podklad se poté překryje netkanou geotextilií, u podkladů betonových nebo keramických není separace nutná.
  3. Následuje položení vyrovnávacího podsypu z kameniva Liapor 1-4 mm, jehož vrstva by neměla být nižší než 2 cm. Liapor dokonale vyplní každou mezeru a nerovnost podkladu.
  4. Vrstva Liaporu se urovnává a hutní pouze ručně. Pokud je vrstva Liaporu správně provedená, nevykazuje žádné další sedání. Liapor je doporučeno ukládat v pruzích o cca 20 % širších, než je formát podlahových desek a deskami ho také po pruzích zaklápět.
    POZOR: Není správné uložení vrstvy Liaporu najednou v celé ploše místnosti, vrstva Liaporu není v ploše pochozí bez provizorního zakrytí.
  5. Na vyrovnanou a zhutněnou vrstvu Liaporu se pokládají podlahové desky, jejich minimální doporučená tloušťka je 25mm. Lze použít např. desky KNAUF, Rigips, OSB, Cetris, ad. Při ukládání podlahových desek je nutné se řídit doporučeními jejich konkrétního výrobce. Chcete-li zvýšit kročejový útlum, je možné mezi podlahové desky a Liapor položit ještě kročejovou izolaci.
  6. Proces vyrovnání podlahy suchým systémem obvykle končí finálním přetmelením a přebroušením spár.
  7. Na takto připravený podklad lze pokládat jakoukoliv nášlapnou vrstvu (laminátovou či vinylovou podlahu, dlažbu, koberec atd.).

Podsyp z Liaporu se dodává v pytlích po 50 l. Protože se jedná o relativně lehký materiál, dobře se s ním manipuluje.

Zpracování podsypu z Liaporu

Nákup a poradenství on-line

Chcete-li vědět ještě více o výhodách lehkého keramického kameniva Liapor při realizaci podlah, navštivte web www.liapor.cz. S případnými dotazy se obraťte na obchodně-technické poradce Liapor.

Kamenivo Liapor zakoupíte v obchodní síti Liapor, nebo on-line v e-shopu obchod.liapor.cz.

LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.

logo
Vintířov 176
357 44 Vintířov

telefon: 352 324 444
e-mail: info@liapor.cz

web: www.liapor.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Okrasná stěna ze svahových tvárnic stokrát jinak

Okrasná stěna ze svahových tvárnic stokrát jinak

Svahové tvárnice jsou díky své variabilitě oblíbené pro stavbu okrasných stěn. Stačí trocha fantazie a vytvoříte z nich působivé stavby, které pomohou vykouzlit příjemnou atmosféru ve vaší zahradě. Svahové tvárnice z lehkého keramického betonu najdete i v nabídce zahradní architektury LiaStone.

Video: Jak na podlahu z lehkého betonu

Video: Jak na podlahu z lehkého betonu

Lehký keramický Liaporbeton má v porovnání s běžným betonem mnoho výhod. Jak už jeho název napovídá, jednou z těch nejdůležitější je jeho nízká hmotnost. To ale není zdaleka vše, díky obsahu keramického kameniva má také velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, které ho předurčují také k rekonstrukcím podlah.

Playstone - multifunkční betonový prvek nejen do zahrad a parků

Playstone - multifunkční betonový prvek nejen do zahrad a parků

Přejete si opěrnou nebo okrasnou zeď? Chcete skalku, květináč nebo vysoký záhon? Poznejte Liapor Playstone - multifunkční zahradní prvek. S přidáním dřevěných a plastových doplňků s ním také hravě vytvoříte lavičky a odkládací plochy.

REKLAMA