REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Parní čištění je k zateplené fasádě nejšetrnější

Když necháte mýt fasádu obyčejnou tlakovou vodou, vždycky to poškodí její povrch, což zkrátí její životnost. Parním čištěním pravděpodobnost škody naprosto minimalizujete.

Šetrnější způsob čištění silikonové, akrylátové, nebo silikátové fasády, než je parní čištění nenajdete. Na rozdíl od nejčastěji používané tlakové vody totiž na domovní obálku nepůsobí jako soustředěný paprsek studené vody z nějaké „wapky“. Ten snadno poruší celistvost fasády narušené například dlouhodobým působením UV záření, nebo plísní či řas. Což je přesně to, co žádný majitel domu nechce. Regulace tlaku vody je samozřejmě možná, ale pořád je to tlak vody. Navíc čím nižší tlak, tím déle mytí trvá, což je pro firmy které chtějí mít brzy hotovo zbytečné zdržování.

Oproti tomu parní čištění uvolňuje nečistoty především díky vlastnostem páry, nikoli síle proudu. Což je způsob podstatně méně ohrožující soudržnost fasádního povrchu. Pokud se toto čištění provádí ze zdvižné plošiny, je to nejbezpečnější možný postup.

Jistý mezistupeň mezi uvedenými způsoby představuje použití ohřáté až horké demineralizované vody ve spojení se speciální hlavicí s nízkým tlakem.

„Při každém mytí povrchu domu ovšem dochází k nějakému oděru svrchní vrstvy. Takže výběr technologie mytí přímo ovlivňuje délku životnosti fasády,“ upozorňuje Jan Hrdlička z pražské společnosti Fasádní servis, která se čištěním fasád a jejich ochranou zabývá od roku 2005. „Nejlepší je, když oslovíte několik firem a necháte je na metru čtverečním ukázat, jak to budou dělat,“ radí jednatel.

Facility Special Services

logo
Evropská 696/113
160 00 Praha 6 - Dejvice

telefon: +420 606 741 841
e-mail: info@facility-servis.cz

web: www.facility-servis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Dezinfekce zbaví prostor virů na tři týdny

Dezinfekce zbaví prostor virů na tři týdny

Moderní certifikované dezinfekční prostředky na bázi polymerů, vytvářejí na ošetřovaném povrchu souvislou vrstvu. Ta hubí viry, bakterie a také plísně a houby. Plně funkční je do půl hodiny od aplikace.

Na Jižní spojce mizí graffiti

Na Jižní spojce mizí graffiti

Protihluková stěna na Pražském okruhu nedaleko Michelské teplárny vypadá jako nehezké malířské plátno. Ze strany otočené od vozovky je plná sprejových čmáranic. Právě jejich odstraňování je přitom jednou z nejsložitějších disciplín. A to i pro specializované firmy.

Umíte si dobře vybrat dodavatelskou firmu? Tady jsou tipy, jak na to

Umíte si dobře vybrat dodavatelskou firmu? Tady jsou tipy, jak na to

Bytová družstva, společenství vlastníků bytů, ale i samotní majitelé často rozhodují o tom, kdo jim třeba vyčistí a ochrání fasádu, kdo udělá speciální čištění, kdo jim opraví střechu a podobně na základě nedostatečných informací. S výsledkem pak často nejsou spokojeni. Většinou si za to můžou sami.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA