REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Sklo v interiéru více o tématu

Jak netradičně využít sklo v interiéru

Sklo je tradiční materiál. Z materiálu původně používaného na dekorace, drobné užitné předměty a výplně rámů se nyní stal materiál vhodný i na netradiční aplikace v interiéru.

Sklo v koupelně

Dříve bylo samozřejmostí, že koupelna byla obložena keramických obkladem od podlahy až po strop. To je stále možné, ale k obkladu stěn je možné použít i sklo. A to jak v podobě celobarevné plochy, tedy použití například Lacobelu (lesklého skla) nebo Matelacu (matného skla), tak i skla s digitálním tiskem, kde si motiv můžete zvolit zcela dle svého požadavku. Sklo lze aplikovat kolem umyvadla, vany nebo i do sprchového koutu. Výhodou je snadná čistitelnost a minimum spár.

Foto: AGC Glass

Sklo & dveře

Použití skla na interiérové dveře není nic převratného. Dávají se mléčná, čirá nebo dekorativní skla jako výplně rámů. Smyslem je nechat průchod dennímu světlu napříč celým interiérem a omezit tak ponuré a tmavé chodby, kam by se denní světlo jinak těžko dostalo.

Nově se používá sklo na opláštění dveří. I zde je možné použít sklo v lesklé nebo matné podobě, či sklo s grafikou natištěnou digitálně. Hrát si lze i s pískováním, a tvořit touto technologií zajímavé motivy. Ty vyniknou hlavně na tmavých odstínech.

Foto: JAP

Sklo v kuchyni

Pryč jsou doby, kdy se používal keramický obklad jako jediná varianta stěny za kuchyňskou sestavou. I zde se prosazuje obklad ze skla a to ze skla kaleného, které odolá vysokým teplotám u varné desky. Sem se hodí jak sklo lesklé jednobarevné, tak i sklo s digitálním tiskem. Jednou z největších výhod je údržba, protože zde nejsou žádné spáry a plocha je hladká. Jen si dejte pozor na použití elektrických zásuvek, které mohou dekor dost nevhodně narušit. Je vhodnější použít výsuvné zásuvky z horních skříněk.

Foto: Trachea

Sklo na nábytku

Nebudeme hovořit o vitrínách, které slaví velký návrat a jejich současná podoba je moderní a nechybí prosvícení LED diodami. Nebudeme hovořit ani o stolech se skleněnou deskou, které jsou chladné na dotyk a položení každého předmětu je velmi slyšet. Budeme hovořit o skle, které se aplikuje jako čelní plocha dvířek nábytku. Zde se opět používá jak sklo v lesklé, tak i matné podobě a někdy se obě varianty kombinují. Jde o netradiční a někdy až nepochopitelné řešení, protože lze nahradit i jinými materiály, ale na zahraničních veletrzích často k vidění.

Foto: Lago

Sklo jako konstrukční prvek

Díky technickým vlastnostem skla, může sloužit i jako konstrukční a nosný prvek. Takto sklo používají designéři při hrátkách v interiéru. Známé je tím například italské studio a značka Lago, kde se sklem opravdu čarují. A co vykouzlíte vy?

Ing. Iva Bastlová, DiS.

Interiérová designérka s praxí navrhování interiérů od roku 2002. Zaměřuje se na soukromé i veřejné interiéry s důrazem na individuální přístup a dotažení projektu k realizaci ve vlastním ateliéru Loxo. Vystudovala tvorbu navrhování interiérů a nábytku na VOŠ Volyně a obor „Konstrukce dřevěných staveb a nábytku“ a „Nábytek a výrobky ze dřeva“ na Technické univerzitě ve Zvolenu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Další kapitoly tématu „Sklo v interiéru

  1. Jak netradičně využít sklo v interiéru
  2. Vrstvené bezpečnostní sklo: Z čeho se skládá a jaké má vlastnosti
  3. Celoskleněné dveře: Jaké mohou mít rozměry a jaké sklo se na ně využívá?
  4. Správným výběrem zasklení oken ušetříte za energie. Jaké vlastnosti skla sledovat?
  5. Skleněné příčky v interiéru. Jaké jsou možnosti designu, rozměry a hmotnost

Přečtěte si více k tématu Sklo v interiéru

Rekonstrukci staré vilky vyřešili skleněnou přístavbou

Rekonstrukci staré vilky vyřešili skleněnou přístavbou

Zámek Žabího prince je vpravdě skvostná vilka, která byla na březích Alderley vystavěna roku 1860. Generacím svých obyvatel nabízela vše, co se od hezkého sídla v hrabství Cheshire očekává. Jenže to už bylo na požadavky současného majitele trochu málo. Přál si vpustit do viktoriánského sídla trochu čerstvého vzduchu a ...

Akvárium v interiéru. Jak silné sklo je potřeba a jaká je stavební připravenost?

Akvárium v interiéru. Jak silné sklo je potřeba a jaká je stavební připravenost?

Ozvláštnit interiér budovy je ctižádostí architektů i přáním jejich majitelů. Prvkem, který takové nároky bezezbytku plní, je vestavěné akvárium. Moderní vestavěné akvárium může v interiéru fungovat nejen jako okrasný prvek, ale také jako průhledná polopříčka. Jaké sklo se využívá, jak se lepí a na co je potřeba ...

REKLAMA
REKLAMA