Témata Hledat

Ceny nemovitostí a nájmů

Přehledně v mapě!

Schiedel Kingfire - komínový systém s krbem šetří čas, peníze i starosti

Důvodů, proč si pořídit krbová kamna, je celá řada. Vytápění dřevem je ekologické, využívá se obnovitelných zdrojů. V případě České republiky, která je výrazně zalesněna se jedná o lokální a levný zdroj. Často jsou krbová kamna instalována jako doplněk k hlavnímu zdroji vytápění, kterými bývá elektřina nebo plyn. Její majitelé tak získají další zdroj vytápění, který nejvíce ocení v případě jakéhokoliv výpadku elektřiny či dodávek plynu.

Dalším aspektem, který rozhoduje, je komfort, který plápolající oheň přináší. Sálavé teplo je daleko příjemnější, než běžné radiátory. V neposlední řadě mnoho lidí ocení po celodenním shonu posezení u krbu se sklenkou něčeho dobrého, případně s tím, koho mají rádi. Pohled do ohně je rozhodně více uklidňující, než informace valící se z televizních obrazovek.

Obětovat drahocennou plochu kvůli krbovým kamnům není nutné

Přes nesporné výhody, které krbová kamna přináší, na ně v mnoha projektech nezbývá místo. Mnohde zvítězí dražší kuchyň nebo lépe vybavená koupelna. Každý má zkrátka jiné priority. A navíc, krb se neobejde bez komína. A to už je druhá položka, kterou je nutné do projektu zanést. Komín a na něj napojená krbová kamna v očích mnohých ukrojí příliš z rozpočtu a i z drahocenné užitné plochy. Nemluvě o shánění dalších dvou dodavatelů. 

Tato negativa byla ještě před nedávnem částečně opodstatněná. V současnosti je tomu ale jinak. Krbová kamna s komínem samozřejmě určitou část z rozpočtu v době výstavby spolknou, ale na rozdíl od dražších dlaždic v koupelně budou šetřit náklady na vytápění během provozu. Výmluvy na přílišně nároky na užitnou plochu a komplikace při výstavbě již dnes neplatí.

Před několika lety se na našem trhu objevil první komínový systém s integrovaným krbem pod názvem Kingfire Parat. Tento produkt vyvinutý společnosti Scheidel, která je leadrem ve vývoji a výrobě komínových systémů u nás i v Evropě, představuje sehraný celek, který šetří místo a jeho instalace je mimořádně snadná a rychlá.

Modulový komín Schiedel Kingfire je unikátní v tom, že má do paty rovnou zabudovanou krbovou vložku. Jedná se tedy o spalinovou cestu a topný spotřebič v jednom. Topná soustava je díky tomu po technické i vizuální stránce maximálně sladěná. Hlavní výhodou je jednoznačně rychlost výstavby. Komínový systém je podle zadaných rozměrů vyráběn na míru každému zákazníkovi. Na stavbu je dovezen vcelku a jeho vsazení zabere cca 20 minut. Tento systém tak představuje, co se rychlosti výstavby týče, na našem trhu jednoznačného vítěze. Navíc díky výrobě ve specializovaném závodě odpadají možné konstrukční chyby, kterých se stavebníci při klasické výstavbě mohou dopustit. Jediným předpokladem pro úspěšnou instalaci je jeřáb, kterým se provádí usazení monolitu na připravený podklad.

Pouhých 0,3 m2 užitné plochy pro zvýšení komfortu bydlení

Díky zabudování krbové vložky přímo do komínového tělesa je celková plocha potřebná pro instalaci poloviční než při klasickém napojení krbových kamen před zděný komínový systém. Rozměr komínového tělesa Kingfire je 55 x 55 cm. Pokud se investor rozhodne pro tento typ vytápění, „ukrojí“ si pouhých 0,3m² z drahocenné užitné plochy.

Design a technologie na nejvyšší úrovni

Společnost Schiedel rozšířila v letošním roce rodinu komínů s integrovanou krbovou vložkou Kingfire o působivou novinku Kingfire Grande S s třístrannými prosklenými dvířky, které maximalizují požitek z ohně. Kromě působivého designu, který byl oceněn jak na mezinárodním tak našem poli, představuje technicky precizně provedený produkt. Splňuje nejpřísnější současné standardy a je ho možné instalovat i do nízkoenergetických staveb s řízeným větráním. Jeho provoz je plně nezávislý na vzduchu z místnosti. Naopak vzduch pro spalování je přiváděn víceúčelovou šachtou komínového systému Absolut, který je součástí systému Kingfire.

Schiedel, s.r.o.

logo
Centrála
Horoušanská ul. 286
250 81 Nehvizdy

telefon: 326 999 011
e-mail: info.cz@schiedel.com

web: www.schiedel.cz, www.kombigas.cz, www.absolutnikomin.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Inovovaný komín Kombigas

Inovovaný komín Kombigas

Společnost Schiedel, leader ve výrobě a vývoji komínových systémů u nás, představil českým zákazníkům první novinku letošního roku. Komínový systém Kombigas odvede spaliny od krbu i plynového kotle, je opatřen inovovaným nerezovým průduchem pro odvod spalin od plynového kotle.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Partner tématu

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA