Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Speciální dveře na míru: Kombinujte vlastnosti podle svých představ

Každá domácnost je jedinečná. Žádný nově postavený bytový dům nebo zrekonstruovaný byt nejsou stejné. A je pochopitelné, že se mohou lišit i požadavky na vstupní dveře. Dnes je možné vlastnosti dveří kombinovat – můžete si proto na míru vytvořit například dveře, které budou protipožární, bezpečnostní a zároveň budou mít prvotřídní akustické vlastnosti.

Jak na to? Je to velmi jednoduché. Stačí využít on-line konfigurátor vstupních dveří, který umožňuje vytvořit dveře podle vašich požadavků. Základem by vždy měla být protipožární bezpečnost, to platí bez rozdílu u bytů a domů, u novostaveb i rekonstrukcí. K tomu přidejte další vlastnosti dveří. Postupně se na ně podíváme.

Protipožární bezpečnost dveří

Vchodové dveře do bytu by měly splňovat požadavek na požární odolnost. Potom fungují jako protipožární uzávěr. Jak dlouho dveře ohni odolají, ukazuje jejich certifikát. Zpravidla to je 30 nebo 45 minut, což je dostatečně dlouhá doba pro případnou evakuaci. Jednoduché ověření vlastností dveří má každý zákazník přímo v prodejně na identifikačním štítku dveří.

Protipožární odolnost dveří je kritériem číslo jedna a dá se ověřit na identifikačním štítku výrobce dveří. Hodnoty EI označují deklarovanou hodnotu požární odolnosti a označení DP označuje druh konstrukce.

Kouřotěsnost dveří

Dveře mohou být také kouřotěsné. Neplatí vždy, že protipožární dveře jsou zároveň odolné vůči průniku studeného nebo teplého kouře. Kouřotěsnost propůjčují dveřím speciální materiály a úpravy, například kovové zárubně s těsněním a padací lištou.

Dveře Masonite s označením LUME EXTRA Smoke jsou také kouřotěsné. Dekor je možné zvolit individuálně, zde v povrchové úpravě s CPL laminátem v dřevodekoru jilm bílý.

Bezpečnost vstupních dveří

Důležitým kritériem vstupních dveří je bezpečnost. Dveře se rozdělují do bezpečnostních tříd, které označují jejich odolnost vůči vniknutí cizích osob a vůči různým metodám, jako je například vylomení, odvrtání, vyplanžetování, vyhmatání nebo vylomení. Už dveře ve třídě RC 2 značí vyšší odolnost proti vloupání. Odolné jsou bezpečnostní třídy 3 a 4, vstupní dveře v těchto třídách jsou i podmínkou většiny pojišťoven.

Protipožární bezpečnostní dveře poskytují vyšší zabezpečení bytu a většina pojišťoven takto zajištěnou nemovitost zvýhodňuje.

Akustická odolnost dveří

Od vstupních dveří se očekává, že zajistí nejen bezpečnost, ale také soukromí. Proto jsou stále více oceňované i jejich akustické vlastnosti. Protihlukové dveře umí ztlumit průchod zvuku o 27 až 38 dB. Podle české normy se nejvíce používají dveře s útlumem 27 dB nebo 28 dB.

Výše zmíněné vlastnosti můžete kombinovat a vytvořit si tak speciální vstupní dveře na míru, které budou odpovídat vašim požadavkům. Vyzkoušejte on-line konfigurátor vstupních dveří Masonite. Navštívit můžete i showroom společnosti Masonite v Praze, kde si dveře můžete prohlédnout a zároveň využít odborného poradenství.  Na masonite naleznete další vzorkovny dveří Masonite po celé České republice.

DOORNITE s.r.o.

logo
Hruškové Dvory 82
586 01 Jihlava

telefon: +420 567 121 411
e-mail: info@doornite.cz

web: www.doornite.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Jak vybrat vstupní dveře? 8 otázek a odpovědí, které potřebujete znát

Jak vybrat vstupní dveře? 8 otázek a odpovědí, které potřebujete znát

Rozhodli jste se pro změnu a vybíráte interiérové vstupní dveře do bytu nebo do domu? Materiály a technologie se neustále zlepšují. Vyznat se ve dveřích proto může být náročné. Na co si dát konkrétně pozor? Jak vybrat bezpečnostní dveře? A jak poznat, že jste nekoupili „zajíce v pytli“? Na vaše nejčastější otázky…

Potřebujete bezpečnostní dveře do bytu? 5 důvodů, proč jim říci ano

Potřebujete bezpečnostní dveře do bytu? 5 důvodů, proč jim říci ano

Bezpečnostní parametry dveří se stále zlepšují. Nikoli náhodou. Za dveřmi bytů a domů je celý náš majetek a pocit ochrany je tak k nezaplacení. Navíc pokud domácnost pojišťujete, většina pojišťoven na bezpečnostních dveřích trvá. Proč se pro ně rozhodnout?

5 zásad při výběru vstupních dveří do bytu

5 zásad při výběru vstupních dveří do bytu

Prioritou při výběru vstupních dveří je bezpečnost a protipožární odolnost. Protože vstupní dveře budou vítat nejen vás, ale i vaše hosty, je důležitý také jejich design. Bezpečnostní parametry dveří se stále zlepšují, a tak může být náročnější se v nich vyznat. Ukážeme vám, na co se při jejich výběru zaměřit v pěti…

Zdroj: Shutterstock.com

Postele do malého bytu

Na co pomyslíte, když je vám smutno? Když začíná pršet a zima začíná zalézat pod košili? Nebo když jste prostě unavení? Když se vás někdo zeptá na váš nejoblíbenější každodenní rituál? Ano, všem nám na mysl vyvstane vyhřátá postel a všechny příležitosti, kdy do ní ulehnout.

Minulost versus budoucnost: 7. ročník semináře Interiéry

Minulost versus budoucnost: 7. ročník semináře Interiéry

Poučit se z minulosti, vyhlížet optimisticky do budoucnosti a být připraven, to je v plánu během již sedmého ročníku odborného semináře Interiéry, který se koná ve čtvrtek 8. listopadu již tradičně na VOŠ a SPŠ Volyně.

Děti rostou jako z vody a s nimi i jejich pracovní stůl

Děti rostou jako z vody a s nimi i jejich pracovní stůl

Znají to všichni rodiče. Dětem nakoupíte nové oblečení, jednou či dvakrát jej vyperete a můžete kupovat nové. Kromě oblečení je potřeba měnit například i nábytek v pokojíčku a vše přizpůsobit dětským potřebám.

Tmavé dekory dveří v kontrastu nebo v tónu?

Tmavé dekory dveří v kontrastu nebo v tónu?

Dveře interiér podtrhují, dotváří nebo s ním splývají. Pokud zvolíte tmavé dekory dveří s dřevěným nebo barevným povrchem, upřednostňujete kontrast nebo raději splynutí s barvami stěn a podlah?

Dveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiér

Dveře bez rušivých detailů pro dokonalý interiér

Dveře, které neruší design místnosti žádnými hranami a viditelnými panty, sluší moderním interiérům. Nazývají se bezfalcové nebo bezpolodrážkové. Znamená to, že dveřní křídlo nemá žádný přesah (tedy hranu neboli zub) přes zárubeň. Dveřní křídlo je hladké a zavře se do stejné roviny se zárubněmi. Panty, které dveře…

S jarním vánkem do domovů přichází i svěží barvy dveří

S jarním vánkem do domovů přichází i svěží barvy dveří

Jarní vzduch nám přinese do života nejen nové vůně, ale i barvy. Pokud použijeme svěží barvy i v našich domovech, vneseme do nich také jinou energii. Využití barev na větší plochy stěn nebo na interiérové dveře jejich vliv ještě znásobí.

Vzorková prodejna dveří MASONITE v Praze

Dveře MASONITE v nové vzorkové prodejně v Praze

Společnost MASONITE, největší výrobce interiérových dveří v ČR, otevřela první vzorkovou prodejnu v Praze. Ve vzorkovně jsou prioritně představovány všechny novinky a celá šíře sortimentu výrobního závodu. Návštěvníci mohou očekávat kompletní poradenství, servis, zaměření dveří a zajištění montáže.

REKLAMA