Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Předcházejte požárům, správná izolace může zachránit životy

Hasiči v létě vyjíždějí k požárům častěji. K příčinám patří hlavně nedbalost, ale i technické problémy jako například vady materiálu či konstrukce. V tomto ohledu mohou lidé některým komplikacím předcházet, stačí při stavbě nebo rekonstrukci nezapomínat na význam nehořlavých stavebních materiálů. Mezi ně patří minerální vata, která funguje jako přirozená překážka pro šíření ohně. V domě, kde se chceme cítit především bezpečně, to je klíčové.

V Česku se zateplují byty a domy nejčastěji polystyrenem a minerální vatou. Zmíněnou základní dvojici izolantů pak doplňují alternativy v podobě například stříkané PUR pěny. Mnoho lidí sáhne převážně po polystyrenu jako cenově přijatelnějším řešení nebo izolační materiály kombinuje. Roli by měla hrát zejména protipožární prevence.  „Někteří lidé chtějí ušetřit a polystyren s jinými materiály kombinují. Okamžitá úspora se jim ale snadno může vymstít, protože napojování různorodých materiálů je technicky komplikované a může v budoucnu způsobit problémy,“ vysvětluje úskalí ekonomicky úsporné varianty Štěpán Lášek, specialista na izolační materiály a aplikační manažer společnosti Knauf Insulation. Jednotlivé materiály mají různé fyzikální vlastnosti, různou teplotní roztažnost i tuhost. Při kombinaci pak snižují požární bezpečnost stavby a navíc se při špatném napojení může stavba výrazně prodražit kvůli výdajům za další a pracnější realizaci.

Plameny i toxický kouř jsou strašáky nejedné domácnosti. Obava, že o všechno přijdeme, představuje noční můru, které se chceme v reálném životě vyvarovat. Minerální izolace oproti polystyrenu nehoří ani se na hoření nepodílí. Lze ji aplikovat na obvodové zdi, podlahy, střechy, ale i jako akustickou izolaci do interiérů. Štěpán Lášek ji doporučuje využít zejména na zateplení obvodových plášťů stavby. „Lepší než vyhořet je určitě být ve vatě,“ dodává s nadsázkou.

Předcházejte požárům - aplikace minerální izolace Knauf Insulation

Společnost Knauf Insulation vyrábí skelnou vatu Ecose bez formaldehydů a akrylátů už deset let. Je bez chemických lepidel a dalších přísad, které by mohly být toxické. V Krupce v Podkrušnohoří existuje na minerální vatu dokonce jeden z nejmodernějších výrobních závodů v Evropě.

KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

logo
Bucharova 2641/14
158 00 Praha 5

telefon: +420 234 714 011
e-mail: order.cz@knaufinsulation.com

web: www.knaufinsulation.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Knauf Insulation

Izolace místo klimatizace? Pod každou střechou nemusí být vedro

Horkých dnů přibývá, do střechy praží slunce a zvláště podkrovní byty se kvůli letnímu přehřívání stávají téměř neobyvatelnými. S instalací klimatizace jsou pak spojeny nemalé náklady. Peklu lze přitom alespoň částečně předejít výběrem vhodné izolace, která zabrání prostupu tepla do místností.

Izolace jako hřejivý kabát pro váš domov

Izolace jako hřejivý kabát pro váš domov

Přemýšleli jste někdy, že byste byli při výběru izolace fasády stejně pečliví jako při výběru vlastního oblečení? Koneckonců je to svým způsobem kabát domu a objevit ten pravý podléhá důkladnému zvážení. Musí dobře sedět i zahřát. Cílem zateplení není jen úspora nákladů, ale také vytvoření příjemného, a především…

Stropní konstrukce a izolace – webinář poradí, jak na to

Stropní konstrukce a izolace – webinář poradí, jak na to

Jak navrhovat a konstruovat stropy s požadovanou tepelně technickou, akustickou a protipožární funkcí? Zjistěte to na webináři, který pořádá Knauf Insulation v rámci své Akademie zateplování.

Jak efektivně rekonstruovat chalupu? Provětrávaná fasáda je základ

Jak efektivně rekonstruovat chalupu? Provětrávaná fasáda je základ

Kdo by nesnil o samotě u lesa a to ještě bez ztráty komfortu a hlavně tepla? Řešením je provětrávaná fasáda, která umožní stěnám dýchat. V legendárním filmu Jiřího Menzela se chalupa dědy Komárka zrovna odvlhčovala, neměla kvalitní hydroizolaci. Jak by si s tím dnes poradili odborníci? Snížit vlhkost ve stavbě lze…

Jak správně položit zelenou střechu?

Jak správně položit zelenou střechu?

Na první pohled jsou krásné, umí zadržovat vodu, chrání skladbu střešního pláště a k tomu všemu mnohdy nahradí klimatizaci. Popularita zelených střech jednoduše roste. Jak ale správně postupovat při realizaci? Na jaké technické detaily si dát pozor?

Při zateplení není  rozhodující cena izolačního materiálu ale něco zcela jiného

Při zateplení není rozhodující cena izolačního materiálu ale něco zcela jiného

Zateplení dokáže zabránit tomu, aby z domu nebo bytu unikalo teplo, čímž se sníží výdaje za energie a celkově se zlepší kvalita bydlení. Důležité ale je neřídit se při výběru materiálu pouze cenou a především provést zateplení správně. Pokud zateplení zvažujete, s realizací nečekejte. Nyní je ten správný čas.

S Knauf Insulation zateplíte dům kvalitně a efektivně

S Knauf Insulation zateplíte dům kvalitně a efektivně

Společnost Knauf Insulation nabízí široké spektrum produktů pro zateplení. Nejen, že jsou výbornými izolanty, které výrazně snižují náklady na vytápění a tlumí hluk, ale také se pyšní odolností vůči vysokým teplotám, mikroorganismům, snadnou manipulovatelností a dlouhou životností.