REKLAMA
Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Při zateplení není rozhodující cena izolačního materiálu ale něco zcela jiného

Zateplení dokáže zabránit tomu, aby z domu nebo bytu unikalo teplo, čímž se sníží výdaje za energie a celkově se zlepší kvalita bydlení. Důležité ale je neřídit se při výběru materiálu pouze cenou a především provést zateplení správně. Pokud zateplení zvažujete, s realizací nečekejte. Nyní je ten správný čas.

V České republice se domy a byty zateplují hlavně polystyrenem a skelnou nebo kamennou minerální vatou. Polystyren se používá více, a to zejména proto, že je levnější. Cena ale není všechno. Významnějším ukazatelem by měla být především protipožární bezpečnost. Izolace z minerálních vláken je na rozdíl od polystyrenu, při jehož hoření vzniká toxický a životu nebezpečný kouř, nehořlavá a navíc slouží jako přirozená překážka pro šíření ohně. Mezi její další výhody patří velmi dobrá prodyšnost, odolnost proti plísním a také to, že funguje jako výborný zvukový izolant.

„Minerální izolace sice představuje v danou chvíli pro spoustu lidí výdaj, který si musí promyslet, ale tato investice se jim určitě vyplatí, a to nejen finančně. Každý se chce doma cítit dobře a přítomnost plísní, nerovnoměrné rozložení teploty v jednotlivých pokojích, studené zdi a podlahy vám pohodovou atmosféru doma rozhodně nevytvoří,“ říká Štěpán Lášek, aplikační manažer Knauf Insulation CZ, a pokračuje Zateplování domů je u nás systémově dotováno v rámci programu Nová zelená úsporám, takže rodinný rozpočet nakonec tak potrápit nemusí.“

Když se lidé pro zateplení rozhodují, kladou si otázku, zda je nutná asistence odborníka, nebo to zvládnou sami. Pokud si někdo není jistý nebo nemá zkušenosti, je lepší ponechat realizaci profesionální instalační firmě, protože bez dostatečných praktických znalostí se může dopustit funkčních chyb. Zkušenější kutilové můžou postupovat samostatně, i jim se ale doporučuje nejprve získat potřebné informace u výrobce materiálů.

Knauf Insulation - minerální izolace

Skelná vata je spolehlivý materiál

Z hlediska materiálu je velmi spolehlivá skelná vata. Společnost Knauf Insulation v Krupce v Podkrušnohoří vyrábí skelnou vatu, která neobsahuje chemická lepidla ani další přísady, které by mohly být toxické. Na její přírodní pojivo ostatně odkazuje i hnědá barva. Kvalitní minerální vatu nelze poznat pouhým okem, a proto je dobré volit právě tu od renomovaných evropských výrobců, kteří se řídí platnou technickou i environmentální legislativou. Firma navíc myslí i na hladký průběh instalace. Na vatu lidé mohou sáhnout rukou, aniž by se pořezali.

A kde minerální izolaci využít? V podstatě všude, kde máte k dispozici stěnu. Zateplit tak můžete fasádu, šikmou i plochou střechu, podlahy i stropy. Pokud nad izolací již delší dobu uvažujete, není nic jednoduššího než se s odborníky poradit. Ten správný čas na realizaci právě nadešel.

KNAUF INSULATION, spol. s r.o.

logo
Bucharova 2641/14
158 00 Praha 5

telefon: +420 234 714 011
e-mail: order.cz@knaufinsulation.com

web: www.knaufinsulation.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Předcházejte požárům, správná izolace může zachránit životy

Předcházejte požárům, správná izolace může zachránit životy

Hasiči v létě vyjíždějí k požárům častěji. K příčinám patří hlavně nedbalost, ale i technické problémy jako například vady materiálu či konstrukce. V tomto ohledu mohou lidé některým komplikacím předcházet, stačí při stavbě nebo rekonstrukci nezapomínat na význam nehořlavých stavebních materiálů. Mezi ně patří…

Jak efektivně rekonstruovat chalupu? Provětrávaná fasáda je základ

Jak efektivně rekonstruovat chalupu? Provětrávaná fasáda je základ

Kdo by nesnil o samotě u lesa a to ještě bez ztráty komfortu a hlavně tepla? Řešením je provětrávaná fasáda, která umožní stěnám dýchat. V legendárním filmu Jiřího Menzela se chalupa dědy Komárka zrovna odvlhčovala, neměla kvalitní hydroizolaci. Jak by si s tím dnes poradili odborníci? Snížit vlhkost ve stavbě lze…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

Soutěž „Vyhraj tuhle káru“

SOUTĚŽ "VYHRAJ TUHLE KÁRU"

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA