Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Novinky v bezpečnostním systému střech Lindab Safety

V nynějším období roku by majitelé domů měli věnovat zvláštní pozornost střechám. Odtávající sníh v horských oblastech, nástup jara a nutná kontrola střechy po mrazivé zimní sezóně – to vše klade velké nároky na zajištění bezpečnosti střech.

Lindab, přední světový výrobce střešních a okapových systémů z prvotřídní švédské oceli, řeší střechy komplexně. Jejich nezbytnou součástí je i bezpečnostní systém Safety, který Lindab stále inovuje. Mezi novinky letošního roku patří zejména rozšíření o další prvky, umožňující montáž prakticky na všechny typy střech z běžných materiálů, příznivější cena a okamžitá dostupnost.

Střešní lávka SafetyStřešní lávka Safety

„Pro letošní rok jsme inovovali ceník, takže zájemci o bezpečnostní prvky Lindab Safety mohou těžit z cen, snížených u jednotlivých položek až o 30 %. Vycházíme vstříc i majitelům jiných než plechových střech: rozšířili jsme totiž sortiment speciálních prvků, díky nimž lze systém Safety použít na prakticky všechny střechy z běžných materiálů. Tím, že náš systém funguje jako stavebnice, je jeho montáž velmi jednoduchá. A my se snažíme, aby byla stále snadnější: pro realizační firmy jsme připravili zbrusu nové montážní návody na střešní lávky a žebříky, u sněhových zábran a stěnových žebříků je dokončujeme,“ uvádí Štěpán Lášek, produktový manažer společnosti Lindab s. r. o. Novinkou v letošním roce je i lepší dostupnost Lindab Safety: celý sortiment prvků bezpečnostního systému je trvale na skladě v České republice, takže jej lze montovat bez jakýchkoli časových prodlev. Vybírat si je možné z 6 barevných odstínů od antické bílé přes cihlově červené až po černou. Pokud by tato barevná variabilita potřebovala v konkrétních případech ještě rozšířit, je Lindab na vyžádání připraven zajistit lakování i do nestandardních odstínů.

Lindab Safety jako komplexní systém

Lindab Safety řeší bezpečný pohyb po střechách a zachytávání sněhu na nich ve vší celistvosti. Zahrnuje žebříky pro svislý pohyb po ploše střechy i lávky pro vodorovný pohyb. Střešní lávky v rámci systému Lindab Safety jsou univerzálním produktem pro využití na různých typech krytin; v porovnání s konkurenčními výrobky jsou masivnější a větší.

Desková/roštová zábrana SafetyDesková/roštová zábrana Safety

Pro bezproblémový pohyb po fasádě slouží stěnové žebříky, které zajišťují přístup na střechu zvenčí Střešní lávka Safety bez průlezu zevnitř, který by vytvořil zbytečný otvor do střešní krytiny. Pro stoprocentní spolehlivost přístupu na střechu má systém Lindab Safety jistící body: ochranné koše a kotevní oka. U sněhových zábran dává Lindab možnost výběru podle toho, v jakém klimatickém pásmu se dům nachází. Právě s ohledem na lokalitu a její klimatické podmínky je totiž třeba, aby projektanti zabezpečení střech navrhovali, a to včetně systému zachytávání sněhu.Sněhové zábrany se dále musí instalovat také podle sklonu střešní plochy a její délky. Pokud jde o sklon střechy, sněhové zábrany se doporučují a často také při projektování domu předepisují pro sklon vyšší než 10º,“ pokračuje Štěpán Lášek. Snadné, estetické a cenově velmi příznivé řešení pro mírnější klimatické podmínky poskytuje trubková sněhová zábrana. V podhorských oblastech doporučuje Štěpán Lášek instalovat deskovou/roštovou zábranu, která je masivnější a větší nápor sněhu zachytí zcela spolehlivě.

Lindab Protect pro velmi náročné podmínky

Pro horské oblasti s přívaly sněhu má nadále Lindab v nabídce systém Protect. Díky třítrubkové, masivní sněhové zábraně poskytuje řešení i pro extrémní situace. Jeho součástí jsou také komínové lávky, stupňové žebříky a další prvky.

Modelový příklad: srovnání cen bezpečnostních prvků střech Lindab Safety dříve a nyní

Lindab ceny bezpečnostních prvků střech Lindab safety drive

Lindab střešní krytiny

logo
Lindab Sales CZ s.r.o.
Logistická 102
27351 Pavlov

telefon: 724 089 836
e-mail: info@lindab.cz

web: www.lindab.cz, www.lindabstavby.cz, www.lindabstrechy.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Lindab Safety: Aby vaše střecha byla i v zimě bezpečná

Lindab Safety: Aby vaše střecha byla i v zimě bezpečná

Střechu obvykle vnímáme jako funkční objekt, který nám slouží a není třeba mu věnovat příliš pozornosti. To se ale může vymstít. Zvláště v letošní mrazivé zimě, která pro střechu znamená vysokou zátěž. Musí se vypořádat s vodou, sněhem i ledem. Proto je nutné ji pečlivě zabezpečit a kontrolovat, aby nedošlo ke škodám…

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Plechové krytiny SATJAM lze nyní pořídit o něco výhodněji díky výhodné jarní akční nabídce. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA