REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Dobré důvody, proč vyzkoušet parní čištění povrchů

Kvalifikované čištění skutečnou párou je rychlé a šetrné. Hodí se pro fasády, chodníky, ale i pro konstrukce továrních hal. Odstraňuje všechny nečistoty, včetně mastnoty.

Nejdříve několik otázek. Jak se dá šetrně vyčistit stará kachlová domovní fasáda? Tlaková voda může osmdesát let staré kachle odlupovat jako perník v pohádce. Je možné dobře a rychle vyčistit tovární halu od textilních vláken spojených mastnotou?

Všechny popsané úkoly mají stejné řešení: čištění párou. Skutečnou párou, ne jen horkou vodou, ze které se kouří.

Parní čištění kachlové fasády si mohl prohlédnout na rohu Karlova náměstí a ulice odborů, kde je letos na podzim dělali pracovníci Facility Special Services (FSS).  Pro tuto technologii se rozhodli po konzultaci s majitelem domu, který se obával o zhruba 80 let staré kachle, kterými je dům obložený. „Pára fungovala dokonale. Nejen že byla vůči historickému obložení jemná, ale na rozdíl od tlakové vody ani nepronikala okny do bytů,“ shrnul výsledek akce jednatel FSS Jan Hrdlička. „Velkou výhodou při použití skutečné páry je také jen zcela minimální zábor chodníku,“ dodal.

Proud páry je nejen šetrný k fasádě, ale ani neproniká okny do bytů, jako tomu může být u tlakové vody.

Výrobní haly textilní firmy Fibertex Nonwovens ve Svitavách vždy čistily úklidové firmy s vysavači. To trvalo pokaždé pět až šest dnů a v podstatě to vyřadilo firmu z provozu. Přitom důkladné čištění prostor od textilních vláken je nezbytné z hlediska požární ochrany a souvisejícího pojištění. „Ve výšce jsme čistili ze zdvižné plošiny, proud páry dosahoval zhruba do vzdálenosti až pěti metrů a bral i mastnotou nasáklá vlákna, která průmyslovým vysavačem prakticky nešlo odstranit,“ popisuje Martin Čížek z FSS, který čištění ve Svitavách řídil.

Nejlepší na tom ovšem bylo, že jsme celý objekt měli hotový za zhruba třetinu doby, kterou potřebovaly firmy před námi. Což je pro výrobní podnik samozřejmě bonus navíc,“ zdůraznil Čížek.

Facility Special Services

logo
Evropská 696/113
160 00 Praha 6 - Dejvice

telefon: +420 606 741 841
e-mail: info@facility-servis.cz

web: www.facility-servis.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Dezinfekce zbaví prostor virů na tři týdny

Dezinfekce zbaví prostor virů na tři týdny

Moderní certifikované dezinfekční prostředky na bázi polymerů, vytvářejí na ošetřovaném povrchu souvislou vrstvu. Ta hubí viry, bakterie a také plísně a houby. Plně funkční je do půl hodiny od aplikace.

Na Jižní spojce mizí graffiti

Na Jižní spojce mizí graffiti

Protihluková stěna na Pražském okruhu nedaleko Michelské teplárny vypadá jako nehezké malířské plátno. Ze strany otočené od vozovky je plná sprejových čmáranic. Právě jejich odstraňování je přitom jednou z nejsložitějších disciplín. A to i pro specializované firmy.

Umíte si dobře vybrat dodavatelskou firmu? Tady jsou tipy, jak na to

Umíte si dobře vybrat dodavatelskou firmu? Tady jsou tipy, jak na to

Bytová družstva, společenství vlastníků bytů, ale i samotní majitelé často rozhodují o tom, kdo jim třeba vyčistí a ochrání fasádu, kdo udělá speciální čištění, kdo jim opraví střechu a podobně na základě nedostatečných informací. S výsledkem pak často nejsou spokojeni. Většinou si za to můžou sami.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA