Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Střešní krytina Lindab SRP Click podtrhuje styl a eleganci nových rodinných domů

Architekti a stavebníci přizpůsobují novostavby rodinných domů současnému životnímu stylu: domy mají být nejen funkční, ale také elegantní a stylové. Jejich nezanedbatelnou součástí je střecha, která spoluvytváří celkový dojem z architektury moderní novostavby.

Z široké nabídky na tuzemském trhu výše uvedená kritéria skvěle splňují falcované (drážkované) střešní krytiny, jejichž obliba se nemění: podle průzkumu portálu Krytiny-Strechy.cz tvořily falcované střešní krytiny v minulém roce 12 % všech pokládaných střech.

Realizace nízkoenergetických rodinných domů v projektu Modrý Platan ve Vysokém Újezdě u Berouna ukazuje, jak může kvalitní falcovaná střešní krytina podtrhnout nadčasovost a kompaktnost stavby. Pro již hotové etapy projektu byla použita krytina SRP Click od Lindabu, předního světového designéra, výrobce a prodejce střešních a okapových systémů z prvotřídní švédské oceli.

Lindab - rodinné domy projektu modrý platas s falcovanou střešní krytinou Lindab

Všechny dvoupodlažní zděné domy z již realizovaných fází projektu Modrý Platan mají velikost 4+kk s celkovou užitnou plochou 130 m2. Sedlová střecha, na kterou byla použita krytina Lindab SRP Click, výborně ladí s fasádou, na níž byly zkombinovány dva odstíny omítky s kamenným obkladem a Cetris deskami. Tmavě šedou krytinu v povrchové úpravě Classic dodávala střechařská firma DACHDECKER Hořín a montovala klempířská firma ČeŸKo, jejíž majitel Petr Čechák k realizaci uvedl: „Oproti tradičním falcovaným střešním krytinám má Lindab SRP Click velkou výhodu v tom, že se s ní velmi snadno pracuje. Podobá se totiž stavebnici pro zručné kutily: zatímco u klasické falcované krytiny potřebujeme k zavírání drážek speciální stroje, u Lindab SRP Click si vystačíme se základním ručním nářadím. Lamely krytiny se pouze jednoduše zaklapnou a práce je hotova. Předpružená přesně profilovaná drážka po uzamčení vytvoří těsný a pevný spoj. Celková plocha všech střech Lindab v projektu Modrý Platan činila zhruba 1000 m2 a jejich montáž trvala velmi krátkou dobu.“

Princip krytiny Lindab SRP Click spočívá v profilovaných pásech o pevné šířce 50 cm a délce na míru podle příslušné střechy, a to až do nepřerušené délky 8 m. Při delších střešních plochách se pásy bezpečně napojují. Kotvení k podkladu je skryto pod krytinou, což je další velkou výhodou. Konstrukce spoje vylučuje jakékoli otevírání nebo zpětné vycvaknutí drážky. Dutost drážky zase zamezuje vzlínání vlhkosti těsnými spárami.

Lindab - rodinné domy projektu modrý platas s falcovanou střešní krytinou Lindab

Vedle tmavě šedé barvy, která byla využita pro domy projektu Modrý Platan, je krytina Lindab SRP Click k dispozici v dalších více než 10 odstínech od bílé přes cihlově červenou a tmavě zelenou až po hnědou. Na domech v Modrém Platanu byla krytina na své horní straně opatřena povrchovou úpravou Classic, díky níž jsou střechy odolné vůči mechanickému poškození a výborně čelí vnějším vlivům, jako jsou např. UV záření. Ochranná vrstva spolu s ocelovým jádrem dodává falcované plechové střešní krytině Lindab SRP Click odolnost a pevnost, atraktivní vzhled a funkčnost po dlouhá léta; proto na ni Lindab poskytuje záruku 15 let. Na spodní stranu krytiny byla v projektu Modrý Platan nanesena ještě speciální vrstva Sound Control, která dokáže velmi účinně redukovat vibrace způsobené větrem a deštěm.

Součástí dodávky celého střešního systému domů v projektu Modrý Platan byl také okapový systém Lindab Rainline.

Lindab střešní krytiny

logo
Lindab Sales CZ s.r.o.
Logistická 102
27351 Pavlov

telefon: 724 089 836
e-mail: info@lindab.cz

web: www.lindabstrechy.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Střešní systém Lindab SolarRoof

Střešní systém Lindab SolarRoof

Elegantní střecha, která vyrábí elektřinu. Neviditelně! Střešní systém Lindab SolarRoof má v sobě již integrované vysoce účinné solární panely vyrábějící elektřinu. Splňuje tak nejen požadavky na ekologicky udržitelnou výstavbu a úsporu nákladů, ale také na estetičnost.

Zdroj: Lindab

Osobitá dřevostavba v Brdech se střechou od Lindabu

Když se děti osamostatnily a odešly z domova, rozhodli se jejich rodiče splnit si sen o novém bydlení uprostřed přírody. Jejich představám nejlépe vyhověla nízkoenergetická patrová dřevostavba.

Jaké jsou trendy povrchové úpravy ocelových plechů střešních krytin?

Jaké jsou trendy povrchové úpravy ocelových plechů střešních krytin?

Povrchové úpravy ocelových plechů pro střešní krytiny směřují k větší mechanické a korozivní odolnosti a trvanlivosti. Současné trendy v povrchových úpravách ocelových střešních krytin popisuje Štěpán Lášek, produktový manažer české odnože společnosti Lindab, která je předním světovým designérem, výrobcem a prodejcem…

Plechová střešní krytina Lindab špičkové kvality vám na střeše může sloužit bez problémů dlouhá desetiletí, aniž by potřebovala větší údržbu

Střecha z oceli váš dům zocelí

Na některé majitele nemovitostí bude čekat volba vhodné střechy. V široké nabídce materiálů však pro laika není snadné se vyznat. K nejpopulárnějším střešním krytinám patří také plech. Právě o jeho využití však koluje řada mýtů. Přitom plech špičkové kvality – ať už v podobě tradičních střešních krytin profilovaných…

Novinky v bezpečnostním systému střech Lindab Safety

Novinky v bezpečnostním systému střech Lindab Safety

V nynějším období roku by majitelé domů měli věnovat zvláštní pozornost střechám. Odtávající sníh v horských oblastech, nástup jara a nutná kontrola střechy po mrazivé zimní sezóně – to vše klade velké nároky na zajištění bezpečnosti střech.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA