REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Schiedel nabízí architektům a projektantům plnou podporu

Technologie vtrhla do našich životů a ať chceme nebo ne musíme se s ní sžít. Některá odvětví prozatím obchází obloukem, ale někde doslova nenechala kámen na kameni.

Architekti a projektant a se již před časem přesunuli od rýsovacích prken k obrazovkám počítačů. Projektování 2D a 3D modelů je tak již běžnou praxí. Relativní novinkou, se kterou se v současnosti sžívají lidé ve stavebním oboru je tzv. Informační model budovy zkráceně BIM z anglického názvu Building Information Modeling případně Management. Název napovídá, že se nejedná o pouhé navržení budovy ale o Informační model, který má posloužit k snadné výměně informací v rámci jednotlivých procesů výstavby ohledně dané stavby. BIM poskytne investorovi, případně jiným složkám komplexní informaci o vývoji stavby.

Předpokladem vytváření Informačního modelu je spolupráce výrobců stavebních materiálů, kteří nabídnou svůj sortiment ve formátu, který je v takovémto typu navrhování využitelný. Ne každý výrobce je schopen držet krok s tímto technických pokrokem, ale přinejmenším leadři v jednotlivých oborech se snaží vyjít maximálně vstříc projektantům a architektům a nechávají zpracovávat své produkty v požadovaných formátech.

V oblasti komínových systémů poskytuje rozsáhlou podporu v této oblasti společnost Schiedel, která je leadrem ve výrobě a vývoji komínových systémů u nás i v Evropě. První produkt ICS 25 nabídla ve volně ke stažení v elektronickém katalogu již v roce 2016. Během posledních dvou let se podařilo portfolio produktů rozšířit tak, aby bylo projektantům nabídnuto celé portfolio komínových systémů a doplňků. Každý komínový typ je zde zastoupen alespoň jedním typem produktu. Z keramických komínových systémů je zpracován komínový systém Schiedel Absolut, který patří k technologicky nejvyspělejšímu typu komínového systému vhodného i do pasivních domů. Nerezové komínové systémy zastupují tři varianty univerzálního lehkého komínového systému ICS, které je možné použít jak v novostavbách tak jako dodatečný komín v rodinných domech či velkých průmyslových provozech.

Kompletně jsou v elektronickém katalogu zastoupeny monolitické komínové systémy s integrovaným krbem Schiedel Kingfire. Je možné tak vybírat ze všech 4 nabízených typů včetně letošní novinky Kingfire Grande S s působivým krbem s třístrannými prosklenými dvířky s provozem plně nezávislém na vzduchu v místnosti.

Více o elektronickém katalogu produktů – založeném na technologii eCATALOGsolutions.

Schiedel, s.r.o.

logo
Centrála
Horoušanská ul. 286
250 81 Nehvizdy

telefon: 326 999 011
e-mail: info.cz@schiedel.com

web: www.schiedel.cz, www.kombigas.cz, www.absolutnikomin.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Inovovaný komín Kombigas

Inovovaný komín Kombigas

Společnost Schiedel, leader ve výrobě a vývoji komínových systémů u nás, představil českým zákazníkům první novinku letošního roku. Komínový systém Kombigas odvede spaliny od krbu i plynového kotle, je opatřen inovovaným nerezovým průduchem pro odvod spalin od plynového kotle.

zdroj: Schiedel.com

Schiedel Stabil – kvalitní komínový systém pro každého

Třívrstvý komínový systém Schiedel Stabil představuje rozumnou volbu pro stavebníky s omezeným finančním rozpočtem. Tento bezpečný a spolehlivý komínový systém s kvalitní keramickou vložkou a tepelnou izolací z minerální vlny je vhodný pro napojení ke spotřebičům na všechny druhy paliv.

Schiedel UNI ADVANCED – komín s inovovanou keramickou vložkou

Schiedel UNI ADVANCED – komín s inovovanou keramickou vložkou

Kvalitní komínový systém je základ bezpečného domova. Komínový systém Schiedel UNI ADVANCED s inovovanou tenkostěnnou keramickou vložkou představuje technicky vyspělý komínový systém, který je schopen vyhovět vysokým nárokům současnosti. Je určen pro veškeré typy spotřebičů, kromě kondenzačních plynových kotlů.