REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

FOTOGALERIE: Světové trendy interiérů z Milána 2016

Dvanáctého dubna se v půl desáté dopoledne otevřely brány milánského výstaviště Rho a na 270 tisících čtverečních metrech zde bylo k vidění přes 2400 expozici. Výstavištěm za necelý týden prošlo přes 372 tisíc návštěvníků z celého světa. A co bylo k vidění? Pokud vynecháme kuchyně, na které jsme se zaměříme v jiném článku, můžeme shrnout veletrh jako eklektický a rafinovaný v detailech.

Barevnost se od modré postupně mění v teplé odstíny. Prima hrají všechny odstíny červené, doplněné občas o oranžovou, okrově žlutou a pleťovou růžovou, kterou designéři měli v oblibě již loňský ročník.

Ing. Iva Bastlová DiS

Ukázka typické letošní barevnosti na čalouněném nábytku. Jednoznačně vedou teplé barvy.

Nové křesílko značky Artifort v typické zemité červené a novinka značky Calligaris - stůl Paper s rafinovanou konstrukcí.

Zlatá byla k vidění nejen v sekci kuchyní, ale také v nábytku. Zlaté nejsou celé plochy, ale hlavně přiznané kování a doplňky. (Bytové doplňky Seletti pro Diesel Living, stoličky Degabello značky Opinion Ciantti)

Známý výrobce doplňků, svítidel a nábytku z plastu Kartell vsadil letos na velmi netradiční expozici v černém provedení doplněnou o "svítivé" barvy.

Expozice značky Vitra a Cappellini v trendových barvách.

Nová židle Alice značky Scab a sestava taburetů, stolku a květináče od výrobce Swedese.

Ing. Iva Bastlová DiS

Příznačná ukázka barev, které jsou právě aktuální - vzorkovník čalounění výrobce Kettal.

Nové křeslo s nepřehlédnutelným potahem značky Cassina a křeslo s rafinovanou konstrukcí a zajímavými detaily Molteni&C.

Expozice přední značky MOROSO - výrobce, který udává trendy. Novinka od Moroso - geometricky řešená pohovka Gemma.

ronda design

Geometrické motivy nepanují jen na doplňcích a čalouněném nábytku. K vidění jsou i na čelních plochách skříně. (Ronda Design)

Ing. Iva Bastlová DiS

Úchytky se téměř vytratily, což není jen letošním trendem. Když jsou použité, jedná se o dominantní a dekorativní prvky - s tím to doplňkem si řada designérů začíná znovu hrát.

Ing. Iva Bastlová DiS

Celočalouněné postele jsou na ústupu, to však neplatí o čalouněných čelech. Ty jsou nejen trendy, ale také velmi pohodlné.

Ing. Iva Bastlová DiS

V sekci koupelen Salone del Bagno byl k vidění jeden významný trend - koupelny již vypadají na 95%  jako obývací pokoje! Často nechybí křesílko, stolička nebo pohovka.

Obklady Mutina s geometrickými motivy a vodovodní baterie Duet značky CEA patří mezi zajímavé novinky ze sekce koupelen.

A tím jsme postupně prošli celý veletrh. Úhlů pohledů je jistě víc, stejně jako dojmů a inspirací.

Ing. Iva Bastlová, DiS.

Interiérová designérka s praxí navrhování interiérů od roku 2002. Zaměřuje se na soukromé i veřejné interiéry s důrazem na individuální přístup a dotažení projektu k realizaci ve vlastním ateliéru Loxo. Vystudovala tvorbu navrhování interiérů a nábytku na VOŠ Volyně a obor „Konstrukce dřevěných staveb a nábytku“ a „Nábytek a výrobky ze dřeva“ na Technické univerzitě ve Zvolenu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Foto: Akzo Nobel

Barevné nálady, kombinace, inspirace: Oranžová

Oranžová patří mezi nejzářivější barvy, připomíná nám oheň, slunce, zlato a úrodu. To je možná také důvod, proč je v našich interiérech tak oblíbená. Je pozitivní a vnímaná jako barva radosti, ...

REKLAMA
REKLAMA