REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Péče o bezpečnou podlahu znamená víc, než pravidelný úklid

Ač to tak nevypadá i dlažba vyžaduje pravidelnou péči. Mytí, nebo vytírání je přitom až to poslední, co má přijít na řadu. Správná údržba totiž začíná ještě před předáním podlahy zákazníkovi.

Je jedno, jestli máte podlahu z ušlechtilého kamene, nebo z některé z moderních hmot, po kterých se chodí v nákupních centrech. Vždycky potřebujete o její povrch pečovat komplexním způsobem, který jej chrání před mechanickým poškozením, i poškozením způsobeným například použitím nevhodné úklidové chemie. Praxe je však zatím zcela opačná.

„Obracejí se na nás facility firmy, kterým nikdo nikdy neřekl, jak správně o konkrétní povrchy pečovat, ani jak je čistit. Výsledkem je nulová údržba a špatné čištění, což vede k poškození podlahy a zkrácení její životnosti,“ vysvětluje Jan Hrdlička, jednatel Facility Special Services. Jeho společnost se totiž zaměřuje právě na renovaci podobně poškozených podlahovin. Ty je nejdřív potřeba odborně vyčistit a zbavit je tak nejviditelnějších závad, jako je třeba zabarvení mramoru kvůli špatným úklidovým prostředkům…

Podlaha z marmolea po revitalizaci a aplikaci ochranného systému na bázi plast-polymer, jež má i protiskluznou funkci. „Na vzhled podlahy a funkčnost ochrany poskytujeme pětiletou garanci,“ říká Jan Hrdlička ze Special Facility Services.

Následuje revitalizace a pak je potřeba položit ochrannou vrstvu. Takovou, která nevydrží jen dva roky, jak je běžné, ale celých pět let!

Při použití ochranných systémů Finalit druhé generace, což je plast-polymerová nanotechnologie, dostává podlaha ochranný systém s garantovanou pětiletou funkčností. Zušlechtěný povrch znamená přirozeně i výborný vzhled. Přestože se takto ošetřený povrch dá celých pět let leštit, má stále parametry protiskluzové ochrany R9, tedy na gumovou podrážku a protismykové úpravy v rozmezí T 5,5 až 6,5 podle stupnice a součinitele smykového tření, jak je definuje platná norma ČSN 74 4505 Podlahy,“ vypočítává Hrdlička.

To jsou informace obzvlášť zajímavé pro firmy, které dodavatel nechal „ve štychu“ a neposkytl jim kvalitní informace o tom, jak se o podlahy v novém objektu starat. Hodí se ale i facility firmám, po kterých majitelé nemovitostí často chtějí nejen úklid, ale i renovaci povrchů.

Facility Special Services

logo
Evropská 696/113
160 00 Praha 6 - Dejvice

telefon: +420 606 741 841
e-mail: info@facility-servis.cz

web: www.facility-servis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Dezinfekce zbaví prostor virů na tři týdny

Dezinfekce zbaví prostor virů na tři týdny

Moderní certifikované dezinfekční prostředky na bázi polymerů, vytvářejí na ošetřovaném povrchu souvislou vrstvu. Ta hubí viry, bakterie a také plísně a houby. Plně funkční je do půl hodiny od aplikace.

Na Jižní spojce mizí graffiti

Na Jižní spojce mizí graffiti

Protihluková stěna na Pražském okruhu nedaleko Michelské teplárny vypadá jako nehezké malířské plátno. Ze strany otočené od vozovky je plná sprejových čmáranic. Právě jejich odstraňování je přitom jednou z nejsložitějších disciplín. A to i pro specializované firmy.

Umíte si dobře vybrat dodavatelskou firmu? Tady jsou tipy, jak na to

Umíte si dobře vybrat dodavatelskou firmu? Tady jsou tipy, jak na to

Bytová družstva, společenství vlastníků bytů, ale i samotní majitelé často rozhodují o tom, kdo jim třeba vyčistí a ochrání fasádu, kdo udělá speciální čištění, kdo jim opraví střechu a podobně na základě nedostatečných informací. S výsledkem pak často nejsou spokojeni. Většinou si za to můžou sami.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA