Hledat

Fotosoutěž Otevřená Praha Pořádá ESTAV.cz a Open House Praha.

estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Nenechte výběr vánočního osvětlení na poslední chvíli!

Vyhýbáte se předvánočnímu shonu a rádi řešíte vše s předstihem? Nezapomeňte se už teď zamyslet nad tím, jestli letos neobnovit či nerozšířit vaše zásoby venkovních světelných dekorací. Ty už zdaleka nemusí zahrnovat jen vánoční řetězy.

V první řadě nezapomeňte, že všechny produkty, které budete mít venku, musí mít stupeň krytí minimálně IP44. To se přitom netýká jen samotných dekorací, ale i dalšího příslušenství, jako jsou prodlužovací kabely či zásuvky.

Základním dílem, který bývá součástí většiny venkovních vánočních výzdob, jsou světelné vánoční řetězy. U nich můžete vybírat z mnoha délek, barev, ale i tvarů. Klasikou jsou LED diody s teplou bílou barvou, tedy s teplotou chromatičnosti do 3300 K. Zejména ve sněhu ale pěkně vynikne i studená bílá barva žároviček (tedy s teplotou chromatičnosti přesahující 5300 K). Využít samozřejmě můžete i barevné řetězy (oblíbená je především červená, jantarová a fialová barva) či pulzující, u kterých se barvy LED žárovek jemně prolínají.

Často se stává, že se rozhodnete osvítit stromek či jiný objekt, který je vzdálený od vašeho domu, či jiného zdroje elektřiny. Přitom se ale bojíte se, že by vám prodlužovací kabel mohl překážet na zahradě. V takovém případě sáhněte po vánočních řetězech napájených tužkovými bateriemi.

Na větší plochy bdomu se dobře hodí světelné záclony a sítě. Zajímavou alternativou pro vás může být i connecting system, kdy si můžete řetězy, krápníky, záclony či sítě snadno nakombinovat podle vašich představ. Výsledná instalace tak svým rozměrem přesně padne na váš balkon či fasádu domu.

Ne každý chce stěny svého domu zdobit zrovna světlenými řetězy. Zajímavou alternativou jsou stále oblíbenější laserové dekorativní projektory, které promítají na vámi určenou plochu padající vločky, hvězdičky či jiné tvary. Při správném výběru světelných efektů i jejich barvy využijete tento projektor i při jiných příležitostech, jako jsou oslavy či party.

Někteří fanoušci určitě rádi obohatí svou zahradní výzdobu o další druhy vánočních dekorací. Populární jsou zejména menší sošky, které mají tvar sněhuláka, lesního zvířátka nebo například dárečků.

Přestože jsou světlené dekorace domů během vánočních svátků stále populárnější, pořád samozřejmě platí, že způsob a míra jejich použití záleží zcela na vás. Neopakovatelnou vánoční atmosféru totiž každý prožívá jinak. Proto se spíš než trendy řiďte vaším vkusem.

K & V ELEKTRO a.s.

logo
Strakonická 3155/1d
150 00 Praha 5 - Smíchov

telefon: +420 223 223 224
e-mail: info@kvelektro.cz

web: www.kvelektro.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Jak správně připevňovat pomocí hmoždinek?

Jak správně připevňovat pomocí hmoždinek?

V každé domácnosti se dříve či později objeví nutnost připevnit ke zdi regál, poličku, nebo ke stropu nové svítidlo. Když víte jak na to, stačí již jen zvolit vhodné nářadí a komponenty, aby vše bezpečně drželo na svém místě. A jak se vybírá to pravé pro vaši konkrétní stěnu?

Jaké elektrické vytápění zvolit pro domácnost?

Jaké elektrické vytápění zvolit pro domácnost?

V současné době se snaží každý ušetřit co nejvíce peněz na vytápění a energiích. Okolo elektrického vytápění panuje mnoho mýtů. Mnozí mají obavy, že je vyjde příliš draho. Naopak, pokud máte energeticky úsporný dům a pokud budete topit chytře, může elektrické topení ušetřit mnoho peněz.

Jaký vybrat ventilátor?

Jaký vybrat ventilátor?

Léto právě začalo, teploty atakují třicítky, a proto je nejvyšší čas pořídit přístroj pro zlepšení ovzduší, ať již mluvíme o vašem domově, provozu, či kanceláři.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA