REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Sklo v interiéru více o tématu

Jak netradičně využít sklo v interiéru

Sklo je tradiční materiál. Z materiálu původně používaného na dekorace, drobné užitné předměty a výplně rámů se nyní stal materiál vhodný i na netradiční aplikace v interiéru.

Sklo v koupelně

Dříve bylo samozřejmostí, že koupelna byla obložena keramických obkladem od podlahy až po strop. To je stále možné, ale k obkladu stěn je možné použít i sklo. A to jak v podobě celobarevné plochy, tedy použití například Lacobelu (lesklého skla) nebo Matelacu (matného skla), tak i skla s digitálním tiskem, kde si motiv můžete zvolit zcela dle svého požadavku. Sklo lze aplikovat kolem umyvadla, vany nebo i do sprchového koutu. Výhodou je snadná čistitelnost a minimum spár.

Foto: AGC Glass

Sklo & dveře

Použití skla na interiérové dveře není nic převratného. Dávají se mléčná, čirá nebo dekorativní skla jako výplně rámů. Smyslem je nechat průchod dennímu světlu napříč celým interiérem a omezit tak ponuré a tmavé chodby, kam by se denní světlo jinak těžko dostalo.

Nově se používá sklo na opláštění dveří. I zde je možné použít sklo v lesklé nebo matné podobě, či sklo s grafikou natištěnou digitálně. Hrát si lze i s pískováním, a tvořit touto technologií zajímavé motivy. Ty vyniknou hlavně na tmavých odstínech.

Foto: JAP

Sklo v kuchyni

Pryč jsou doby, kdy se používal keramický obklad jako jediná varianta stěny za kuchyňskou sestavou. I zde se prosazuje obklad ze skla a to ze skla kaleného, které odolá vysokým teplotám u varné desky. Sem se hodí jak sklo lesklé jednobarevné, tak i sklo s digitálním tiskem. Jednou z největších výhod je údržba, protože zde nejsou žádné spáry a plocha je hladká. Jen si dejte pozor na použití elektrických zásuvek, které mohou dekor dost nevhodně narušit. Je vhodnější použít výsuvné zásuvky z horních skříněk.

Foto: Trachea

Sklo na nábytku

Nebudeme hovořit o vitrínách, které slaví velký návrat a jejich současná podoba je moderní a nechybí prosvícení LED diodami. Nebudeme hovořit ani o stolech se skleněnou deskou, které jsou chladné na dotyk a položení každého předmětu je velmi slyšet. Budeme hovořit o skle, které se aplikuje jako čelní plocha dvířek nábytku. Zde se opět používá jak sklo v lesklé, tak i matné podobě a někdy se obě varianty kombinují. Jde o netradiční a někdy až nepochopitelné řešení, protože lze nahradit i jinými materiály, ale na zahraničních veletrzích často k vidění.

Foto: Lago

Sklo jako konstrukční prvek

Díky technickým vlastnostem skla, může sloužit i jako konstrukční a nosný prvek. Takto sklo používají designéři při hrátkách v interiéru. Známé je tím například italské studio a značka Lago, kde se sklem opravdu čarují. A co vykouzlíte vy?

Ing. Iva Bastlová, DiS.

Interiérová designérka s praxí navrhování interiérů od roku 2002. Zaměřuje se na soukromé i veřejné interiéry s důrazem na individuální přístup a dotažení projektu k realizaci ve vlastním ateliéru Loxo. Vystudovala tvorbu navrhování interiérů a nábytku na VOŠ Volyně a obor „Konstrukce dřevěných staveb a nábytku“ a „Nábytek a výrobky ze dřeva“ na Technické univerzitě ve Zvolenu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Další kapitoly tématu „Sklo v interiéru

  1. Jak netradičně využít sklo v interiéru
  2. Vrstvené bezpečnostní sklo: Z čeho se skládá a jaké má vlastnosti
  3. Celoskleněné dveře: Jaké mohou mít rozměry a jaké sklo se na ně využívá?
  4. Správným výběrem zasklení oken ušetříte za energie. Jaké vlastnosti skla sledovat?
  5. Skleněné příčky v interiéru. Jaké jsou možnosti designu, rozměry a hmotnost

Přečtěte si více k tématu Sklo v interiéru

Kubismus v pražské architektuře

Kubismus v pražské architektuře

Festival Open House Praha 2020 je sice za námi a i v těchto nelehkých časech bychom vám rádi zprostředkovali kulturní zážitek prostřednictvím komentovaných procházek věnovaných poznávání kubistické architektury v Praze.

Architektem roku 2020 se stal Zdeněk Fránek

Architektem roku 2020 se stal Zdeněk Fránek

Ocenění za mimořádný přínos architektuře v posledních pěti letech - cenu Architekt roku 2020, získal přední český architekt a pedagog Zdeněk Fránek, představitel organického proudu české architektury, za nímž stojí desítky mimořádných a originálních staveb.

Zdroj: lboro.ac.uk

Okna plná vody snižují energetickou náročnost domů

Cirkulující voda místo klimatizace. Nápad, který pochází z přírody. Podobně jako voda cirkuluje v oceánech z míst teplejších do míst chladnějších a vyrovnává tak teplotní rozdíly na planetě nechávají výzkumníci cirkulovat vodu po budově. Voda tak vyrovnává teplotní rozdíly, ochlazuje přehřívaná místa a vyhřívá místa…

Chata pro horolezce odolává extrémním podmínkám

Chata pro horolezce odolává extrémním podmínkám

Ani extrémní vysokohorské podmínky Julských Alp nezastaví invenci architektů a projektantů. Důležité jsou kvalitní materiály a promyšlené konstrukční techniky. Představujeme ojedinělou stavbu navrženou proslulým slovinským architektonickým studiem OFIS Architects.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Rigips.cz

Zapojte se do Rekonstrukční výzvy a získejte materiál v hodnotě 150 tis. Kč

Soutěž - získejte materiál na konstrukce suché výstavby značky Rigips a ISOVER

Zdroj: IVAR CS

Akce IVAR DAB Studená voda

Akce IVAR DAB Studená voda

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA