REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

FOTOGALERIE: Světové trendy interiérů z Milána 2016

Dvanáctého dubna se v půl desáté dopoledne otevřely brány milánského výstaviště Rho a na 270 tisících čtverečních metrech zde bylo k vidění přes 2400 expozici. Výstavištěm za necelý týden prošlo přes 372 tisíc návštěvníků z celého světa. A co bylo k vidění? Pokud vynecháme kuchyně, na které jsme se zaměříme v jiném článku, můžeme shrnout veletrh jako eklektický a rafinovaný v detailech.

Barevnost se od modré postupně mění v teplé odstíny. Prima hrají všechny odstíny červené, doplněné občas o oranžovou, okrově žlutou a pleťovou růžovou, kterou designéři měli v oblibě již loňský ročník.

Ing. Iva Bastlová DiS

Ukázka typické letošní barevnosti na čalouněném nábytku. Jednoznačně vedou teplé barvy.

Nové křesílko značky Artifort v typické zemité červené a novinka značky Calligaris - stůl Paper s rafinovanou konstrukcí.

Zlatá byla k vidění nejen v sekci kuchyní, ale také v nábytku. Zlaté nejsou celé plochy, ale hlavně přiznané kování a doplňky. (Bytové doplňky Seletti pro Diesel Living, stoličky Degabello značky Opinion Ciantti)

Známý výrobce doplňků, svítidel a nábytku z plastu Kartell vsadil letos na velmi netradiční expozici v černém provedení doplněnou o "svítivé" barvy.

Expozice značky Vitra a Cappellini v trendových barvách.

Nová židle Alice značky Scab a sestava taburetů, stolku a květináče od výrobce Swedese.

Ing. Iva Bastlová DiS

Příznačná ukázka barev, které jsou právě aktuální - vzorkovník čalounění výrobce Kettal.

Nové křeslo s nepřehlédnutelným potahem značky Cassina a křeslo s rafinovanou konstrukcí a zajímavými detaily Molteni&C.

Expozice přední značky MOROSO - výrobce, který udává trendy. Novinka od Moroso - geometricky řešená pohovka Gemma.

ronda design

Geometrické motivy nepanují jen na doplňcích a čalouněném nábytku. K vidění jsou i na čelních plochách skříně. (Ronda Design)

Ing. Iva Bastlová DiS

Úchytky se téměř vytratily, což není jen letošním trendem. Když jsou použité, jedná se o dominantní a dekorativní prvky - s tím to doplňkem si řada designérů začíná znovu hrát.

Ing. Iva Bastlová DiS

Celočalouněné postele jsou na ústupu, to však neplatí o čalouněných čelech. Ty jsou nejen trendy, ale také velmi pohodlné.

Ing. Iva Bastlová DiS

V sekci koupelen Salone del Bagno byl k vidění jeden významný trend - koupelny již vypadají na 95%  jako obývací pokoje! Často nechybí křesílko, stolička nebo pohovka.

Obklady Mutina s geometrickými motivy a vodovodní baterie Duet značky CEA patří mezi zajímavé novinky ze sekce koupelen.

A tím jsme postupně prošli celý veletrh. Úhlů pohledů je jistě víc, stejně jako dojmů a inspirací.

Ing. Iva Bastlová, DiS.

Interiérová designérka s praxí navrhování interiérů od roku 2002. Zaměřuje se na soukromé i veřejné interiéry s důrazem na individuální přístup a dotažení projektu k realizaci ve vlastním ateliéru Loxo. Vystudovala tvorbu navrhování interiérů a nábytku na VOŠ Volyně a obor „Konstrukce dřevěných staveb a nábytku“ a „Nábytek a výrobky ze dřeva“ na Technické univerzitě ve Zvolenu.

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Foto: Ing. Iva Bastlová DiS.

FOTOGALERIE: Inspirace do interiéru z Milánského salonu 2017

Na začátku dubna, přesně od úterý čtvrtého otevřelo své brány milánské výstaviště Rho a začal největší veletrh bytového designu v Evropě Salone Internazionale del Mobile. Za šest dnů navštívilo tuto akci přes 343 tisíc lidí z 165 zemí světa, a kromě nás zde nechyběl ani italský prezident Sergio Mattarella. Každý se…

Foto: Akzo Nobel

Barevné nálady, kombinace, inspirace: Oranžová

Oranžová patří mezi nejzářivější barvy, připomíná nám oheň, slunce, zlato a úrodu. To je možná také důvod, proč je v našich interiérech tak oblíbená. Je pozitivní a vnímaná jako barva radosti, úspěchu a dobré nálady. Podporuje chuť k jídlu, komunikaci a dává energii do života. Pocitově otepluje prostor a to až o 4…

FOTOGALERIE: Trendy keramických obkladů? Inspirujte se z italského veletrhu

FOTOGALERIE: Trendy keramických obkladů? Inspirujte se z italského veletrhu

Keramické obklady nejsou rozhodně trendovým materiálem, spolu s pravým dřevem patří mezi původní materiály z civilizovaných obydlí. Pokud budeme v souvislosti s tímto typem hovořit o trendech, půjde o rozměry, tvary, povrchy a barevnost. Kam za trendy? Jednoznačně na veletrh Cersaie, který se koná každým rokem v září…

FOTOGALERIE: Novinky v designu kuchyní z milánského veletrhu Eurocucina

FOTOGALERIE: Novinky v designu kuchyní z milánského veletrhu Eurocucina

Před několika dny proběhl jeden z největších veletrhů kuchyní a spotřebičů Eurocucina 2016, který se koná každý druhý v rok v rámci milánského Salone Internazionale del Mobile na výstavišti Rho. Výlet do Milána není už tak exotický jako dříve a potkávali jsme zde mnoho českých kolegů. Každopádně ne všichni měli tu…

FOTOGALERIE: Židle, křesla, pohovky na veletrhu v Letňanech

FOTOGALERIE: Židle, křesla, pohovky na veletrhu v Letňanech

Ve dnech 17. – 20. 3. 2016 se uskutečnil 23. ročník veletrhu o bydlení, zahradě a designu FOR HABITAT. Souběžně v prostorách PVA EXPO PRAHA probíhali také veletrhy FOR FURNITURE, FOR GARDEN a BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY. Nechyběla ani přehlídka českého a zahraničního designu DESIGN SHAKER nebo zajímavý doprovodný program.

Originální materiály pro originální interiér

Originální materiály pro originální interiér

Na interiéry dnešní doby je kladeno stále více nároků, jedním z hlavních je originalita a osobitost. Nikdo většinou nechce mít doma stejnou skříňku, postel nebo knihovnu jako soused. Hlavním nástrojem ke splnění tohoto požadavku je zakázková výroba nábytku a s ní spojené i rozličné materiály.

Čtyři trendy bytového textilu a tapet ze světového veletrhu

Čtyři trendy bytového textilu a tapet ze světového veletrhu

Kdo byl alespoň jednou na mezinárodním veletrhu Heimtextil, ví, že jedna z těch nejzajímavějších hal je o přehlídce trendů, která se zde koná již od roku 1991. Tuto velkolepou expozici jsme mohli letos vidět v hale č. 6, kde dostala opravdu velký prostor.

Interiérový designér - proč a kdy s ním spolupracovat? A jak jej vybrat?

Interiérový designér - proč a kdy s ním spolupracovat? A jak jej vybrat?

Služba navrhování interiérů je u nás relativně mladá. Ještě na konci devadesátých let nebylo zcela obvyklé, že by se za tuto činnost platilo. Také byla jen pro horních deset tisíc. Dnes je tomu zcela jinak. Popularitě pomohla média, jak televize, tak i oborové časopisy o bydlení a designu a mnoho dalších faktorů.

REKLAMA