REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Video: Rekonstrukce podlahy bez kapky vody a zbytečného zatížení

Rekonstrukce podlahy obvykle zahrnuje výměnu všech jejích vrstev, nikoliv jen podlahové krytiny. V některých případech ale není možné přistoupit k obvyklému postupu, který zahrnuje vyrovnání podkladu podlahy betonovým potěrem.

Především u podlah na dřevěných stropech, ve starších budovách, v podkrovích či půdních vestavbách může být nežádoucí relativně vysoká hmotnost takové vyrovnávací vrstvy. Proto je v těchto případech vhodné přistoupit k vyrovnání podkladu pomocí suchého vyrovnávacího podsypu Liapor a podlahových desek.

Suchý systém rekonstrukce podlahy se používá zejména na dřevěných stropech nejen kvůli nižší hmotnosti, ale také kvůli eliminaci vlhkosti z betonu, která by mohla poškodit stávající prvky v konstrukci stropu. Tradiční cementové potěry pro vyrovnání podkladních vrstev se v takovém případě nahrazují suchým podsypem z lehkého keramického kameniva Liapor. Jsou to vlastně 100% přírodní keramická zrna s průměrem 1-4 mm, která dokonale vyplní všechny nerovnosti podkladu a umožní také bezpečné uložení rozvodů topení a elektroinstalací.

Aplikace podsypu z Liaporu

Izolační vlastnosti

Podlahy s podsypem z Liaporu se vyznačují velmi dobrými vlastnostmi. Snižují přenos zvuku v konstrukci podlahy a mají také velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, které vychází z porézní struktury a keramické podstaty kameniva Liapor. Součinitel tepelné vodivosti Liaporu λ je od 0,09 W·m−1·K−1.

Ihned k použití

K  výhodám suchých podlah patří také zkrácení doby celého procesu rekonstrukce podlahy. Odpadají u nich totiž všechny technologické přestávky, které jsou u betonových podlah nezbytné na tuhnutí a vyschnutí vyrovnávací vrstvy. Nová podlaha je tak okamžitě po svém dokončení pochozí a připravena k použití.

Jak taková rekonstrukce probíhá?

Krátké instruktážní video ilustruje krok za krokem rekonstrukci podlahy suchým postupem výstavby.

  1. Jako první je nutné odstranit původní nášlapné vrstvy podlahy, starý násyp a podklad důkladně očistit.
  2. Dřevěný podklad se poté překryje netkanou geotextilií, u podkladů betonových nebo keramických není separace nutná.
  3. Následuje položení vyrovnávacího podsypu z kameniva Liapor 1-4 mm, jehož vrstva by neměla být nižší než 2 cm. Liapor dokonale vyplní každou mezeru a nerovnost podkladu.
  4. Vrstva Liaporu se urovnává a hutní pouze ručně. Pokud je vrstva Liaporu správně provedená, nevykazuje žádné další sedání. Liapor je doporučeno ukládat v pruzích o cca 20 % širších, než je formát podlahových desek a deskami ho také po pruzích zaklápět.
    POZOR: Není správné uložení vrstvy Liaporu najednou v celé ploše místnosti, vrstva Liaporu není v ploše pochozí bez provizorního zakrytí.
  5. Na vyrovnanou a zhutněnou vrstvu Liaporu se pokládají podlahové desky, jejich minimální doporučená tloušťka je 25mm. Lze použít např. desky KNAUF, Rigips, OSB, Cetris, ad. Při ukládání podlahových desek je nutné se řídit doporučeními jejich konkrétního výrobce. Chcete-li zvýšit kročejový útlum, je možné mezi podlahové desky a Liapor položit ještě kročejovou izolaci.
  6. Proces vyrovnání podlahy suchým systémem obvykle končí finálním přetmelením a přebroušením spár.
  7. Na takto připravený podklad lze pokládat jakoukoliv nášlapnou vrstvu (laminátovou či vinylovou podlahu, dlažbu, koberec atd.).

Podsyp z Liaporu se dodává v pytlích po 50 l. Protože se jedná o relativně lehký materiál, dobře se s ním manipuluje.

Zpracování podsypu z Liaporu

Nákup a poradenství on-line

Chcete-li vědět ještě více o výhodách lehkého keramického kameniva Liapor při realizaci podlah, navštivte web www.liapor.cz. S případnými dotazy se obraťte na obchodně-technické poradce Liapor.

Kamenivo Liapor zakoupíte v obchodní síti Liapor, nebo on-line v e-shopu obchod.liapor.cz.

LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.

logo
Vintířov 176
357 44 Vintířov

telefon: 352 324 444
e-mail: info@liapor.cz

web: www.liapor.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Hrubá stavba jedním tahem - stavebnice se spoustou výhod

Hrubá stavba jedním tahem - stavebnice se spoustou výhod

Protože čas jsou peníze, záleží na každém stavebním dni, o který se stavbu povede zkrátit. Proto v posledních dekádách zaznamenaly obrovský úspěch montované domy, které z procesu dříve trvajícího i měsíce, udělaly záležitost několika dnů.

Zimní údržba chodníků a silnic: Sůl nebo ekologický zimní posyp?

Zimní údržba chodníků a silnic: Sůl nebo ekologický zimní posyp?

I když zimy už nejsou tak tuhé, jako dříve, zimní údržbu chodníků, silnic a dalších komunikací nelze podceňovat. S předstihem by tuto problematiku měli řešit především správci komunikací, vedení bytových družstev, majitelé provozoven, provozovatelé parkovišť a všichni ostatní, kteří mají zodpovědnost za stav cest ve…

Zdroj: Dům jedním tahem

Získejte ZDARMA projekt domu a průkaz energetické náročnosti budovy od Dům jedním tahem

Dům jedním tahem, výrobce montovaných rodinných domů z keramického betonu, má pro své zákazníky lákavou nabídku. Kromě mnoha výhod v podobě keramického materiálu a unikátní stavebnicové technologie, nabízí typové projekty svých domů zcela zdarma. Nyní k těmto výhodám přidává jako bonus ještě průkaz energetické…

Stavba bylinkové zahrádky a posezení z prvku Playstone od Liaporu

Stavba bylinkové zahrádky a posezení z prvku Playstone od Liaporu

Playstone je multifunkční prvek, který lze díky důmyslnému tvaru uspořádat do různých horizontálních i vertikálních skladeb. V kombinaci s dřevěnými, plastovými či skleněnými deskami se může proměnit v lavičku, odkládací stolek, odpadkový koš. Vyplňte jej zeminou, zasaďte rostliny a vytvořte okrasnou stěnu, vysoký…

Betonová dlažba stokrát jinak: navrhněte si ji on-line

Betonová dlažba stokrát jinak: navrhněte si ji on-line

Na podzim je ideální čas na dokončení projektů, které jste si na sezónu naplánovali. Ať už je to nový chodníček, dlažba na terasu, k bazénu nebo místo pro parkování, máme pro vás inspiraci. Nahlédněte do naší galerie, kde jsme pro vás připravili tipy na novou moderní dlažbu a další zahradní architekturu.

Okrasná stěna ze svahových tvárnic stokrát jinak

Okrasná stěna ze svahových tvárnic stokrát jinak

Svahové tvárnice jsou díky své variabilitě oblíbené pro stavbu okrasných stěn. Stačí trocha fantazie a vytvoříte z nich působivé stavby, které pomohou vykouzlit příjemnou atmosféru ve vaší zahradě. Svahové tvárnice z lehkého keramického betonu najdete i v nabídce zahradní architektury LiaStone.

Video: Jak na podlahu z lehkého betonu

Video: Jak na podlahu z lehkého betonu

Lehký keramický Liaporbeton má v porovnání s běžným betonem mnoho výhod. Jak už jeho název napovídá, jednou z těch nejdůležitější je jeho nízká hmotnost. To ale není zdaleka vše, díky obsahu keramického kameniva má také velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, které ho předurčují také k rekonstrukcím podlah.

Playstone - multifunkční betonový prvek nejen do zahrad a parků

Playstone - multifunkční betonový prvek nejen do zahrad a parků

Přejete si opěrnou nebo okrasnou zeď? Chcete skalku, květináč nebo vysoký záhon? Poznejte Liapor Playstone - multifunkční zahradní prvek. S přidáním dřevěných a plastových doplňků s ním také hravě vytvoříte lavičky a odkládací plochy.

REKLAMA