Hledat
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Centrální vysavač: Příspěvek k pevnějšímu zdraví

Podle údajů Světové zdravotnické organizace trpí skoro 160 milionů lidí astmatem! Je také známo, že astmatickým onemocněním a dalšími alergiemi je dnes postiženo téměř dvacet procent Evropanů. Výhradně z důvodu dlouhodobého vdechování škodlivých látek a nečistot v uzavřených prostorách.

I zdánlivě neškodný vzduch prostě obsahuje látky, které těžce poznamenávají zdraví lidí. Astma se obvykle projevuje napětím v hrudníku, dýchacími potížemi, sípavým a písklavým dýcháním, velmi často obtížným vykašláváním, neklidem a nespavostí. S astmatickými potížemi pacientů lékaři dlouhodobě bojují za pomoci nikoli levných medicínských prostředků a zároveň se shodují v názoru, že nejdůležitější jsou v těchto procesech preventivní opatření. A pokud budeme mluvit právě o prevenci astmatu, nejde se nezastavit u centrálních vysávacích systémů. Pro někoho asi hodně překvapivě.  

Zlepšená kvalita ovzduší

Centrální vysavač sám o sobě pochopitelně nikomu astma nevyléčí. Ale opakovaně bylo vědeckými kapacitami na základě seriózních výzkumů prokázáno, že dokáže velmi pronikavě snížit přítomnost zdrojů astma způsobujících. Tyto přístroje totiž ovzduší v prostoru, kde pracují, nejen nijak negativně nepoznamenávají, ale dokonce zvyšují jeho kvalitu. Opakovaně to prokázaly klinické studie na amerických univerzitách, ale na druhé straně třeba i praktické zkušenosti v českých domácnostech. Stoprocentní odvod všech vysátých prachových částic, k níž při použití mimořádně kvalitního centrálního vysavače dochází, zlepšuje ovzduší interiéru přímo dramaticky!

Abychom mluvili konkrétně: Klinické studie opakovaně prováděné vědeckými kapacitami na Univerzitě California v Davisu potvrdily, že centrální vysavače jednoznačně snižují astmatické potíže a související alergické reakce. Tedy úplně přesně… Týká se to možná v nějaké míře i jiných výrobců, ale klinicky potvrzený je tento fakt výhradně v případě systémů centrálního vysávání dodávaných koncernem ELECTROLUX, kam patří také značka BEAM.

Ve vybraných domácnostech, kde žili lidé postižení astmatickými potížemi různého stadia pokročilosti, byly instalovány centrální vysavače BEAM a ELECTROLUX s jejich jedinečným filtračním vybavením. V předem stanovených periodách pak byl přísně sledován zdravotní stav několika desítek vybraných osob z rodin, kde začali tento vysávací systém používat.

U zhruba poloviny pacientů se zlepšila jejich schopnost dýchání, stejné množství lidí potvrdilo zlepšení kvality spánku a takřka dvě třetiny sledovaných dokonce uvedly ustoupení různých očních potíží! Další z tázaných potvrdili zlepšení zdravotního stavu jiného druhu! To jsou velmi výmluvná čísla, hovořící zcela ve prospěch vybavení domu či bytu špičkovým centrálním vysavačem.

Lepší než pračka vzduchu

Ale abychom nevzpomínali jen zahraniční příklad. Pracovníci společností BEAM ČR a SMART-VAC, výhradní dodavatelé centrálních vysavačů ELECTROLUX pro ČR, inspirováni právě zámořským výzkumem, provedli drobnou sondu také mezi svými zákazníky. Výsledky byly podobně prokazatelné, jako ty ze Spojených států. Na subjektivním zlepšení zdravotního stavu členů domácnosti po instalaci centrálního vysavače, se shodují prakticky všichni spotřebitelé, kteří toto zařízení používají. Více než polovina z nich uvádí, že pronikavé zlepšení zdravotního stavu pozorují zejména u svých malých dětí. Opakovaně byl dokonce vysloven názor, že centrální vysavač v tomto směru funguje lépe, než takzvané pračky vzduchu.

Na rozdíl od konvenčních přenosných vysavačů, které ve větší či menší míře stále způsobují určité víření nečistot, centrální vysavače BEAM a ELECTROLUX odstraňují prach, pyly, pověstné roztoče, zvířecí spory a všechny další alergeny dnes už se stoprocentním efektem. Míra přínosu těchto centrálních vysavačů v boji proti astmatu je tak prokazatelná, že bývá v těchto souvislostech vzpomínán nejen pověstný pomocník v úklidu domácnosti, ale dokonce se už začíná mluvit o zdravotní pomůcce.

Podstatné je, že centrální vysavače BEAM a ELECTROLUX mohou být instalovány v každé novostavbě, a rovněž dodatečná instalace nepřináší nijak zásadní zásah do konstrukce domu či bytu. Přičemž významnou skutečností je také to, že systémy centrálního vysávání se čím dál razantněji uplatňují také v obchodních a administrativních budovách a dokonce i průmyslových provozech.

BEAM ČR s.r.o.

V Areálu 1227, 252 42 Jesenice u Prahy

www.beam.cz

Centrální vysavače SMART-VAC s.r.o.

logo
Na Hroudě 3317/22
100 00 Praha 10

telefon: 261 711 392
e-mail: info@smartvac.cz

web: www.smartvac.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Pergoly nové generace: Pět typů a stovky variant

Pergoly nové generace: Pět typů a stovky variant

Pod značkou RENSON dostává i tak běžný prvek zahradní architektury, jakým je pergola, mnohem širší užitný potenciál! Pergola už pak není jen ochranou před sluncem, ale chrání rovněž před větrem a dokonce také před deštěm! Poskytuje komfortní prostředí k trávení volného času.

Řízené větrání: Těžký konflikt předpisů a praxe

Řízené větrání: Těžký konflikt předpisů a praxe

Náš přístup k požadavkům právních předpisů týkajících se hospodaření s energiemi v budovách, vede k tomu, že stavíme dobře zateplené domy s utěsněnou obálkou stěn a střechy. Ano, je v nich teplo. To by byla ta dobrá zpráva… Teď ta špatná: Obecně vzato, mají tyto objekty nezdravé vnitřní klima.

Rekuperace není nezbytnou funkcí

Rekuperace není nezbytnou funkcí

Každý rekuperační proces je funkcí řízeného větrání. Ovšem ne každé řízené větrání s sebou nutně nese rekuperační efekt. Jinými slovy: Řízené větrání je rekuperaci nadřazený pojem.

REKLAMA