REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Vypínače a zásuvky nejsou jen funkční domovní přístroje

Při stavbě nebo rekonstrukci bydlení se nároky neustále zvyšují. Když pořizujeme zásuvky a vypínače, je třeba uvažovat nejen nad funkčností, ale nyní také nad designem nových domovních elektro přístrojů. K jejich instalaci je třeba odborník s potřebnými znalostmi a osvědčením z vyhlášky č. 50/1978 Sb.

Vybrat umístění, množství a především vzhled, je ovšem již na vás.

Vypínače a zásuvky už dávno nejsou výhradně o rozsvěcení a zhasínání svítidel v interiéru. Staly se dekorativními prvky s mnoha funkcemi a způsoby spínání. Pokud si dáte při výběru záležet, mohou splnit všechny vaše požadavky na moderní elektroinstalaci. Posuďte nejvhodnější umístění vypínačů, myslete na dostatek zásuvek a neopomeňte ani na speciální datové a anténní zásuvky, termostaty nebo stmívače. Dnešní výrobci vám umožní sladit vše do jednoho stylu tak, aby se vaše elektropřístroje staly účelnou a stylovou součástí domácnosti.

Samozřejmě záleží, kam nové zásuvky s vypínači budete umisťovat. Pokud do dílny či pod nábytek, vystačíte si obyčejnými, leč léty prověřenými přístroji, jako jsou ABB Tango, nebo třeba Legrand Niloe, jež vám budou dlouho spolehlivě sloužit a nestojí mnoho. Je třeba ale myslet na to, že skříň nebo pohovka nemusí zakrývat zásuvku navěky. Proto, pokud si nejste jistí definitivním rozmístěním doplňků v místnosti, volte raději produkty ze stejné řady do celé místnosti, ideálně celého interiéru domu nebo bytu.

Do místností, u nichž chcete, aby reprezentovaly, ale potřebujete něco sofistikovanějšího. Aktuálním hitem jsou modulární zásuvky s vypínači, kdy si vyberete mechanismus, kryt a doladíte barevným rámečkem dle vašeho vkusu. Lze tak sestavit velké množství originálních kombinací, čímž bude vaše spokojenost na sladění domácnosti zaručena. Asi nejvíce možností poskytuje Schneider Unica nabízející k mechanismům a krytům Unica několik řad rámečků různých šířek a tvarů. V nabídce naleznete atraktivní řady Unica Basic či Colors, ale i luxusnější Unica TOP či Class. Legrand zase navrhuje vysoce dekorativní řady Celiane, či italské Bticino Axolute, jež dodají vašemu domovu skutečně přepychový nádech.

Rámečky vypínačů a zásuvek jsou kapitolou samy o sobě. Aby splnily ty nejnáročnější požadavky, nabízí se v různých variantách od matných, přes lesklé až třpytivé provedení. Volit také můžete z různých atypických materiálů, jako je dřevo, kůže, či sklo. Pokud chcete to nejluxusnější, mezi špičku se řadí bezesporu od firmy ABB rámečky Solo Carat a od Schneider Electric řada Merten M-Elegance. Vynikají vysoce kvalitními materiály a jedinečným vzhledem. Nezahanbí vás ale již zmíněné Legrand Celiane či Bticino Axolute, jež dodají domovu neotřelou atmosféru s prvky elegance.

Vypínače a zásuvky samozřejmě neuplatníte jen v interiéru, ale jsou nezbytné i venku. V tom případě se poohlédněte po přístrojích s vyšším krytím IP, protože jsou vodě a prachu odolné. Velmi oblíbené jsou zásuvky a vypínače Legrand Plexo 55, jež vynikají kromě odolnosti a montáže do klasických krabic i pěkným vzhledem.

Svou funkci ale splní i řady od ABB – Praktik, Variant a Garant, jež také zaručí dlouhou životnost ve venkovním vlhkém a prašném prostředí.

Možností je opravdu mnoho a je jen na vás, zda upřednostníte extravagantní styl, či se spokojíte s decentním vzhledem. Před samotnou koupí se ale doporučujeme poradit s elektrikářem, zda právě váš výběr bude vhodný pro vaše účely.

K & V ELEKTRO a.s.

logo
Strakonická 3155/1d
150 00 Praha 5 - Smíchov

telefon: +420 223 223 224
e-mail: info@kvelektro.cz

web: www.kvelektro.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Jaké elektrické vytápění zvolit pro domácnost?

Jaké elektrické vytápění zvolit pro domácnost?

V současné době se snaží každý ušetřit co nejvíce peněz na vytápění a energiích. Okolo elektrického vytápění panuje mnoho mýtů. Mnozí mají obavy, že je vyjde příliš draho. Naopak, pokud máte energeticky úsporný dům a pokud budete topit chytře, může elektrické topení ušetřit mnoho peněz.