REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Účinné větrání v nízkoenergetických budovách s rekuperační jednotkou KombiAir

Stavební segment v České republice čeká v příštím roce završení přechodu k úspornému stavění. Od roku 2018, resp. 2019, musí být všechny stavby s výměrou nad 350 m² navrženy s téměř nulovou spotřebou energie.

Počínaje rokem 2020 budou muset tento trend následovat i domy s podlahovou plochou menší než 350 m2. Většina stavebního materiálu je těmto požadavkům přizpůsobena. Větší revoluci ve stavebnictví tak nelze očekávat. Jedinou výjimku představuje větrání. Tam, kde se doposud spoléhalo na klasické větrání otevřenými okny, bude nutné nasadit sofistikovanou technologii řízeného větrání s rekuperací tepla. Jedině ta dokáže účinně řešit problém špatného vzduchu v dokonale utěsněných domech. Jednou z firem, která si tento fakt velmi dobře uvědomuje, je společnost Schiedel, leader ve vývoji a výrobě komínových systémů.

V letošním roce uvedla na náš trh novinku mimo své dosavadní pole působnosti, rekuperační jednotku pod názvem KombiAir. Hlavní výhodou systému KombiAir je bezkonkurenčně nízká hlučnost během provozu a prostorová kompaktnost díky unikátnímu svislému řešení.

Kombiair rozvody

Nejtišší rekuperační jednotka na našem trhu

Problémem celé řady nabízených rekuperačních jednotek u nás je poměrně vysoká hlučnost, která při nevhodném umístění v rámci domu může značně znepříjemnit život budoucím členům domácnosti. Systém KombiAir se řadí s hlučností pouhých 34 dB mezi nejtišší výrobky v konkurenci podobných zařízení (viz tabulka). To je sotva slyšitelná hranice, která nikterak neruší ani citlivé jedince a nijak neomezuje umístění jednotky.

KombiAir se vejde kamkoliv

Instalace jednotky KombiAir se provádí ve fázi hrubé stavby. Proto je nutné ji začlenit již do projektu. Díky tomu je možné vybrat nejvhodnější umístění s ohledem na celkovou dispozici domu. Navíc se snadno veškeré rozvody schovají do tepelněizolační vrstvy podlahy. Výhodou systému je kompaktnost. Oproti konkurenčním výrobkům je jednotka umístěna na výšku. Zabírá tak minimální plochu o půdorysu 360 x 620mm. Výška modulu se přizpůsobuje stropu dané místnosti. Celý produkt je tak svou velikostí srovnatelný s komínovými systémy Schiedel. KombiAir nepotřebuje samostatnou technickou místnost. Je tedy zcela na projektantovi, či majiteli domu, zda-li KombiAir nechá umístit například do šatní skříně nebo chodby. Jediným omezením je napojení na kanalizaci, kam se odvádí kondenzát vlhkosti.

Maximální účinnost a možnost regulace přívodu vzduchu

Dalším kritériem pro výběr jednotky je schopnost rekuperace tepla z odpadního vzduchu. Vydýchaný vzduch s nedostatkem kyslíku a přílišnou hladinou CO2 je odváděn z interiéru, zároveň se je přiváděn čerstvý vzduch zvenčí, který je ohříván zachyceným teplem z odpadního vzduchu. Jednotka KombiAir má schopnost rekuperace tepla až 90 %. Tím se řadí k naprosté špičce. Možnost zónování, neboli regulace přiváděného vzduchu v návaznosti na vytíženost a rozdílné využívání jednotlivých místností patří k dalšímu bonusu, který tento produkt nabízí. Možnost dálkového ovládání přes internet umožňuje maximální zefektivění provozu celého systému, který pracuje pouze, pokud je to nutné.

Schiedel, s.r.o.

logo
Centrála
Horoušanská ul. 286
250 81 Nehvizdy

telefon: 326 999 011
e-mail: info.cz@schiedel.com

web: www.schiedel.cz, www.absolutnikomin.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Inovovaný komín Kombigas

Inovovaný komín Kombigas

Společnost Schiedel, leader ve výrobě a vývoji komínových systémů u nás, představil českým zákazníkům první novinku letošního roku. Komínový systém Kombigas odvede spaliny od krbu i plynového kotle, je opatřen inovovaným nerezovým průduchem pro odvod spalin od plynového kotle.

Schiedel Kingfire - komínový systém s krbem šetří čas, peníze i starosti

Schiedel Kingfire - komínový systém s krbem šetří čas, peníze i starosti

Důvodů, proč si pořídit krbová kamna, je celá řada. Vytápění dřevem je ekologické, využívá se obnovitelných zdrojů. V případě České republiky, která je výrazně zalesněna se jedná o lokální a levný zdroj. Často jsou krbová kamna instalována jako doplněk k hlavnímu zdroji vytápění, kterými bývá elektřina nebo plyn.…

zdroj: Schiedel.com

Schiedel Stabil – kvalitní komínový systém pro každého

Třívrstvý komínový systém Schiedel Stabil představuje rozumnou volbu pro stavebníky s omezeným finančním rozpočtem. Tento bezpečný a spolehlivý komínový systém s kvalitní keramickou vložkou a tepelnou izolací z minerální vlny je vhodný pro napojení ke spotřebičům na všechny druhy paliv.