REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Novinka v sortimentu pohledového zdiva Liapor pro neomítané stěny

Pohledové zdivo nachází využití všude tam, kde není nutné provádět omítky. Typicky to jsou suterény, technická zázemí budov, garáže a podobné prostory. Neomítané stěny ale v posledních letech stále častěji nachází uplatnění i v interiérech. Proto se nabídka pohledového zdiva stále rozrůstá. Na volání trhu reaguje i Lias Vintířov, LSM, k. s., výrobce stavebních materiálů Liapor.
Zdroj: Liapor

Novinka - pohledové překlady

Jako odpověď na poptávky projektantů a architektů byl sortiment pohledového zdiva Liapor nově doplněn o jednostranné i oboustranné pohledové překlady, které jsou dostupné pro všechny tři šířky pohledových tvarovek Liapor R.

Pohledové tvarovky Liapor R - rozměry:

  • 400 x 100 x 200 mm
  • 400 x 195 x 200 mm
  • 400 x 240 x 200 mm

Celý sortiment pohledového zdiva Liapor včetně překladů se vyrábí v základním šedém provedení a několika dalších barevných variantách. Barevný odstín lze však přizpůsobit potřebám individuálního architektonického návrhu a na zakázku vyrobit tvarovky s různou barevností.

Zdroj: Liapor

Skvělé vlastnosti díky keramickému kamenivu

Podobně jako většina sortimentu Liapor se i pohledové zdivo vyrábí z LiaporBetonu. Ten má díky obsahu keramického kameniva celou řadu vynikajících vlastností. Stejnými vlastnostmi se pak vyznačuje i zdicí systém Liapor. Jsou to především:

  • nízká objemová hmotnost
  • skvělé tepelně-izolační vlastnosti,
  • snadná zpracovatelnost,
  • dlouhá životnost,
  • pevnost v tlaku,
  • a odolnost vůči žáru a mrazu.

Tepelně-izolační parametry

Ve srovnání s konkurencí vynikají pohledové tvarovky Liapor především díky výborným tepelně-izolačním parametrům.

Zvuk je absorbován v mezerách mezi jednotlivými zrny kameniva Liapor a vzniká tzv. komůrkový útlum. Díky němu dosahují pohledové tvarovky Liapor R s tloušťkou pouhých 195 mm při laboratorních měřeních hodnotu neprůzvučnosti 50 dB. Podle normy ČSN 730532 je tak lze použít v bytových objektech, v ubytovacích zařízeních u pokojů i společenských prostor, v nemocnicích, školách i kancelářských budovách a podobně.

Zdroj: Liapor

Dobrá tepelná akumulace zase pomáhá vyrovnávat výkyvy vnějšího prostředí v každém ročním období a nízký odpor proti difuzi vodních par pak přináší příjemné vnitřní klima.

Více o nabídce zdiva Liapor a jeho vlastnostech najdete na www.liapor.cz.

LIAPOR Lias Vintířov - LSM, k.s.

logo
Vintířov 176
357 44 Vintířov

telefon: 352 324 444
e-mail: info@liapor.cz

web: www.liapor.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Liapor.cz

VIDEO: Jak postupovat při rekonstrukci podlahy suchou cestou

Rekonstrukce podlahy suchou cestou je ideálním řešením pro realizace podlah na dřevěných stropech. Mezi hlavní výhody patří absence veškerých mokrých procesů, nízká hmotnost a rychlost provedení. Jak správně při realizaci postupovat jste mohli vidět i v jednom díle Receptáře prima nápadů.

Zdroj: Dům jedním tahem

Dům jedním tahem představuje nový katalog nízkoenergetických domů

Montované domy Dům jedním tahem (DJT) nabízejí zákazníkům už více než 20 let spojení hned několika výhod: promyšlené typové projekty, pevný a dlouhověký keramický materiál a velmi rychlou výstavbu. Letos přichází DJT s aktualizovaným katalogem nízkoenergetických typových domů.

Zdroj: LIAPOR

Praktické i okrasné zahradní sestavy - řešení pro každé zákoutí

Podobně, jako jsme zvyklí zútulňovat pomocí nábytku své domy a byty, vybavujeme i zahrady, terasy či dvorky. Toto „zařizování zahrady“ nezahrnuje jen květiny, keře a stromy, ale především prvky zahradní architektury. Malé i větší stavby totiž do značné míry ovlivňují to, jak se na zahradě cítíme a vnáší do našeho…

Hrubá stavba jedním tahem - stavebnice se spoustou výhod

Hrubá stavba jedním tahem - stavebnice se spoustou výhod

Protože čas jsou peníze, záleží na každém stavebním dni, o který se stavbu povede zkrátit. Proto v posledních dekádách zaznamenaly obrovský úspěch montované domy, které z procesu dříve trvajícího i měsíce, udělaly záležitost několika dnů.

Zimní údržba chodníků a silnic: Sůl nebo ekologický zimní posyp?

Zimní údržba chodníků a silnic: Sůl nebo ekologický zimní posyp?

I když zimy už nejsou tak tuhé, jako dříve, zimní údržbu chodníků, silnic a dalších komunikací nelze podceňovat. S předstihem by tuto problematiku měli řešit především správci komunikací, vedení bytových družstev, majitelé provozoven, provozovatelé parkovišť a všichni ostatní, kteří mají zodpovědnost za stav cest ve…

Stavba bylinkové zahrádky a posezení z prvku Playstone od Liaporu

Stavba bylinkové zahrádky a posezení z prvku Playstone od Liaporu

Playstone je multifunkční prvek, který lze díky důmyslnému tvaru uspořádat do různých horizontálních i vertikálních skladeb. V kombinaci s dřevěnými, plastovými či skleněnými deskami se může proměnit v lavičku, odkládací stolek, odpadkový koš. Vyplňte jej zeminou, zasaďte rostliny a vytvořte okrasnou stěnu, vysoký…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA