REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Minerální izolace nehoří a je bez toxických přísad

Bezpečnost je vždy na prvním místě. V budovách trávíme většinu času, ať už v práci nebo doma. Už při stavbě nebo rekonstrukci je proto na místě uvažovat o bezpečné izolaci, která nezpůsobí malér. Účinnou prevenci před vznikem požáru představuje využití minerální vaty, která splňuje nejpřísnější požadavky na požární odolnost.
Minerální izolace nehoří Zdroj: Knauf Insulation

Minerální vata je přirozenou překážkou pro šíření ohně v domě nebo bytě. Lze ji použít na obvodové zdi, podlahy i střechy.

„Velkou chybou je, když lidé proto, aby ušetřili, sáhnou po různorodých izolačních materiálech, které zkombinují. Každý materiál má jiné vlastnosti a ve výsledném efektu si pak lidé zadělají spíše na problémy,“ říká Štěpán Lášek, specialista na izolační materiály a aplikační manažer společnosti Knauf Insulation.

V Česku se zateplují byty a domy nejčastěji polystyrenem a právě minerální vatou. Kvůli nižší ceně sáhne mnoho lidí raději po polystyrenu nebo oba materiály kombinuje, což jim ale může být osudným. Napojením totiž snižují požární bezpečnost stavby.

Skelná vata s technologií ECOSE je bez chemických lepidel a dalších přísad, které by mohly být toxické. Společnost Knauf Insulation ji vyrábí v Krupce v Podkrušnohoří, kde má jeden z nejmodernějších výrobních závodů v Evropě. Minerální vata funguje mimo jiné i jako výborný tepelný a zvukový izolant, který snižuje náklady na vytápění. Minerální vlákna udržují v interiéru chládek i v letních tropických dnech. Celoročně tak vata v budovách zajišťuje příjemné klima.

Výhodou je také její velmi dobrá prodyšnost a odolnost proti plísním. V případě bydlení ale přeci jen hraje roli to, abychom se necítili ohroženi. Nehořlavost je totiž nejkladnější vlastností, kterou může izolant mít.

KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

logo
Bucharova 2641/14
158 00 Praha 5

telefon: +420 234 714 011
e-mail: order.cz@knaufinsulation.com

web: www.knaufinsulation.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Knauf Insulation

Izolace místo klimatizace? Pod každou střechou nemusí být vedro

Horkých dnů přibývá, do střechy praží slunce a zvláště podkrovní byty se kvůli letnímu přehřívání stávají téměř neobyvatelnými. S instalací klimatizace jsou pak spojeny nemalé náklady. Peklu lze přitom alespoň částečně předejít výběrem vhodné izolace, která zabrání prostupu tepla do místností.

Izolace jako hřejivý kabát pro váš domov

Izolace jako hřejivý kabát pro váš domov

Přemýšleli jste někdy, že byste byli při výběru izolace fasády stejně pečliví jako při výběru vlastního oblečení? Koneckonců je to svým způsobem kabát domu a objevit ten pravý podléhá důkladnému zvážení. Musí dobře sedět i zahřát. Cílem zateplení není jen úspora nákladů, ale také vytvoření příjemného, a především…

Stropní konstrukce a izolace – webinář poradí, jak na to

Stropní konstrukce a izolace – webinář poradí, jak na to

Jak navrhovat a konstruovat stropy s požadovanou tepelně technickou, akustickou a protipožární funkcí? Zjistěte to na webináři, který pořádá Knauf Insulation v rámci své Akademie zateplování.