REKLAMA
Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

VIDEO: Jak postupovat při rekonstrukci podlahy suchou cestou

Rekonstrukce podlahy suchou cestou je ideálním řešením pro realizace podlah na dřevěných stropech. Mezi hlavní výhody patří absence veškerých mokrých procesů, nízká hmotnost a rychlost provedení. Jak správně při realizaci postupovat jste mohli vidět i v jednom díle Receptáře prima nápadů.

Skladba suché plovoucí podlahy

Suchá plovoucí podlaha se skládá z nosných podlahových desek volně uložených na vrstvě vyrovnávacího podsypu z lehkého keramického kameniva Liapor (keramzitu). Nejčastěji se tento způsob rekonstrukce používá pro realizace podlah s nerovným podkladem ve starších objektech, chatách či chalupách.

Výhody keramzitu

Liapor (keramzit) je 100% přírodní keramický materiál. Na trhu ho najdete v různých variantách. Pro rekonstrukce podlah se však doporučuje použít nejjemnější frakci, která obsahuje zrna o průměru 1-4 mm. Podsyp tak dokonale vyplní každou skulinu a nerovnost. Vrstva keramického kameniva funguje v podlaze také jako izolace, která pomůže snížit přenos zvuku v konstrukci podlahy a zajistí také dobré tepelně izolační vlastnosti. Podlahu tak většinou není nutné dodatečně tepelně izolovat.

Zdroj: Liapor.cz

Postup rekonstrukce podlahy

Realizace suché plovoucí podlahy není náročná. S dávkou jisté řemeslné zručnosti ji lze provádět svépomocí. Je ale důležité zachovat správný postup.

  1. Nejprve je nutné vybourat starou podlahu a odstranit původní násyp.
  2. Následuje překrytí podkladu separační netkanou geotextilií po celé ploše místnosti.
  3. Po obvodu místnosti se na stěny připevní dilatační pásky z kamenné vlny a to na celou výšku skladby podlahy.
  4. Pak je již možné aplikovat vyrovnávací podsyp z lehkého keramického kameniva, který by měl mít výšku od 2 do cca 10 cm. Pokud potřebujeme, aby byla výška podsypu větší než 10 cm, je vhodné ji v polovině podsypu rozdělit sádrokartonovou deskou o tloušťce do cca 10 mm. Tím se celá skladba ztuží a podlaha se zpevní.
  5. Vrstva kameniva se urovnává a hutní pouze ručně. Pokud správně provedená, nevykazuje žádné další sedání. Liapor je doporučeno ukládat v pruzích o cca 20 % širších, než je formát zvolených podlahových desek. Podlaha se také po pruzích těmito deskami zaklápí. Pro zaklopení lze zvolit OSB desky, desky sádrovláknité, cementotřískové, případně i další, které se pokládají a spojují dle doporučení jejich výrobce. Obvykle za použití šroubů a lepidla.
    POZOR:Není správné ukládat vrstvu Liaporu najednou v celé ploše místnosti. Vrstva Liaporu není v ploše pochozí bez provizorního zakrytí.
  6. Když je podlaha zaklopená podlahovými deskami, stačí už jen přetmelit spáry.
  7. Po zaschnutí lepidla a tmelu můžeme pokračovat pokládkou finální nášlapné vrstvy. V případě použití vinylových podlah je vhodné na podlahové desky použít ještě tenkou vrstvu nivelační stěrky, která perfektně zahladí povrch.

Zdroj: Liapor.cz

K dostání on-line i v obchodní síti

Keramické kamenivo Liapor 1-4 mm se dodává v pytlích po 50 l. Najdete ho v sortimentu vybraných stavebnin, nebo si ho můžete objednat on-line v e-shopu obchod.liapor.cz.

Chcete-li vědět ještě více o výhodách lehkého keramického kameniva Liapor při realizaci podlah, navštivte web www.liapor.cz. S případnými dotazy se obraťte na obchodně-technické poradce Liapor.

LIAPOR | Lias Vintířov, lehký stavební materiál k.s.

logo
Vintířov 176
357 35 Vintířov

telefon: 352 324 444
e-mail: info@liapor.cz

web: www.liapor.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Liapor

Ekologický zimní posyp s vysokou účinností pro váš chodník i příjezdovou cestu

Svatý Martin sice celou republiku nezavál sněhem tak, jak by se to na půlku listopadu slušelo, ale co nevidět přijde pravá zima. A se zimou také nastává nutnost udržovat nejen silnice, ale také chodníky, příjezdové cesty a další komunikace v okolí domů či sídel firem. Chcete-li se letos obejít bez zničených bot a…

Zdroj: Dům jedním tahem

Dům jedním tahem představuje nový katalog nízkoenergetických domů

Montované domy Dům jedním tahem (DJT) nabízejí zákazníkům už více než 20 let spojení hned několika výhod: promyšlené typové projekty, pevný a dlouhověký keramický materiál a velmi rychlou výstavbu. Letos přichází DJT s aktualizovaným katalogem nízkoenergetických typových domů.

Zdroj: Liapor

Novinka v sortimentu pohledového zdiva Liapor pro neomítané stěny

Pohledové zdivo nachází využití všude tam, kde není nutné provádět omítky. Typicky to jsou suterény, technická zázemí budov, garáže a podobné prostory. Neomítané stěny ale v posledních letech stále častěji nachází uplatnění i v interiérech. Proto se nabídka pohledového zdiva stále rozrůstá. Na volání trhu reaguje i…

Zdroj: LIAPOR

Praktické i okrasné zahradní sestavy - řešení pro každé zákoutí

Podobně, jako jsme zvyklí zútulňovat pomocí nábytku své domy a byty, vybavujeme i zahrady, terasy či dvorky. Toto „zařizování zahrady“ nezahrnuje jen květiny, keře a stromy, ale především prvky zahradní architektury. Malé i větší stavby totiž do značné míry ovlivňují to, jak se na zahradě cítíme a vnáší do našeho…

Hrubá stavba jedním tahem - stavebnice se spoustou výhod

Hrubá stavba jedním tahem - stavebnice se spoustou výhod

Protože čas jsou peníze, záleží na každém stavebním dni, o který se stavbu povede zkrátit. Proto v posledních dekádách zaznamenaly obrovský úspěch montované domy, které z procesu dříve trvajícího i měsíce, udělaly záležitost několika dnů.

REKLAMA