REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Osobitá dřevostavba v Brdech se střechou od Lindabu

Když se děti osamostatnily a odešly z domova, rozhodli se jejich rodiče splnit si sen o novém bydlení uprostřed přírody. Jejich představám nejlépe vyhověla nízkoenergetická patrová dřevostavba.
Zdroj: Lindab

Na sedlovou střechu použili krytinu Lindab SRP Click, doplněnou o protisněhové zábrany Lindab Safety a okapový systém Lindab Rainline. Realizace v Kytíně na Brdech je skvělou inspirací, jak sladit dům ze dřeva a střešní krytinu z prvotřídní švédské oceli, aby byl výsledek esteticky i funkčně v souladu.

Dřevostavba má užitnou plochu více než 160 m2. Součástí střechy, která je pokryta krytinou Lindab SRP Click, jsou i okapy Lindab Rainline v téže barvě a systém Lindab Safety pro zachytávání sjíždějícího sněhu. „Kombinace kovu a dřeva je dnes častým trendem. Kvalitní plechové střešní krytiny se hodí pro širokou škálu dřevostaveb – nejen pro rodinné domy, ale třeba i pro lesní chaty. Hlavním důvodem je jejich nízká hmotnost: celodřevěným konstrukcím totiž svědčí, když je vnějším pláštěm střechy zbytečně nezatěžujeme,“ říká Štěpán Lášek, produktový manažer společnosti Lindab s. r. o.

Krytina jako stavebnice

Střešní krytina Lindab SRP Click podtrhuje nadčasovost a stylovost celé dřevostavby a výborně ladí s celodřevěnou fasádou. Ochranná vrstva spolu s ocelovým jádrem dodává drážkované plechové střešní krytině odolnost a pevnost, atraktivní vzhled a funkčnost po dlouhá léta; proto na ni Lindab poskytuje záruku dle povrchové úpravy až 30 let. Montáž střechy postupovala vpřed stejně rychle, jako výstavba samotné dřevostavby. Oproti tradičním drážkovaným střešním krytinám má totiž Lindab SRP Click velkou výhodu v tom, že se s ní velmi snadno pracuje. Důvody vysvětluje Štěpán Lášek: „Krytina se podobá stavebnici. Zatímco u klasické drážkované krytiny jsou k zavírání drážek potřeba speciální stroje, u Lindab SRP Click postačí základní ruční nářadí. Lamely se pouze jednoduše zaklapnou – a předpružená přesně profilovaná drážka po uzamčení vytvoří těsný a bezpečný spoj. Drážka je záměrně dutá, aby se předešlo přirozené vzlínavosti vody. Labyrintový tvar drážky zabrání provzlínání vody pod krytinu. Lamely se upevňují k podkladu vruty, které jsou bezpečně ukryty pod krytinou. Nejsou tak nijak namáhány povětrnostními vlivy a nekazí hladké povrchy lamel.”

Lindab Safety: účinná ochrana proti sněhu

Aby nedocházelo ke sjiždění sněhu do žlabů a na níže položené střechy, je na drážky krytiny instalován dvoutrubkový záchytný bezpečnostní systém Lindab Safety. Protože se jednotlivé konzoly upevňují sevřením na drážku, není třeba do krytiny vrtat a vytvářet do budoucna riziková místa. Stisk kleštin konzol je zcela dostatečný pro zadržení množství sněhu předpokládaného v lokalitě. Zábrany spolehlivě ochrání žlaby před mechanickým poškozením,” doplňuje Štěpán Lášek.

Udržitelná dřevostavba přetrvávající generace

Do nádherné zalesněné krajiny Brd se právě dřevostavba výborně hodí. Dokonalé zasazení do okolní přírody podtrhuje ozelenění plochých střech u všech přístaveb domu (garsonka, garážové stání, zahradní domek) i ekologická zahrada s jezírkem. Konstrukční systém domu je založen na konstrukci z masivních panelů (základ: platforma ze Steico nosníků, nosný systém: lepené dřevěné panely Novatop Solid o tloušťce 84 mm). Velkou pozornost věnovali majitelé domu kvalitnímu zateplení a rekuperaci. Teplo a větrání zajišťují elektrické topné kabely v podlaze, pro ohřev užitkové vody slouží tepelné čerpadlo a elektrická topná patrona. Větrací jednotka Fenix Systemair Save VTR 300/B L disponuje elektrickým ohřívačem přívodního vzduchu. Radost obyvatelům domu dělají dvě terasy, na nichž tráví spoustu času, i pozorovatelna s výhledem na severní straně domu. Komplexním nízkoenergetickým i estetickým řešením, v němž se nezapomíná na žádný detail, tak vytvořili udržitelnou dřevostavbu, která přetrvá generace.

Lindab střešní krytiny

logo
Lindab Sales CZ s.r.o.
Logistická 102
27351 Pavlov

telefon: 724 089 836
e-mail: info@lindab.cz

web: www.lindabstrechy.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Střešní systém Lindab SolarRoof

Střešní systém Lindab SolarRoof

Elegantní střecha, která vyrábí elektřinu. Neviditelně! Střešní systém Lindab SolarRoof má v sobě již integrované vysoce účinné solární panely vyrábějící elektřinu. Splňuje tak nejen požadavky na ekologicky udržitelnou výstavbu a úsporu nákladů, ale také na estetičnost.

Okapy Lindab lze vybírat na nové webové stránce

Okapy Lindab lze vybírat na nové webové stránce

Okapový systém Lindab Rainline je již léta nejprodávanější na českém trhu. Má totiž univerzální využití na různé budovy a hodí se prakticky ke všem typům střech. Společnost Lindab, přední světový designér, výrobce a prodejce střešních krytin z prvotřídní švédské oceli, pro svůj okapový systém vytvořila novou…

Lindab radí: Nezapomeňte připravit svou střechu na zimu!

Lindab radí: Nezapomeňte připravit svou střechu na zimu!

Majitelé mnoha nemovitostí si myslí, že postavením nového domu či rekonstrukcí toho stávajícího mají na spoustu let po starostech. Je to pravda jen částečně: pokud podcení průběžnou údržbu, mohou brzy řešit velké problémy.

Jaké jsou trendy povrchové úpravy ocelových plechů střešních krytin?

Jaké jsou trendy povrchové úpravy ocelových plechů střešních krytin?

Povrchové úpravy ocelových plechů pro střešní krytiny směřují k větší mechanické a korozivní odolnosti a trvanlivosti. Současné trendy v povrchových úpravách ocelových střešních krytin popisuje Štěpán Lášek, produktový manažer české odnože společnosti Lindab, která je předním světovým designérem, výrobcem a prodejcem…

Plechová střešní krytina Lindab špičkové kvality vám na střeše může sloužit bez problémů dlouhá desetiletí, aniž by potřebovala větší údržbu

Střecha z oceli váš dům zocelí

Na některé majitele nemovitostí bude čekat volba vhodné střechy. V široké nabídce materiálů však pro laika není snadné se vyznat. K nejpopulárnějším střešním krytinám patří také plech. Právě o jeho využití však koluje řada mýtů. Přitom plech špičkové kvality – ať už v podobě tradičních střešních krytin profilovaných…

Lindab Magestic: Revoluční novinka v okapech

Lindab Magestic: Revoluční novinka v okapech

Lindab, přední světový výrobce a prodejce profilovaných a drážkovaných střešních krytin z prvotřídní švédské oceli, je se svým systémem Lindab Rainline již léta jedničkou na českém trhu s okapy. Nyní přichází s revoluční novinkou: systém Lindab Magestic TM je díky unikátní technologii povrchové úpravy na bázi…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA