REKLAMA

FOTOGALERIE: Židle, křesla, pohovky na veletrhu v Letňanech

Ve dnech 17. – 20. 3. 2016 se uskutečnil 23. ročník veletrhu o bydlení, zahradě a designu FOR HABITAT. Souběžně v prostorách PVA EXPO PRAHA probíhali také veletrhy FOR FURNITURE, FOR GARDEN a BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY. Nechyběla ani přehlídka českého a zahraničního designu DESIGN SHAKER nebo zajímavý doprovodný program.
FOTOGALERIE: Židle, křesla, pohovky na veletrhu v Letňanech

Z redakční návštěvy veletrhu jsme pro vás vybrali zajímavé záběry ze stánků. Nutno říci, že nejvíce zastoupenou oblastí na veletrhu byly pohovky, křesla a židle, proto jsme z nich sestavili samostatnou galerii.

Především židle je jednou z vrcholných disciplín průmyslového designu. Na ní se velice dobře ukáže, jak designér umí pracovat s ergonomií člověka, jak rozumí materiálu a dokáže využít jeho přednosti a to vše ještě skloubit s estetikou. A právě na veletrhu měli návštěvníci možnost vyzkoušet stovky různých židlí a dát si do srovnání jejich vzhled a užitné vlastnosti.

Všeobecně je v nábytku a židlích obzvláště znát příklon k takzvaným „retro“ předlohám – tedy ikonám designu 50. až 70. let minulého století.

FOR HABITAT je český veletrh se zaměřením na bydlení, který se poprvé uskutečnil v roce 1993 a se svou třiadvacetiletou tradicí tak patří v České republice k nejstarším veletrhům vůbec. Od roku 2006 současně běží mezinárodní veletrh zahradní architektury, nábytku a techniky FOR GARDEN. V roce 2010 se poprvé uskutečnil samostatný veletrh nábytku – FOR FURNITURE. Soubor veletrhů, který se těší oblibě široké veřejnosti i profesionálů z oboru, tak na jednom místě představuje současné i nadčasové trendy týkající se bydlení, zahrady a designu.

Design shaker přibližuje kvalitní design široké veřejnosti

Design Shaker je jiný především tím, že je sice výběrovou přehlídkou designu, ale proběhne v rámci velkých veletrhů pro velmi širokou skupinu návštěvníků. Lidé, kteří přicházejí na veletrhy jako je For Habitat, mají konkrétní zájem a potřebu. Jde o profesionály nebo ty, kteří staví či zařizují dům.

Tomuto publiku představuje přehlídka kvalitní design: jak produktový, tak služby architektonických a designérských studií.

Design Shaker byl rozdělen do tří sekcí zaměřených na tři úzce spolupracující profese. Sekce Big deal představil výběr etablovaných českých výrobců i distributorů nejznámějších zahraničních značek. V sekci Fresh space se objevila mladá generace designérů, kteří ještě studují, nebo čerstvě tvoří pod vlastními značkami.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

FOTOGALERIE: Světové trendy interiérů z Milána 2016

FOTOGALERIE: Světové trendy interiérů z Milána 2016

Dvanáctého dubna se v půl desáté dopoledne otevřely brány milánského výstaviště Rho a na 270 tisících čtverečních metrech zde bylo k vidění přes 2400 expozici. Výstavištěm za necelý týden prošlo přes ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Šťavnatá jarní prémie na střešní okna FAKRO

Získejte prémii až 9000 Kč! Šťavnatá jarní akce na střešní okna FAKRO

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist