REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Zimní údržba chodníků a silnic: Sůl nebo ekologický zimní posyp?

I když zimy už nejsou tak tuhé, jako dříve, zimní údržbu chodníků, silnic a dalších komunikací nelze podceňovat. S předstihem by tuto problematiku měli řešit především správci komunikací, vedení bytových družstev, majitelé provozoven, provozovatelé parkovišť a všichni ostatní, kteří mají zodpovědnost za stav cest ve svém okolí.

K eliminaci nehod a úrazů na komunikacích lze zvolit různé zimní posypy. Rozdělit je však můžeme do dvou základních skupin - chemické posypy a inertní (zdrsňující) posypy. Ty chemické působí na ledovku i sníh a způsobují za optimálních podmínek jejich tání. K těm nejznámějším patří posypová sůl. Inertní posypy mají za úkol zabránit podkluzování na ledu či sněhu tím, že zdrsní kluzký povrch a zvýší tření. Často se pro tyto účely používá štěrk, ale existují i další a výhodnější varianty.

Hledáte-li spolehlivého dodavatele kvalitní posypové soli a inertního posypu, obraťte se na Liapor, který je specialistou na zimní údržbu. Vyrábí vlastní ekologický zimní posyp, který se pyšní známkou “ekologicky šetrný výrobek”.

Zimní posyp Liapor

Tento výjimečný inertní zimní posyp vzniká drcením 100% přírodního keramického kameniva Liapor a proti běžnému štěrku má mnoho výhod. Je totiž lehčí, až 3,5 x vydatnější, neucpává kanalizace a po zimě se mnohem snadněji uklízí. Je účinný až do -15°C a při tání vzlíná na povrch. Nemusí se tak často dosypávat. Je vhodný především pro:

  • veškeré veřejné pěší komunikace a chodníky
  • náměstí, historická centra a pěší zóny měst
  • cyklistické stezky, parky, lázeňská území
  • mosty, schodiště, silnice v zónách zdrojů pitné vody
  • firemní areály, nemocnice
  • domácnosti, pro správce domu, bytová družstva
  • uzavřené posypové schránky
  • auta - jako první pomoc do kufru při námraze

Zimní posyp Liapor lze zakoupit v balení po 10 l nebo 50 l, pro velkoodběratele pak v big bagu 1m3 nebo volně ložený.

Kvalitní posypová sůl

A protože se některé komunikace bez chemického posypu kvůli udržení sjízdnosti neobejdou, nabízí Liapor svým zákazníkům také kvalitní posypovou sůl pro ruční i strojní údržbu.

Zajistěte si posypový materiál pro všechny plochy, které v zimě udržujete od jednoho dodavatele.  Více najdete na webu www.zimniposyp.cz.

LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.

logo
Vintířov 176
357 44 Vintířov

telefon: 352 324 444
e-mail: info@liapor.cz

web: www.liapor.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Dům jedním tahem

Dům jedním tahem představuje nový katalog nízkoenergetických domů

Montované domy Dům jedním tahem (DJT) nabízejí zákazníkům už více než 20 let spojení hned několika výhod: promyšlené typové projekty, pevný a dlouhověký keramický materiál a velmi rychlou výstavbu. Letos přichází DJT s aktualizovaným katalogem nízkoenergetických typových domů.

Zdroj: Liapor

Novinka v sortimentu pohledového zdiva Liapor pro neomítané stěny

Pohledové zdivo nachází využití všude tam, kde není nutné provádět omítky. Typicky to jsou suterény, technická zázemí budov, garáže a podobné prostory. Neomítané stěny ale v posledních letech stále častěji nachází uplatnění i v interiérech. Proto se nabídka pohledového zdiva stále rozrůstá. Na volání trhu reaguje i…

Zdroj: LIAPOR

Praktické i okrasné zahradní sestavy - řešení pro každé zákoutí

Podobně, jako jsme zvyklí zútulňovat pomocí nábytku své domy a byty, vybavujeme i zahrady, terasy či dvorky. Toto „zařizování zahrady“ nezahrnuje jen květiny, keře a stromy, ale především prvky zahradní architektury. Malé i větší stavby totiž do značné míry ovlivňují to, jak se na zahradě cítíme a vnáší do našeho…

Hrubá stavba jedním tahem - stavebnice se spoustou výhod

Hrubá stavba jedním tahem - stavebnice se spoustou výhod

Protože čas jsou peníze, záleží na každém stavebním dni, o který se stavbu povede zkrátit. Proto v posledních dekádách zaznamenaly obrovský úspěch montované domy, které z procesu dříve trvajícího i měsíce, udělaly záležitost několika dnů.

Stavba bylinkové zahrádky a posezení z prvku Playstone od Liaporu

Stavba bylinkové zahrádky a posezení z prvku Playstone od Liaporu

Playstone je multifunkční prvek, který lze díky důmyslnému tvaru uspořádat do různých horizontálních i vertikálních skladeb. V kombinaci s dřevěnými, plastovými či skleněnými deskami se může proměnit v lavičku, odkládací stolek, odpadkový koš. Vyplňte jej zeminou, zasaďte rostliny a vytvořte okrasnou stěnu, vysoký…

Betonová dlažba stokrát jinak: navrhněte si ji on-line

Betonová dlažba stokrát jinak: navrhněte si ji on-line

Na podzim je ideální čas na dokončení projektů, které jste si na sezónu naplánovali. Ať už je to nový chodníček, dlažba na terasu, k bazénu nebo místo pro parkování, máme pro vás inspiraci. Nahlédněte do naší galerie, kde jsme pro vás připravili tipy na novou moderní dlažbu a další zahradní architekturu.

Video: Rekonstrukce podlahy bez kapky vody a zbytečného zatížení

Video: Rekonstrukce podlahy bez kapky vody a zbytečného zatížení

Rekonstrukce podlahy obvykle zahrnuje výměnu všech jejích vrstev, nikoliv jen podlahové krytiny. V některých případech ale není možné přistoupit k obvyklému postupu, který zahrnuje vyrovnání podkladu podlahy betonovým potěrem.

Okrasná stěna ze svahových tvárnic stokrát jinak

Okrasná stěna ze svahových tvárnic stokrát jinak

Svahové tvárnice jsou díky své variabilitě oblíbené pro stavbu okrasných stěn. Stačí trocha fantazie a vytvoříte z nich působivé stavby, které pomohou vykouzlit příjemnou atmosféru ve vaší zahradě. Svahové tvárnice z lehkého keramického betonu najdete i v nabídce zahradní architektury LiaStone.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Hansgrohe

Soutěžte o atraktivní výhry od hansgrohe!

Atraktivní výhry od hansgrohe!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA