REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Jaké jsou trendy povrchové úpravy ocelových plechů střešních krytin?

Povrchové úpravy ocelových plechů pro střešní krytiny směřují k větší mechanické a korozivní odolnosti a trvanlivosti. Současné trendy v povrchových úpravách ocelových střešních krytin popisuje Štěpán Lášek, produktový manažer české odnože společnosti Lindab, která je předním světovým designérem, výrobcem a prodejcem střešních krytin a okapových systémů z prvotřídní švédské oceli.

Na trhu je dnes opravdu velmi široká škála výkonnostních kategorií, z nichž si mohou vybrat jak méně nároční, tak ti nejnáročnější. I Lindab má – pokud jde o povrchové úpravy – všechny své střešní krytiny řazeny do řady CLASSIC, PREMIUM a ELITE podle jejich trvanlivosti, odolnosti a ceny. Častým požadavkem majitelů zejména rodinných domů je, aby střecha sloužila dobře a téměř bez údržby nejen jim, ale i jejich potomkům. U privátní rezidenční výstavby s extrémními požadavky na životnost střešní krytiny proto doporučujeme zvolit střední nebo nejvyšší verzi povrchové úpravy. Finanční náročnost je zpravidla menší, než nárůst výkonu – takže výběrem lepší krytiny majitel domu obvykle výrazně zvýší poměr cena/výkon nové střechy,“ uvádí Štěpán Lášek.

Jako příklad z Lindabu lze uvést inovaci v podobě nového povrchu v řadě Premium s úpravou Mat. „Přestože jde o střední třídu povrchových úprav, technicky se výrazně posouvá od základních povrchů. PREMIUM MAT lze rozeznat podle polomatného, hedvábného povrchu. Takový povrch nezpůsobuje často nežádoucí odlesky, ale současně není tak hrubý, aby zpomaloval odtok vody, nebo podněcoval usazování nečistot či mechů. Častým omylem při výběru krytiny nebo fasády je domněnka, že čím vyšší tloušťka barevné vrstvy, tím je produkt kvalitnější a déle vydrží. Mnohem víc však záleží na počtu vzájemně se překrývajících vrstev, způsobu a čistotě prostředí nanášení barvy ve výrobě a především na složení směsi. Polyesterové výrobky mají jiné charakteristiky než polyuretany nebo PVDF povrchy. Každá technologie má své optimální gramáže. Pozor je třeba si dát na předlakované výrobky z východních zemí, u nichž nejsou vždy dodrženy postupy nanášení zasychání a skladování materiálu. Také dovoz plechové suroviny ze zámoří v nevhodných podmínkách může mít vliv na budoucí životnost výrobku,” komentuje Štěpán Lášek.

Realizace Lindab

Nová povrchová úprava Lindab Premium Mat vyniká především v mechanické a korozivní odolnosti. Korozivní třída materiálu je na velmi vysoké úrovni RC4. Mechanická odolnost je užitečná vlastnost při manipulaci s krytinou a při její montáži, případně při pohybu osob po hotové krytině. „Pozitivním současným trendem je i reakce na změny ve směsi zinkování. Díky ekologickým omezením není již složení běžné zinkovací směsi stejné jako v minulosti. Proto Lindab reaguje implementací nových druhů pokovení, jako je například zink-magneziová směs, která má lepší antikorozivní charakteristiky než běžný, v současnosti vyráběný zinek: taková moderní střecha Magestic nachází své uplatnění také na drážkovaných (falcovaných) ocelových střešních krytinách. Nyní lze volit mezi drážkovanými krytinami s barevným lakovým povrchem  a pokovením směsí zink-magnezia s mimořádnou odolností proti korozi a přirozeným patinováním,” uzavírá Štěpán Lášek.

Lindab střešní krytiny

logoNa Hůrce 1081/6
161 00 Praha 6 - Ruzyně

telefon: 233 107 200
e-mail: info@lindab.cz

web: www.lindab.com/cz/

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Lindab radí: Nezapomeňte připravit svou střechu na zimu!

Lindab radí: Nezapomeňte připravit svou střechu na zimu!

Majitelé mnoha nemovitostí si myslí, že postavením nového domu či rekonstrukcí toho stávajícího mají na spoustu let po starostech. Je to pravda jen částečně: pokud podcení průběžnou údržbu, mohou ...

JAK KOUPIT BYDLENÍ

Příručka Jak koupit bydlení

E-book: Příručka ZDARMA!

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist

14.11.2018 konference TZB-info o bytových domech

Připravujete rekonstrukci bytového domu? Jak na úspory za energie a zhodnocení domu? Jak plánovat opravy a finance? Unikátní publikace pro účastníky. Těšíme se na vás v Praze.

Program a přihláška