REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Sklo v interiéru více o tématu

Jak netradičně využít sklo v interiéru

Sklo je tradiční materiál. Z materiálu původně používaného na dekorace, drobné užitné předměty a výplně rámů se nyní stal materiál vhodný i na netradiční aplikace v interiéru.

Sklo v koupelně

Dříve bylo samozřejmostí, že koupelna byla obložena keramických obkladem od podlahy až po strop. To je stále možné, ale k obkladu stěn je možné použít i sklo. A to jak v podobě celobarevné plochy, tedy použití například Lacobelu (lesklého skla) nebo Matelacu (matného skla), tak i skla s digitálním tiskem, kde si motiv můžete zvolit zcela dle svého požadavku. Sklo lze aplikovat kolem umyvadla, vany nebo i do sprchového koutu. Výhodou je snadná čistitelnost a minimum spár.

Foto: AGC Glass

Sklo & dveře

Použití skla na interiérové dveře není nic převratného. Dávají se mléčná, čirá nebo dekorativní skla jako výplně rámů. Smyslem je nechat průchod dennímu světlu napříč celým interiérem a omezit tak ponuré a tmavé chodby, kam by se denní světlo jinak těžko dostalo.

Nově se používá sklo na opláštění dveří. I zde je možné použít sklo v lesklé nebo matné podobě, či sklo s grafikou natištěnou digitálně. Hrát si lze i s pískováním, a tvořit touto technologií zajímavé motivy. Ty vyniknou hlavně na tmavých odstínech.

Foto: JAP

Sklo v kuchyni

Pryč jsou doby, kdy se používal keramický obklad jako jediná varianta stěny za kuchyňskou sestavou. I zde se prosazuje obklad ze skla a to ze skla kaleného, které odolá vysokým teplotám u varné desky. Sem se hodí jak sklo lesklé jednobarevné, tak i sklo s digitálním tiskem. Jednou z největších výhod je údržba, protože zde nejsou žádné spáry a plocha je hladká. Jen si dejte pozor na použití elektrických zásuvek, které mohou dekor dost nevhodně narušit. Je vhodnější použít výsuvné zásuvky z horních skříněk.

Foto: Trachea

Sklo na nábytku

Nebudeme hovořit o vitrínách, které slaví velký návrat a jejich současná podoba je moderní a nechybí prosvícení LED diodami. Nebudeme hovořit ani o stolech se skleněnou deskou, které jsou chladné na dotyk a položení každého předmětu je velmi slyšet. Budeme hovořit o skle, které se aplikuje jako čelní plocha dvířek nábytku. Zde se opět používá jak sklo v lesklé, tak i matné podobě a někdy se obě varianty kombinují. Jde o netradiční a někdy až nepochopitelné řešení, protože lze nahradit i jinými materiály, ale na zahraničních veletrzích často k vidění.

Foto: Lago

Sklo jako konstrukční prvek

Díky technickým vlastnostem skla, může sloužit i jako konstrukční a nosný prvek. Takto sklo používají designéři při hrátkách v interiéru. Známé je tím například italské studio a značka Lago, kde se sklem opravdu čarují. A co vykouzlíte vy?

Ing. Iva Bastlová, DiS.

Interiérová designérka s praxí navrhování interiérů od roku 2002. Zaměřuje se na soukromé i veřejné interiéry s důrazem na individuální přístup a dotažení projektu k realizaci ve vlastním ateliéru Loxo. Vystudovala tvorbu navrhování interiérů a nábytku na VOŠ Volyně a obor „Konstrukce dřevěných staveb a nábytku“ a „Nábytek a výrobky ze dřeva“ na Technické univerzitě ve Zvolenu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Další kapitoly tématu „Sklo v interiéru

  1. Jak netradičně využít sklo v interiéru
  2. Vrstvené bezpečnostní sklo: Z čeho se skládá a jaké má vlastnosti
  3. Celoskleněné dveře: Jaké mohou mít rozměry a jaké sklo se na ně využívá?
  4. Správným výběrem zasklení oken ušetříte za energie. Jaké vlastnosti skla sledovat?
  5. Skleněné příčky v interiéru. Jaké jsou možnosti designu, rozměry a hmotnost

Přečtěte si více k tématu Sklo v interiéru

Zdroj: AdobeStock - vladimirnenezic-1

Není sklo jako sklo. Okenní skla mají technické možnosti, které se vyplatí využívat

Není sklo, jako sklo. Okenní sklo může mít různé vlastnosti. Na domě můžeme využít skla akustická, protipožární, bezpečnostní. Náhledem do budoucnosti je technologie aktivních skel, které se zatemňují či zmatní řízeně. Začneme ale pěkně popořadě. Z čeho se okenní sklo skládá? A proč se nedávají na celý dům stejná skla?

Zdroj: konference-interiery.cz

Konference INTERIÉRY 2021

Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 se koná jubilejní 10. ročník konference INTERIÉRY, která je určena interiérovým designérům, architektům, výrobcům nábytku a dalším profesionálům z oboru interiérů.

Zdroj: Jiří Zilvar

Český soběstačný dům využívá na maximum výhledy do krajiny a energii ze slunce. Vyzkoušeli jsme ho!

Samota, klid, výhled na okolní lesy, zpěv ptáků a bzučení hmyzu. To jsou hlavní atributy místa, ve kterém stojí dům, který nepotřeboval žádné přípojky. Funguje zcela autonomně a známý je pod názvem Český soběstačný dům. Naši redaktoři v něm strávili tři dny, aby ho důkladně odzkoušeli. Co zaujalo šéfredaktora…

Zdroj: Gilbert McCarragher

Dům s výkladní skříní do dvora propojuje interiér s nebem

Zatímco většina vlastníků domů si přeje, aby případné rozšíření jejich nemovitosti hladce a takříkajíc bezešvě navázalo na původní stavbu, klienti z Londýna to protentokrát pojali opačně. Z nitra domu nechali směrem do dvora vybublat dočista nový a zřetelně odlišený objem přístavby, která se k existenci hlásí…

Kubismus v pražské architektuře

Kubismus v pražské architektuře

Festival Open House Praha 2020 je sice za námi a i v těchto nelehkých časech bychom vám rádi zprostředkovali kulturní zážitek prostřednictvím komentovaných procházek věnovaných poznávání kubistické architektury v Praze.

REKLAMA