Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Izolace jako hřejivý kabát pro váš domov

Přemýšleli jste někdy, že byste byli při výběru izolace fasády stejně pečliví jako při výběru vlastního oblečení? Koneckonců je to svým způsobem kabát domu a objevit ten pravý podléhá důkladnému zvážení. Musí dobře sedět i zahřát. Cílem zateplení není jen úspora nákladů, ale také vytvoření příjemného, a především zdravého prostředí, kam se budeme po práci rádi vracet. Vhodná izolace zabrání tvorbě plísní a bude se umět vypořádat s vlhkostí. Co je třeba při jejím výběru zohlednit?

Jiná izolace se hodí do střechy a jiná do stěn nebo kontaktních fasád, záleží vždy na konkrétní stavbě. „Výběr ovlivní také požadavky technických norem, odolnost vůči požáru, akustické parametry, částečně i rozměry a materiál izolantu," vysvětluje Štěpán Lášek, specialista na izolace ze společnosti Knauf Insulation. Podle něj je klíčovým ukazatelem součinitel tepelného prostupu, který určuje míru izolační schopnosti materiálu.

Zateplování na českém trhu má v zásadě dvě hlavní podoby. Buď je možné zateplit vnější stěny polystyrenem nebo minerální vatou, a to ve skelné či kamenné podobě.  V tuzemsku se nejvíce používá polystyren, protože jeho cena je nižší. Základní dvojici izolantů doplňují alternativy v podobě například stříkané PUR pěny nebo foukané minerální vaty.

Knauf Insulation izolace jako hřejivý kabát

Výhodou izolace z minerálních vláken je její nehořlavost a velmi dobrá prodyšnost. Předchází také vzniku plísní a funguje jako účinný zvukový izolant. Problém může nastat, když lidé chtějí ušetřit a materiály kombinují. Okamžitá úspora se jim může vymstít.  Napojování různorodých materiálů je technicky komplikované, rozličné materiály mají totiž různé fyzikální vlastnosti, jinou teplotní roztažnost i tuhost. Náklady za špatné provedení náhle stoupnou, vše se totiž musí předělávat.  Kombinované izolace také snižují požární bezpečnost stavby.

Zateplování v Česku podporuje program Nová zelená úsporám, který díky příspěvkům motivuje majitele rodinných domů, aby se energetickou efektivitou svého obydlí zabývali. Dobře aplikovaná a vhodná izolace ušetří náklady na vytápění i na chlazení v případě horkého léta. Podobně jako jinde, i zde platí, že investice do zdraví a kvality se vyplatí.

KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

logo
Bucharova 2641/14
158 00 Praha 5

telefon: +420 234 714 011
e-mail: order.cz@knaufinsulation.com

web: www.knaufinsulation.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Knauf Insulation

Izolace místo klimatizace? Pod každou střechou nemusí být vedro

Horkých dnů přibývá, do střechy praží slunce a zvláště podkrovní byty se kvůli letnímu přehřívání stávají téměř neobyvatelnými. S instalací klimatizace jsou pak spojeny nemalé náklady. Peklu lze přitom alespoň částečně předejít výběrem vhodné izolace, která zabrání prostupu tepla do místností.

Minerální izolace nehoří Zdroj: Knauf Insulation

Minerální izolace nehoří a je bez toxických přísad

Bezpečnost je vždy na prvním místě. V budovách trávíme většinu času, ať už v práci nebo doma. Už při stavbě nebo rekonstrukci je proto na místě uvažovat o bezpečné izolaci, která nezpůsobí malér. Účinnou prevenci před vznikem požáru představuje využití minerální vaty, která splňuje nejpřísnější požadavky na požární…

Předcházejte požárům, správná izolace může zachránit životy

Předcházejte požárům, správná izolace může zachránit životy

Hasiči v létě vyjíždějí k požárům častěji. K příčinám patří hlavně nedbalost, ale i technické problémy jako například vady materiálu či konstrukce. V tomto ohledu mohou lidé některým komplikacím předcházet, stačí při stavbě nebo rekonstrukci nezapomínat na význam nehořlavých stavebních materiálů. Mezi ně patří…

Jak efektivně rekonstruovat chalupu? Provětrávaná fasáda je základ

Jak efektivně rekonstruovat chalupu? Provětrávaná fasáda je základ

Kdo by nesnil o samotě u lesa a to ještě bez ztráty komfortu a hlavně tepla? Řešením je provětrávaná fasáda, která umožní stěnám dýchat. V legendárním filmu Jiřího Menzela se chalupa dědy Komárka zrovna odvlhčovala, neměla kvalitní hydroizolaci. Jak by si s tím dnes poradili odborníci? Snížit vlhkost ve stavbě lze…

Jak správně položit zelenou střechu?

Jak správně položit zelenou střechu?

Na první pohled jsou krásné, umí zadržovat vodu, chrání skladbu střešního pláště a k tomu všemu mnohdy nahradí klimatizaci. Popularita zelených střech jednoduše roste. Jak ale správně postupovat při realizaci? Na jaké technické detaily si dát pozor?