REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Na Jižní spojce mizí graffiti

Protihluková stěna na Pražském okruhu nedaleko Michelské teplárny vypadá jako nehezké malířské plátno. Ze strany otočené od vozovky je plná sprejových čmáranic. Právě jejich odstraňování je přitom jednou z nejsložitějších disciplín. A to i pro specializované firmy.

Jak si s odstraňováním graffiti poradí Facility Special Service (FSS) zaměřený na čištění povrchů špičkovou parní technologií? Tím spíš, že v průběhu listopadu již jsou teploty nižší, než je potřeba pro dodržování technologických postupů, jež jsou nutné pro správné fungování čisticích prostředků.

Dva dny jsme s kolegy ladili postup i pracovní pomůcky, protože na prostydlé protihlukové stěně, kde se střídá plast a eloxovaný hliník, není ani naše pára všemocná. Ovšem po dvou dnech už nám začala práce jít pěkně od ruky,“ popisuje Martin Čížek, který práce na dohled Auto Palace Spořilov řídí. V současném počasí se jim nejlépe osvědčuje používat speciální čisticí prostředky s rychle rotujícími jemnými molitanovými brusy. Jejich působení završuje přehřátá tlaková tlaková voda s vysokým podílem páry.

Pole protihlukové stěny po dokončeném zásahu Facility Special Services

Díky zvolenému postupu zůstávají plastové průhledy v protihlukové stěně čiré, jejich průhlednost se nesnižuje žádným hrubým mechanickým čištěním,“ vysvětluje Čížek. Zachování čirosti průhledů bylo samozřejmě jednou z podmínek zadavatele, tedy firmy Swietelsky. Ta podél protihlukové stěny připravuje pro TSK výstavbu chodníku a parkové úpravy pro místní obyvatele a proto nechává protihlukovou stěnu vyčistit.

Zakázku jsme získali na základě výběrového řízení, ve kterém došlo i na osobní setkání a k předvedení vzorků práce na samotné stěně. To je postup, který považuji i z hlediska zadavatele za nejlepší. Oni se ujistí o tom, co dostanou, my zase o tom, že k naší práci nemají výhrady,“ konstatuje jednatel FSS Jan Hrdlička.

Facility Special Services

logo
Evropská 696/113
160 00 Praha 6 - Dejvice

telefon: +420 606 741 841
e-mail: info@facility-servis.cz

web: www.facility-servis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Dezinfekce zbaví prostor virů na tři týdny

Dezinfekce zbaví prostor virů na tři týdny

Moderní certifikované dezinfekční prostředky na bázi polymerů, vytvářejí na ošetřovaném povrchu souvislou vrstvu. Ta hubí viry, bakterie a také plísně a houby. Plně funkční je do půl hodiny od aplikace.

Umíte si dobře vybrat dodavatelskou firmu? Tady jsou tipy, jak na to

Umíte si dobře vybrat dodavatelskou firmu? Tady jsou tipy, jak na to

Bytová družstva, společenství vlastníků bytů, ale i samotní majitelé často rozhodují o tom, kdo jim třeba vyčistí a ochrání fasádu, kdo udělá speciální čištění, kdo jim opraví střechu a podobně na základě nedostatečných informací. S výsledkem pak často nejsou spokojeni. Většinou si za to můžou sami.