REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Jaké jsou trendy povrchové úpravy ocelových plechů střešních krytin?

Povrchové úpravy ocelových plechů pro střešní krytiny směřují k větší mechanické a korozivní odolnosti a trvanlivosti. Současné trendy v povrchových úpravách ocelových střešních krytin popisuje Štěpán Lášek, produktový manažer české odnože společnosti Lindab, která je předním světovým designérem, výrobcem a prodejcem střešních krytin a okapových systémů z prvotřídní švédské oceli.

Na trhu je dnes opravdu velmi široká škála výkonnostních kategorií, z nichž si mohou vybrat jak méně nároční, tak ti nejnáročnější. I Lindab má – pokud jde o povrchové úpravy – všechny své střešní krytiny řazeny do řady CLASSIC, PREMIUM a ELITE podle jejich trvanlivosti, odolnosti a ceny. Častým požadavkem majitelů zejména rodinných domů je, aby střecha sloužila dobře a téměř bez údržby nejen jim, ale i jejich potomkům. U privátní rezidenční výstavby s extrémními požadavky na životnost střešní krytiny proto doporučujeme zvolit střední nebo nejvyšší verzi povrchové úpravy. Finanční náročnost je zpravidla menší, než nárůst výkonu – takže výběrem lepší krytiny majitel domu obvykle výrazně zvýší poměr cena/výkon nové střechy,“ uvádí Štěpán Lášek.

Jako příklad z Lindabu lze uvést inovaci v podobě nového povrchu v řadě Premium s úpravou Mat. „Přestože jde o střední třídu povrchových úprav, technicky se výrazně posouvá od základních povrchů. PREMIUM MAT lze rozeznat podle polomatného, hedvábného povrchu. Takový povrch nezpůsobuje často nežádoucí odlesky, ale současně není tak hrubý, aby zpomaloval odtok vody, nebo podněcoval usazování nečistot či mechů. Častým omylem při výběru krytiny nebo fasády je domněnka, že čím vyšší tloušťka barevné vrstvy, tím je produkt kvalitnější a déle vydrží. Mnohem víc však záleží na počtu vzájemně se překrývajících vrstev, způsobu a čistotě prostředí nanášení barvy ve výrobě a především na složení směsi. Polyesterové výrobky mají jiné charakteristiky než polyuretany nebo PVDF povrchy. Každá technologie má své optimální gramáže. Pozor je třeba si dát na předlakované výrobky z východních zemí, u nichž nejsou vždy dodrženy postupy nanášení zasychání a skladování materiálu. Také dovoz plechové suroviny ze zámoří v nevhodných podmínkách může mít vliv na budoucí životnost výrobku,” komentuje Štěpán Lášek.

Realizace Lindab

Nová povrchová úprava Lindab Premium Mat vyniká především v mechanické a korozivní odolnosti. Korozivní třída materiálu je na velmi vysoké úrovni RC4. Mechanická odolnost je užitečná vlastnost při manipulaci s krytinou a při její montáži, případně při pohybu osob po hotové krytině. „Pozitivním současným trendem je i reakce na změny ve směsi zinkování. Díky ekologickým omezením není již složení běžné zinkovací směsi stejné jako v minulosti. Proto Lindab reaguje implementací nových druhů pokovení, jako je například zink-magneziová směs, která má lepší antikorozivní charakteristiky než běžný, v současnosti vyráběný zinek: taková moderní střecha Magestic nachází své uplatnění také na drážkovaných (falcovaných) ocelových střešních krytinách. Nyní lze volit mezi drážkovanými krytinami s barevným lakovým povrchem  a pokovením směsí zink-magnezia s mimořádnou odolností proti korozi a přirozeným patinováním,” uzavírá Štěpán Lášek.

Lindab střešní krytiny

logo
Lindab Sales CZ s.r.o.
Logistická 102
27351 Pavlov

telefon: 724 089 836
e-mail: info@lindab.cz

web: www.lindabstrechy.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Zdroj: Lindab

Osobitá dřevostavba v Brdech se střechou od Lindabu

Když se děti osamostatnily a odešly z domova, rozhodli se jejich rodiče splnit si sen o novém bydlení uprostřed přírody. Jejich představám nejlépe vyhověla nízkoenergetická patrová dřevostavba.

Co se sněhem na střechách? Radí odborník z Lindabu

Co se sněhem na střechách? Radí odborník z Lindabu

Na nejčastější otázky majitelů domů, jak si poradit s bílou zimou, aby sníh na střechách neznamenal nebezpečí, odpovídá Petr Kulhavý, technický manažer společnosti Lindab - předního světového designéra, výrobce a prodejce střešních krytin a okapových systémů z prvotřídní švédské oceli.

Okapy Lindab lze vybírat na nové webové stránce

Okapy Lindab lze vybírat na nové webové stránce

Okapový systém Lindab Rainline je již léta nejprodávanější na českém trhu. Má totiž univerzální využití na různé budovy a hodí se prakticky ke všem typům střech. Společnost Lindab, přední světový designér, výrobce a prodejce střešních krytin z prvotřídní švédské oceli, pro svůj okapový systém vytvořila novou…

Lindab radí: Nezapomeňte připravit svou střechu na zimu!

Lindab radí: Nezapomeňte připravit svou střechu na zimu!

Majitelé mnoha nemovitostí si myslí, že postavením nového domu či rekonstrukcí toho stávajícího mají na spoustu let po starostech. Je to pravda jen částečně: pokud podcení průběžnou údržbu, mohou brzy řešit velké problémy.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA