Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jaké elektrické vytápění zvolit pro domácnost?

V současné době se snaží každý ušetřit co nejvíce peněz na vytápění a energiích. Okolo elektrického vytápění panuje mnoho mýtů. Mnozí mají obavy, že je vyjde příliš draho. Naopak, pokud máte energeticky úsporný dům a pokud budete topit chytře, může elektrické topení ušetřit mnoho peněz.

Pokud sháníte vhodné elektrické vytápění, nabízí se vám hned několik možností jak pro hlavní vytápění, tak i jako doplňkové k jinému typu výhřevu.

Přímotopy

Elektrické přímotopy mají nízkou pořizovací cenu, jednoduše se ovládají, reagují okamžitě a vytopí rychle požadovaný prostor. Zpravidla se používají obvykle jako doplňkový zdroj vytápění, pokud je třeba rychle vytopit místnost a hlavní topení nezvládá. Díky sálání začne vytápět místnost okamžitě. Nevýhodou je vyšší spotřeba. Šetrného spolehlivého vytápění však můžete docílit díky tomu, že u konvektorů nedochází prakticky k žádným tepelným ztrátám a při kombinaci s použitím termostatu nebudete místnosti přetápět a udržíte spotřebu na uzdě.

Akumulační kamna

Specifickým typem elektrického vytápění jsou elektrická akumulační kamna, která jsou zpravidla používaná jako hlavní zdroj vytápění interiéru a to v případech, že ostatní typy vytápění není možné realizovat. Jsou sice poměrně rozměrná, zároveň ale dokážou poměrně dlouho vydávat příjemné teplo, aniž by spotřebovaly spoustu energie. Akumulační kamna nachází uplatnění nejen v rodinných domech, ale mnohdy si je pořizují i průmyslové budovy. Důležitý je však výkon, který se odvíjí od velikosti vytápěného prostoru. Úspora přichází, pokud využíváte nahřívání kamen v době nočních nízkých sazeb za elektřinu, neboť se akumulačky nahřejí a dokážou sálat teplo následně celý den.

Infrapanely

Infrapanely jsou specifické tím, že neohřívají vzduch, ale předměty v místnosti díky infra vytápění. Teplo dokážou začít produkovat okamžitě po zapnutí a ohřívají se na poměrně nízké teploty, díky čemuž jsou skutečně velmi úsporné. Díky sálání vám začne být teplo okamžitě. Proto jsou ideální do koupelen, zasedacích místností, ale v poslední době se s oblibou využívají i v dalších částech budov.

Podlahové topení

Podlahové vytápění je velmi oblíbeným prvkem domácího topení. V první řadě je to díky nízkým pořizovacím nákladům, snadné instalaci a především kvůli vzniklému komfortu, kdy podlaha příjemně hřeje a vy tak můžete bez obav doma chodit bosi i v zimě. Doporučuje se na místech, kde trávíte mnoho času s rodinou anebo se zouváte. Nejčastějším místem jsou koupelny a obývací pokoje. Záleží jen na vašich preferencích, zda bude podlahové vytápění hlavním zdrojem tepla ve vaší domácnosti, či jen jako příjemný komfortní doplněk.

Volit lze ze dvou variant, a sice topných rohoží a topných kabelů. Topné rohože se používají kvůli rychlé a snadné instalaci hlavně na velkých a málo členitých plochách. Instalace topného kabelu je flexibilnější, ale náročnější. Hodí se do menších a členitých prostor.

K & V ELEKTRO a.s.

logo
Strakonická 3155/1d
150 00 Praha 5 - Smíchov

telefon: +420 223 223 224
e-mail: info@kvelektro.cz

web: www.kvelektro.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Čtěte i další díly seriálu

  1. Jak správně připevňovat pomocí hmoždinek?

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: K & V ELEKTRO a.s.

Proč si vybrat sálavé infratopení?

Infratopení je v současnosti stále oblíbenějším zdrojem tepla. Svou oblibu si ovšem nezískalo jen tak. Pojďme tedy zjistit, za co vděčí své popularitě.

Venkovní osvětlení rodinného domu usnadní cestu a zvýší bezpečnost

Venkovní osvětlení rodinného domu usnadní cestu a zvýší bezpečnost

Na základě venkovního osvětlení domu si návštěva často vytváří první dojem z vašeho domova. Dekorativní funkce osvětlení odvíjející se od vašeho vkusu či architektonického záměru je proto zajisté důležitá, neměla by být ale jediným aspektem, kterým se budete při jeho výběru řídit.

Nenechte výběr vánočního osvětlení na poslední chvíli!

Nenechte výběr vánočního osvětlení na poslední chvíli!

Vyhýbáte se předvánočnímu shonu a rádi řešíte vše s předstihem? Nezapomeňte se už teď zamyslet nad tím, jestli letos neobnovit či nerozšířit vaše zásoby venkovních světelných dekorací. Ty už zdaleka nemusí zahrnovat jen vánoční řetězy.

Jaký vybrat ventilátor?

Jaký vybrat ventilátor?

Léto právě začalo, teploty atakují třicítky, a proto je nejvyšší čas pořídit přístroj pro zlepšení ovzduší, ať již mluvíme o vašem domově, provozu, či kanceláři.

Vypínače a zásuvky nejsou jen funkční domovní přístroje

Vypínače a zásuvky nejsou jen funkční domovní přístroje

Při stavbě nebo rekonstrukci bydlení se nároky neustále zvyšují. Když pořizujeme zásuvky a vypínače, je třeba uvažovat nejen nad funkčností, ale nyní také nad designem nových domovních elektro přístrojů. K jejich instalaci je třeba odborník s potřebnými znalostmi a osvědčením z vyhlášky č. 50/1978 Sb.

EGLO Davida a Merten M-Elegance v K&V ELEKTRO

Ohromte luxusním interiérem hodným zkušeného bytového designéra

Kdo by nechtěl mít interiér bez chybičky? Dali jste si práci s výběrem nábytku, podlahy a doplňků, ale stále to není ono? Možná že nemáte správně vybrané svítidlo. Nebo estetický dojem místnosti ruší nevzhledné doplňky elektroinstalace, které tam evidentně nepatří.

REKLAMA