REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jak správně položit zelenou střechu?

Na první pohled jsou krásné, umí zadržovat vodu, chrání skladbu střešního pláště a k tomu všemu mnohdy nahradí klimatizaci. Popularita zelených střech jednoduše roste. Jak ale správně postupovat při realizaci? Na jaké technické detaily si dát pozor?
Jak správně položit zelenou střechu?

Společnost Knauf Insulation nabízí systém zelené střechy Urbanscape s rychlou a jednoduchou instalací a bez zvýšených nároků na statiku a údržbu.  Od tradiční zelené střechy s půdním substrátem se liší. „Na rozdíl od půdních substrátů dokáže svým objemem zadržet 3 až 4x větší objem vody, takže svou zelenou střechu budete zalévat jen výjimečně,“ vysvětluje Štěpán Lášek, aplikační manažer Knauf Insulation. Další výhodou je pak nízká váha, která nezatěžuje střechu. Ta je navíc po zhotovení ihned zelená.

Jaký je správný postup?

Základem každé práce je poctivá příprava. Střechu očistíte a zkontrolujete těsnost hydroizolace. V případě, že není odolná proti prorůstání kořínků, rozvinete na střechu ochrannou fólii. Tu v místech střešních vpustí proříznete nožem se zahnutou čepelí. Vyvarujte se přitom řezání přímo na hydroizolaci.

V závislosti na použitém materiálu položíte drenážní fólii, kterou opět v místech vpustí proříznete. Kolmo na drenážní fólie rozvinete tzv. Green Roll. Pak už přichází na řadu položení rozchodníkového koberce, který by měl pokrývat celou plochu střechy. Na střešní vpusť nasadíte ochranný koš a okolo rozchodníků vsunete lištu k zachytávání nečistot.

Prázdná místa v rozchodníkovém koberci teď můžete vyplnit rostlinami. Rozchodníky je pak nutné zalévat tak dlouho, než se Green Roll nasytí vodou. Hnojit stačí jednou nebo dvakrát ročně.

Předpěstovaný rozchodníkový koberec dodává Knauf Insulation společně s ochrannou fólií proti prorůstání kořenů, drenážní fólií a speciálním substrátem. Jde o to, jen správně dodržet postup. Poté si můžete užívat zeleň na střeše, kterou oceníte především v horkých dnech. Zelené střechy dovedou zpříjemnit okolní klima. Zvlášť ve větších městech, je jejich přínos ohromný. Význam mají ale i na venkově, kde zelená pokrývka střechy náramně splyne s okolní krajinou a současně působí jako tepelná izolace.

KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

logo
Bucharova 2641/14
158 00 Praha 5

telefon: +420 234 714 011
e-mail: order.cz@knaufinsulation.com

web: www.knaufinsulation.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Izolace jako hřejivý kabát pro váš domov

Izolace jako hřejivý kabát pro váš domov

Přemýšleli jste někdy, že byste byli při výběru izolace fasády stejně pečliví jako při výběru vlastního oblečení? Koneckonců je to svým způsobem kabát domu a objevit ten pravý podléhá důkladnému zvážení. Musí dobře sedět i zahřát. Cílem zateplení není jen úspora nákladů, ale také vytvoření příjemného, a především…

Stropní konstrukce a izolace – webinář poradí, jak na to

Stropní konstrukce a izolace – webinář poradí, jak na to

Jak navrhovat a konstruovat stropy s požadovanou tepelně technickou, akustickou a protipožární funkcí? Zjistěte to na webináři, který pořádá Knauf Insulation v rámci své Akademie zateplování.

Předcházejte požárům, správná izolace může zachránit životy

Předcházejte požárům, správná izolace může zachránit životy

Hasiči v létě vyjíždějí k požárům častěji. K příčinám patří hlavně nedbalost, ale i technické problémy jako například vady materiálu či konstrukce. V tomto ohledu mohou lidé některým komplikacím předcházet, stačí při stavbě nebo rekonstrukci nezapomínat na význam nehořlavých stavebních materiálů. Mezi ně patří…

Jak efektivně rekonstruovat chalupu? Provětrávaná fasáda je základ

Jak efektivně rekonstruovat chalupu? Provětrávaná fasáda je základ

Kdo by nesnil o samotě u lesa a to ještě bez ztráty komfortu a hlavně tepla? Řešením je provětrávaná fasáda, která umožní stěnám dýchat. V legendárním filmu Jiřího Menzela se chalupa dědy Komárka zrovna odvlhčovala, neměla kvalitní hydroizolaci. Jak by si s tím dnes poradili odborníci? Snížit vlhkost ve stavbě lze…