REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Potřebujete bezpečnostní dveře do bytu? 5 důvodů, proč jim říci ano

Bezpečnostní parametry dveří se stále zlepšují. Nikoli náhodou. Za dveřmi bytů a domů je celý náš majetek a pocit ochrany je tak k nezaplacení. Navíc pokud domácnost pojišťujete, většina pojišťoven na bezpečnostních dveřích trvá. Proč se pro ně rozhodnout?

Bezpečnostní dveře do bytu na první pohled vůbec nepoznáte. Jejich síla se totiž skrývá v detailech – v konstrukci, v materiálech i v samotném osazení. Proto u nich můžete zkombinovat jak bezpečnost, tak moderní design. A to bez kompromisů. Jestli o bezpečnostních dveřích přemýšlíte, máme pro vás 5 důvodů, proč je vybrat.

Dveře, které ochrání majetek i vás

Nemusíte žít zrovna v nebezpečné čtvrti, aby vám hrozilo vloupání. Věděli jste, že v 90 % případů se zloději vloupají do bytu přes dveře? Pouze zbytek hledá jiné cesty, třeba balkon nebo okno. I proto je důležité se na vstupní dveře zaměřit.

Pravděpodobně jste už slyšeli o bezpečnostních třídách dveří. Už dveře třídy RC 2 mají vyšší odolnost vůči vloupání. Ještě vyšším bezpečnostním standardům pak odpovídají třídy 3 a 4. Čím vyšší třída, tím lépe dveře odolávají vůči různým a často důmyslným pokusům o vloupání, ať už je to odvrtání nebo vylomení.

Bezpečnostní dveře chtějí pojišťovny

Dalším důvodem pro bezpečnostní dveře je lepší pojistka. Metody zlodějů se totiž stále vylepšují, a tak se může stát, že i sebeodolnější dveře nakonec povolí. Abyste byli i na tuto krajní situaci připraveni, je dobré se pojistit.

A zde se opět vracíme k bezpečnostní třídě dveří. Ta totiž ovlivňuje jak výši pojištění, tak i výši pojistného plnění – tedy částky, kterou nakonec od pojišťovny dostanete. Většina pojišťoven vám obyčejné dveře nepojistí. Ale pokud sáhnete po dveřích v bezpečnostní třídě 3, získáte na pojistném slevu až 30 % a plnění může dosáhnout třeba půl milionu korun.

Dveře, které dobře izolují

Vstupní bezpečnostní dveře jsou vyrobené z prvotřídních materiálů, a kromě ochrany přináší i zvukovou izolaci. Pro pocit komfortu je důležité, aby k vám nedoléhaly rušivé zvuky z chodby. Kvalitní bezpečnostní dveře dokážou ztlumit průchod hluku o 27 až 38 dB a je o ně stále větší zájem.

Technici z našich vzorových prodejen stále více řeší požadavky na bezpečnost vchodových dveří a současně na izolaci proti hluku z chodby,“ říká David Krubner, obchodní a marketingový ředitel největšího českého výrobce dveří, společnosti Masonite.

Vlastnosti dveří, jako je hluková izolace, bezpečnost nebo požární odolnost je možné kombinovat podle individuálních potřeb. Dobře k tomu poslouží on-line konfigurátor dveří, s jehož pomocí si sestavíte ideální vstupní dveře.

Bezpečné dveře odolají i ohni

Domácnost neohrožují jen nenechavé ruce zlodějů, ale i oheň. Moderní vstupní dveře jsou povětšinou už protipožární. Dokážou po určitý čas udržet oheň za nebo před sebou, aby se nešířil do dalších částí domu.

Protipožární dveře jsou speciálně konstruované a opatřené příslušným certifikátem. Ohni zpravidla odolají 30 až 45 minut, což je dostatečná doba pro opuštění bytu. Zároveň můžete vybrat i kouřotěsné dveře, které nepropustí kouř.

Prvotřídní dveře, příslušenství i servis

Aby byla ochrana vaší domácnosti pomocí bezpečnostních dveří dokonalá, je důležité myslet na každý detail. Vstupní dveře mohou plnit dobře svou funkci ve chvíli, kdy k nim zvolíte i kvalitní zámkové vložky nebo dveřní kování, a to ve stejné bezpečnostní třídě.

Při instalaci bezpečnostních dveří pak stojí za to vyhledat odborníky, kteří vám je namontují. Vaší jedinou starostí tak bude vybrat dekor dveří v katalogu.

Plno výhod, mnoho dekorů

Bezpečnostní dveře v sobě spojují mnoho výhod, a tak není divu, že se v posledních letech stávají standardem. Dnes tak můžete vybírat ze široké škály odstínů nebo designů. Jak mohou vaše dveře vypadat, můžete snadno zjistit už ve zmíněném konfigurátoru.

 „Pro jeden byt si zájemci mohou navrhnout hned několik rozdílných vzhledů a vybrat si ten, který jim bude nejvíce vyhovovat,“ dodává David Krubner a doplňuje: „Ve vzorkových prodejnách jim může technik poradit s návrhem i montáží.“

DOORNITE s.r.o.

logo
Hruškové Dvory 82
586 01 Jihlava

telefon: +420 567 121 411
e-mail: info@doornite.cz

web: www.doornite.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Jak vybrat a sestavit ideální dveře do bytu?

Jak vybrat a sestavit ideální dveře do bytu?

Dveře jsou důležitý prvek v interiéru, protože dotváří jeho vzhled. Vstupní dveře zase udávají ráz domu nebo bytu. Kromě designu je důležité zohlednit vlastnosti dveří, především jejich bezpečnost, zvukotěsnost nebo protipožární odolnost. Naštěstí už nemusíte dělat kompromisy. Moderní dveře umí požadované vlastnosti…

Jak vybrat vstupní dveře? 8 otázek a odpovědí, které potřebujete znát

Jak vybrat vstupní dveře? 8 otázek a odpovědí, které potřebujete znát

Rozhodli jste se pro změnu a vybíráte interiérové vstupní dveře do bytu nebo do domu? Materiály a technologie se neustále zlepšují. Vyznat se ve dveřích proto může být náročné. Na co si dát konkrétně pozor? Jak vybrat bezpečnostní dveře? A jak poznat, že jste nekoupili „zajíce v pytli“? Na vaše nejčastější otázky…

5 zásad při výběru vstupních dveří do bytu

5 zásad při výběru vstupních dveří do bytu

Prioritou při výběru vstupních dveří je bezpečnost a protipožární odolnost. Protože vstupní dveře budou vítat nejen vás, ale i vaše hosty, je důležitý také jejich design. Bezpečnostní parametry dveří se stále zlepšují, a tak může být náročnější se v nich vyznat. Ukážeme vám, na co se při jejich výběru zaměřit v pěti…

Speciální dveře na míru: Kombinujte vlastnosti podle svých představ

Speciální dveře na míru: Kombinujte vlastnosti podle svých představ

Každá domácnost je jedinečná. Žádný nově postavený bytový dům nebo zrekonstruovaný byt nejsou stejné. A je pochopitelné, že se mohou lišit i požadavky na vstupní dveře. Dnes je možné vlastnosti dveří kombinovat – můžete si proto na míru vytvořit například dveře, které budou protipožární, bezpečnostní a zároveň budou…

Tmavé dekory dveří v kontrastu nebo v tónu?

Tmavé dekory dveří v kontrastu nebo v tónu?

Dveře interiér podtrhují, dotváří nebo s ním splývají. Pokud zvolíte tmavé dekory dveří s dřevěným nebo barevným povrchem, upřednostňujete kontrast nebo raději splynutí s barvami stěn a podlah?

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Zdroj: Heluz

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Akce HELUZ CIHLY FIRSTMINUTE NA PŘÍŠTÍ ROK je prodloužena!

Zdroj: SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

Podzimní akční slevy na krytiny SATJAM

REKLAMA
REKLAMA