REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Inovovaný komín Kombigas

Společnost Schiedel, leader ve výrobě a vývoji komínových systémů u nás, představil českým zákazníkům první novinku letošního roku. Komínový systém Kombigas odvede spaliny od krbu i plynového kotle, je opatřen inovovaným nerezovým průduchem pro odvod spalin od plynového kotle.
Inovovaný komín Kombigas

Kombigas – komínový systém pro více zdrojů vytápění

Systém Kombigas byl poprvé představen na českém trhu před několik lety. V jedné komínové tvárnici má zabudovány dvě, respektive tři šachty. V jedné se nachází keramická vložka, pro napojení plynového kotle. Ve druhé je zabudována vložka pro odvod spalin od plynového kotle. Ještě v minulém roce nabízela společnost Schiedel komín Kombigas s plastovou vložkou. Ta je letos nahrazena inovovanou komínovou vložkou z kvalitní nerezové oceli. Třetí samostatnou šachtu je možné využít pro vedení dalších instalací, například solárních panelů. Do uvedení modelu Kombigas bylo vždy nutné pro rozdílné zdroje nainstalovat různé komíny. To znamená, že ti co se rozhodli pro plynový kotel a doplňkové vytápění například dřevem, museli mít dva komínové průduchy.  Komín Kombigas řeší za cenu jednoho komína několik různorodých požadavků, a proto si za svou existenci našel celou řadu spokojených zákazníků.

Doplňkové vytápění dokáže divy

Doplňkové vytápění dřevem dokáže nejen pocitově výrazně zvýšit tepelný komfort díky příjemnému sálavému teplu, ale hlavně přináší nezávislost na  hlavním zdroji. Díky využívání obnovitelného lokálního zdroje energie může snížit i energetickou náročnost objektu, ve kterém je nainstalován. Nezanedbatelná je i úspora za vytápění díky poměrně levnému dřevu. Existence třetí samostatné šachty a využití například solární energie zajistí ještě větší nezávislost na hlavním zdroji vytápění. Systém Kombigas je cenově velmi přijatelný a srovnatelný s jinými kvalitními komínovými systémy. Jeho využití je však mnohostrannější.

 

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

zdroj: Schiedel.com

Schiedel Stabil – kvalitní komínový systém pro každého

Třívrstvý komínový systém Schiedel Stabil představuje rozumnou volbu pro stavebníky s omezeným finančním rozpočtem. Tento bezpečný a spolehlivý komínový systém s kvalitní keramickou vložkou a ...

REKLAMA
REKLAMA