REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Pergoly nové generace: Pět typů a stovky variant

Pod značkou RENSON dostává i tak běžný prvek zahradní architektury, jakým je pergola, mnohem širší užitný potenciál! Pergola už pak není jen ochranou před sluncem, ale chrání rovněž před větrem a dokonce také před deštěm! Poskytuje komfortní prostředí k trávení volného času.

Firma RENSON, jejíž produkty na českém trhu nabízí společnost SMART-VAC, dodává celkem pět typů zastřešení teras formou pergoly. Společným znakem všech těchto objektů je systémové řešení, navržené s ohledem na trendy vládnoucí v současné architektuře. Samozřejmá je vysoká kvalita samotné konstrukce pergoly i všech detailů. Pergoly RENSON jsou navržené s důrazem na dlouhou životnost, snadnou použitelnost a originální design. Vrcholné řešení představuje typová řada Camargue, která ve variantě Camargue Sky nabízí otočné lamely, které lze navíc stáhnout k jedné straně, ale žádané jsou rovněž i ostatní typy pergol.

Plátno či hliník

Označení Lagune nesou pergoly se stínícími vodotěsnými plátny, použitými jako střešní konstrukce. Boční strany lze plně uzavřít pomocí rolet nebo posuvných stěn. Pergoly Lagune bývají kotveny k fasádě domu.

Skleněné posuvné prvky mohou jednoduchým způsobem z pergoly RENSON učinit také zimní zahradu. Přičemž na rozdíl od klasické zimní zahrady, kterou může přemíra slunce v některých chvílích zcela paralyzovat, tady lze kdykoli kompletní stěny odsunout.

Pojmenování Algarve nesou jednoduché pergoly se střechou z otočných hliníkových lamel. Subtilní konstrukce jim dodává minimalistický vzhled. Jako Algarve Roof je pak označeno moderní funkční řešení určené k zapracování do stávající střešní konstrukce. A konečně typ Lapure představuje stylovou minimalistickou pergolu, jejíž zakrytí ze stínícího vodotěsného plátna spočívá na subtilních sloupcích.

Vraťme se však k pergolám RENSON Camargue, které představují skutečně to nejlepší, co je dnes v tomto tržním segmentu nabízené. Elektricky ovládané hliníkové lamely pergoly Camargue pohodlně upraví průchod slunečního světla podle představ uživatelů. A zásluhou chytře řešeného odtokového systému je možné lamely případně otáčet ihned po dešti. A co je důležité – lamely ochrání i před velmi silným deštěm, udávána je odolnost až do hodnoty 180 mm srážek za hodinu! Punc místa s maximálním soukromím a uklidňujícím pocitem bezpečí dají pergolám Camargue stínící panely v mimořádně široké nabídkové škále. Zájemci vybírají z látkových Fixscreenů a posuvných dřevěných či skleněných stěn. K mání je až pět desítek různobarevných odstínů. Vzájemnými kombinacemi těchto prvků pak lze dojít až ke stovkám variant řešení pergoly.

Konstrukčně jsou pergoly RENSON řešené buď jako volně stojící, či přidružené k obvodové stěně domu. Rám pergoly je podpírán dvěma nebo čtyřmi sloupky v rozích. Sloupek je tvořen hliníkovým profilem o průřezu 150 x 150 mm. Ve sloupcích jsou integrované odvodňovací svody, ale s podobnou nenápadnou elegancí je řešené například také osvětlení pergoly a její případné vytápění či ozvučení. Všechen spojovací materiál je vyroben z nerezové oceli a je prakticky neviditelný.

Ve sloupcích jsou integrované odvodňovací svody, ale s podobnou nenápadnou elegancí je řešené například osvětlení pergoly a její případné vytápění či ozvučení. Střechu i stínící rolety je možné snadno nastavit pomocí dálkového ovladače, ale zásluhou dvoukanálové komunikační technologie Somfy lze totéž činit také chytrým telefonem, či počítačem.

V každém detailu dokonalost

Ohromnou předností všech pergol RENSON je zejména série systémově pojatých detailů, které zajišťují mimořádně vysokou užitnou hodnotu těchto staveb. Zastavme se alespoň u některých inovativních řešení.

Posuvné panely RENSON Loggia dodají pergole zvláštní kouzlo. Nejsou jen ochranou proti větru a slunci, ale zvolené lamely zaručí příjemné soukromí uvnitř pergoly. Výběr z mnoha designů vždy umožní vytvořit originální styl. Nabídková škála využívá hliníkové lamely, tažený hliník v rozličném provedení, cedrové dřevo a různé druhy látek. Konečná podoba pergoly může v množství variant sahat například od středomořské atmosféry až k ryze industriálnímu vzhledu.

Skleněné posuvné prvky učiní jednoduchým způsobem z pergoly RENSON zimní zahradu. Přičemž na rozdíl od klasické zimní zahrady, kterou může přemíra slunce v některých chvílích zcela paralyzovat, tady lze kdykoli kompletní stěny odsunout.

Pergoly RENSON jsou navržené s důrazem na kvalitu provedení, dlouhou životnost, snadnou použitelnost a originální designové řešení. Uživatelé jsou stíněni proti slunci, ale stejně tak jsou chráněni před větrem a deštěm, když počasí úplně nepřeje.

Bohatá výbava doplňkových dílů dostává pergoly RENSON k úplně novým dimenzím jejich používání. V rámci konstrukcí se uplatňují hliník, cedrové dřevo, vodotěsná plátna… Požadované funkce pergoly uživatelé ovládají dálkově, případně i prostřednictvím chytrých telefonů. Vestavěné LED osvětlení, vytápění a ozvučení umožňují celoroční užívání. Za všech okolností a od časného rána, do pozdního večera!

BEAM ČR s.r.o., V Areálu 1227, 252 42 Jesenice u Prahy, www.beam.cz

SMART-VAC s.r.o., Na Hroudě 3317/22, 110 00 Praha 10, www.smartvac.cz

Centrální vysavače SMART-VAC s.r.o.

logo
Na Hroudě 3317/22
100 00 Praha 10

telefon: 261 711 392
e-mail: info@smartvac.cz

web: www.smartvac.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: RENSON

Řízené větrání: V českých školách se žáci „dusí“

České školství se potýká se spoustou nevyřešených témat: Jde o dlouhodobé podfinancování, přemíru byrokracie, konflikty názorů na roli školy ve společnosti… Všechno jsou to diskuze zcela zásadní a vzletné. Ale pak je tu jeden problém naprosto přízemní, ovšem o to vážnější. V českých školách se žáci „dusí“!

Řízené větrání: Těžký konflikt předpisů a praxe

Řízené větrání: Těžký konflikt předpisů a praxe

Náš přístup k požadavkům právních předpisů týkajících se hospodaření s energiemi v budovách, vede k tomu, že stavíme dobře zateplené domy s utěsněnou obálkou stěn a střechy. Ano, je v nich teplo. To by byla ta dobrá zpráva… Teď ta špatná: Obecně vzato, mají tyto objekty nezdravé vnitřní klima.

Rekuperace není nezbytnou funkcí

Rekuperace není nezbytnou funkcí

Každý rekuperační proces je funkcí řízeného větrání. Ovšem ne každé řízené větrání s sebou nutně nese rekuperační efekt. Jinými slovy: Řízené větrání je rekuperaci nadřazený pojem.

Centrální vysavač: Příspěvek k pevnějšímu zdraví

Centrální vysavač: Příspěvek k pevnějšímu zdraví

Podle údajů Světové zdravotnické organizace trpí skoro 160 milionů lidí astmatem! Je také známo, že astmatickým onemocněním a dalšími alergiemi je dnes postiženo téměř dvacet procent Evropanů. Výhradně z důvodu dlouhodobého vdechování škodlivých látek a nečistot v uzavřených prostorách.

Každý chce mít čistý a zdravý domov, přičemž touha po minimální pracnosti při úklidu je pochopitelná. Centrální vysavače ELECTROLUX a BEAM tyto nároky skvěle splňují. Jsou zárukou vysoké kvality a účinnosti, využívají nejmodernější technologie. V praxi stačí pouhé zasunout ultralehkou hadici do vysavačové zásuvky a veškeré vysáté nečistoty mizí potrubím mimo uklízené prostory.

Centrální vysavač: Nástroj dokonalého úklidu

O vysokém efektu odvedené práce, a tedy i o skvělé výkonnosti, už dnes v případě centrálních vysávacích systémů nikdo nepochybuje. Centrální vysavač má však zároveň další přednosti, které oceníme také v jiných souvislostech, než je pouhá samozřejmá kvalita provedeného úklidu.

REKLAMA