REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Praktické i okrasné zahradní sestavy - řešení pro každé zákoutí

Podobně, jako jsme zvyklí zútulňovat pomocí nábytku své domy a byty, vybavujeme i zahrady, terasy či dvorky. Toto „zařizování zahrady“ nezahrnuje jen květiny, keře a stromy, ale především prvky zahradní architektury. Malé i větší stavby totiž do značné míry ovlivňují to, jak se na zahradě cítíme a vnáší do našeho kousku přírody více pohodlí.
Zdroj: LIAPOR

Levný, dlouhověký, bezúdržbový.... beton

Na trhu najdete nepřeberné množství zahradních prvků z různých materiálů. Pokud jste však založením praktičtí a patříte k příznivcům dlouhověkých a bezúdržbových řešení, doporučujeme dát místo dřeva, plastů či kovů přednost betonu. Ve své podstatě je to přírodní materiál, který se skládá z cementu, písku, vody a zrn přírodního kameniva. Zajisté potěší i příznivá cena betonových prvků a možnost volby z různých barevných variant v zemitých odstínech, které souznění s přírodou pomohou ještě více umocnit.

1 prvek, 1000 možností

Pokud hledáte neokoukané a variabilní řešení pro každý zahradní kout, rozhodně si nenechte ujít přednosti multifunkčního prvku Playstone. Jak jeho název napovídá, s trochou fantazie si s ním na zahradě můžete skutečně vyhrát. Díky důmyslnému tvaru rovnoramenného lichoběžníku a možnosti vrstvení lze z prvů Playstone postavit téměř cokoliv. Jednotlivé prvky je možné v sestavách navíc různě otáčet či spojovat. Pokaždé tak vytvoříte zcela jiný vzhled. 

Příklady použití prvků Playstone:

  • opěrné, pohledové či okrasné stěny
  • zídky všeho druhu,
  • zpevněné svahy, skalky,
  • betonovékvětináče, vysoké záhony, bylinkové zahrádky,
  • zahradní posezení, lavičky
  • odkládací plochy,
  • vinotéky, betonové regály
  • a podobně

Jak na stavbu bylinkové zahrádky? Podívejte se na krátké video z Receptáře:

Další vzorové sestavy najdete v galerii.

Ještě lepší (lehčí), než beton...

Playstone se vyrábí z lehkého keramického betonu, který má spoustu skvělých vlastností. „Těžké“ kamenivo je v něm nahrazeno lehkým keramickým kamenivem (keramzitem). Díky tomu jsou tvarovky mnohem lehčí, než konkurenční výroby z běžného betonu. Rozdíl je znát při každém příložení.

Akční ceny až do konce dubna!

Až do konce dubna 2021 můžete získat prvky Playstone za cenu bez DPH (sleva 21 %) s výhodnou dopravou až na vaši zahradu. Stačí v poptávce uvést heslo „JARO“. Další informace najdete na www.liastone.cz.

Na stejném webu najdete i další inspiraci v podobě fotek a návrhů dalších typových sestav pro velké i malé zahrady.

LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.

logo
Vintířov 176
357 44 Vintířov

telefon: 352 324 444
e-mail: info@liapor.cz

web: www.liapor.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Liapor

Ekologický zimní posyp s vysokou účinností pro váš chodník i příjezdovou cestu

Svatý Martin sice celou republiku nezavál sněhem tak, jak by se to na půlku listopadu slušelo, ale co nevidět přijde pravá zima. A se zimou také nastává nutnost udržovat nejen silnice, ale také chodníky, příjezdové cesty a další komunikace v okolí domů či sídel firem. Chcete-li se letos obejít bez zničených bot a…

Zdroj: Liapor.cz

VIDEO: Jak postupovat při rekonstrukci podlahy suchou cestou

Rekonstrukce podlahy suchou cestou je ideálním řešením pro realizace podlah na dřevěných stropech. Mezi hlavní výhody patří absence veškerých mokrých procesů, nízká hmotnost a rychlost provedení. Jak správně při realizaci postupovat jste mohli vidět i v jednom díle Receptáře prima nápadů.

Zdroj: Dům jedním tahem

Dům jedním tahem představuje nový katalog nízkoenergetických domů

Montované domy Dům jedním tahem (DJT) nabízejí zákazníkům už více než 20 let spojení hned několika výhod: promyšlené typové projekty, pevný a dlouhověký keramický materiál a velmi rychlou výstavbu. Letos přichází DJT s aktualizovaným katalogem nízkoenergetických typových domů.

Zdroj: Liapor

Novinka v sortimentu pohledového zdiva Liapor pro neomítané stěny

Pohledové zdivo nachází využití všude tam, kde není nutné provádět omítky. Typicky to jsou suterény, technická zázemí budov, garáže a podobné prostory. Neomítané stěny ale v posledních letech stále častěji nachází uplatnění i v interiérech. Proto se nabídka pohledového zdiva stále rozrůstá. Na volání trhu reaguje i…

Hrubá stavba jedním tahem - stavebnice se spoustou výhod

Hrubá stavba jedním tahem - stavebnice se spoustou výhod

Protože čas jsou peníze, záleží na každém stavebním dni, o který se stavbu povede zkrátit. Proto v posledních dekádách zaznamenaly obrovský úspěch montované domy, které z procesu dříve trvajícího i měsíce, udělaly záležitost několika dnů.

Zimní údržba chodníků a silnic: Sůl nebo ekologický zimní posyp?

Zimní údržba chodníků a silnic: Sůl nebo ekologický zimní posyp?

I když zimy už nejsou tak tuhé, jako dříve, zimní údržbu chodníků, silnic a dalších komunikací nelze podceňovat. S předstihem by tuto problematiku měli řešit především správci komunikací, vedení bytových družstev, majitelé provozoven, provozovatelé parkovišť a všichni ostatní, kteří mají zodpovědnost za stav cest ve…

Stavba bylinkové zahrádky a posezení z prvku Playstone od Liaporu

Stavba bylinkové zahrádky a posezení z prvku Playstone od Liaporu

Playstone je multifunkční prvek, který lze díky důmyslnému tvaru uspořádat do různých horizontálních i vertikálních skladeb. V kombinaci s dřevěnými, plastovými či skleněnými deskami se může proměnit v lavičku, odkládací stolek, odpadkový koš. Vyplňte jej zeminou, zasaďte rostliny a vytvořte okrasnou stěnu, vysoký…

Betonová dlažba stokrát jinak: navrhněte si ji on-line

Betonová dlažba stokrát jinak: navrhněte si ji on-line

Na podzim je ideální čas na dokončení projektů, které jste si na sezónu naplánovali. Ať už je to nový chodníček, dlažba na terasu, k bazénu nebo místo pro parkování, máme pro vás inspiraci. Nahlédněte do naší galerie, kde jsme pro vás připravili tipy na novou moderní dlažbu a další zahradní architekturu.