REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

FOTOGALERIE: Židle, křesla, pohovky na veletrhu v Letňanech

Ve dnech 17. – 20. 3. 2016 se uskutečnil 23. ročník veletrhu o bydlení, zahradě a designu FOR HABITAT. Souběžně v prostorách PVA EXPO PRAHA probíhali také veletrhy FOR FURNITURE, FOR GARDEN a BYDLENÍ, NOVÉ PROJEKTY. Nechyběla ani přehlídka českého a zahraničního designu DESIGN SHAKER nebo zajímavý doprovodný program.

Z redakční návštěvy veletrhu jsme pro vás vybrali zajímavé záběry ze stánků. Nutno říci, že nejvíce zastoupenou oblastí na veletrhu byly pohovky, křesla a židle, proto jsme z nich sestavili samostatnou galerii.

Především židle je jednou z vrcholných disciplín průmyslového designu. Na ní se velice dobře ukáže, jak designér umí pracovat s ergonomií člověka, jak rozumí materiálu a dokáže využít jeho přednosti a to vše ještě skloubit s estetikou. A právě na veletrhu měli návštěvníci možnost vyzkoušet stovky různých židlí a dát si do srovnání jejich vzhled a užitné vlastnosti.

Všeobecně je v nábytku a židlích obzvláště znát příklon k takzvaným „retro“ předlohám – tedy ikonám designu 50. až 70. let minulého století.

FOR HABITAT je český veletrh se zaměřením na bydlení, který se poprvé uskutečnil v roce 1993 a se svou třiadvacetiletou tradicí tak patří v České republice k nejstarším veletrhům vůbec. Od roku 2006 současně běží mezinárodní veletrh zahradní architektury, nábytku a techniky FOR GARDEN. V roce 2010 se poprvé uskutečnil samostatný veletrh nábytku – FOR FURNITURE. Soubor veletrhů, který se těší oblibě široké veřejnosti i profesionálů z oboru, tak na jednom místě představuje současné i nadčasové trendy týkající se bydlení, zahrady a designu.

Design shaker přibližuje kvalitní design široké veřejnosti

Design Shaker je jiný především tím, že je sice výběrovou přehlídkou designu, ale proběhne v rámci velkých veletrhů pro velmi širokou skupinu návštěvníků. Lidé, kteří přicházejí na veletrhy jako je For Habitat, mají konkrétní zájem a potřebu. Jde o profesionály nebo ty, kteří staví či zařizují dům.

Tomuto publiku představuje přehlídka kvalitní design: jak produktový, tak služby architektonických a designérských studií.

Design Shaker byl rozdělen do tří sekcí zaměřených na tři úzce spolupracující profese. Sekce Big deal představil výběr etablovaných českých výrobců i distributorů nejznámějších zahraničních značek. V sekci Fresh space se objevila mladá generace designérů, kteří ještě studují, nebo čerstvě tvoří pod vlastními značkami.

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

FOTOGALERIE: Světové trendy interiérů z Milána 2016

FOTOGALERIE: Světové trendy interiérů z Milána 2016

Dvanáctého dubna se v půl desáté dopoledne otevřely brány milánského výstaviště Rho a na 270 tisících čtverečních metrech zde bylo k vidění přes 2400 expozici. Výstavištěm za necelý týden prošlo přes 372 tisíc návštěvníků z celého světa. A co bylo k vidění? Pokud vynecháme kuchyně, na které jsme se zaměříme v jiném…