REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Dezinfekce zbaví prostor virů na tři týdny

Moderní certifikované dezinfekční prostředky na bázi polymerů, vytvářejí na ošetřovaném povrchu souvislou vrstvu. Ta hubí viry, bakterie a také plísně a houby. Plně funkční je do půl hodiny od aplikace.

Dlouhodobá dezinfekce prostor má proti té jednorázové nepopiratelnou výhodu. Likviduje i viry, které se dostanou do vašich prostor ve dnech po dezinfekci následujících. Zejména v současné době je to podstatný faktor prevence. „Certifikované dezinfekční prostředky na bázi polymerů, které používáme, fungují 21 až 40 dnů. Tři týdny jsou přitom doba, kterou výrobce dezinfekce garantuje,“ říká provozní ředitelka Facility Special Services Marcela Mizerová. Její firma již několik let provádí pravidelně právě dezinfekci prostor poslanecké sněmovny proti virům, bakteriím, houbám a plísním.

Aby mohla dezinfekce správně fungovat, je nezbytné dodržovat předepsaný technologický postup. Což vyžaduje poučený kvalifikovaný personál. „Dezinfikovaný povrch musí být odmaštěný a s neutrálním pH,“ připomíná Mizerová.

Dezinfekce na bázi polymerů ničí viry minimálně 21 dnů od nanesení.

Dezinfekce na bázi polymerů, jako je například Dezisan Profi na dobře připraveném povrchu vytváření přibližně do půl hodiny od nanesení celistvý film. Styk s ním je pro viry ani bakterie nepřežijí. Nanášení probíhá fumizérem, což je něco jako elektrický ruční fukar, ze kterého tryská proud dezinfekce ve formě aerosolu. Proud z přístroje dosáhne zhruba na deset metrů, takže ve většině prostor dosáhne snadno až na strop. Ošetření prostoru s podlahovou plochou 500 metrů, včetně stěn, stropu a veškerého vybavení, trvá podle Mizerové zhruba pět hodin.

„Poptávka po dezinfekci prostor se zvyšuje. Kromě běžných firem se ozývají i velcí dopravci nebo ministerstva. Dezinfikovali jsme například kanceláře švýcarské firmy v centru Prahy, která měla zaměstnance s koronavirem. Naopak preventivní zákrok si objednala velké fitness Studio Fighter´s v Praze na Strahově,“ vypočítává provozní Facility Special Services.

Dezinfekcí prochází stěny, strop, podlaha i veškeré další vybavení

„Čistotě a hygieně věnujeme vždycky velkou pozornost. Širokospektrální dezinfekci bereme vždycky jako projev odpovědnosti vůči našim návštěvníkům. V současné době to samozřejmě platí obzvlášť,“ vysvětluje své pohnutky šéf Studia Fighter´s Martin Zavoral.

Facility Special Services

logo
Evropská 696/113
160 00 Praha 6 - Dejvice

telefon: +420 606 741 841
e-mail: info@facility-servis.cz

web: www.facility-servis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Na Jižní spojce mizí graffiti

Na Jižní spojce mizí graffiti

Protihluková stěna na Pražském okruhu nedaleko Michelské teplárny vypadá jako nehezké malířské plátno. Ze strany otočené od vozovky je plná sprejových čmáranic. Právě jejich odstraňování je přitom jednou z nejsložitějších disciplín. A to i pro specializované firmy.