REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Tmavé dekory dveří v kontrastu nebo v tónu?

Dveře interiér podtrhují, dotváří nebo s ním splývají. Pokud zvolíte tmavé dekory dveří s dřevěným nebo barevným povrchem, upřednostňujete kontrast nebo raději splynutí s barvami stěn a podlah?

 Tlumení nebo akcent? Obě varianty mají něco do sebe. Tmavá barva opticky zmenšuje velikost prostoru, pohlcuje světlo a vytváří dojem pevného bodu. Je třeba brát tyto vlastnosti v úvahu, pokud je interiér malý nebo špatně osvětlený. Použitím tmavých barev tón v tónu vytvoříte v interiéru pocit útulnosti, zpomalení, klidu a bezpečí. V kontrastu se světlými barvami, sklem, lesklými prvky, kombinací různých materiálů, dokážete vytvořit designový prvek. Pokoj tak může i při jednoduchém zařízení či barevnosti získat stylový nádech.  A výše rozpočtu na zařízení domácnosti v tom nehraje až tak velkou roli.

Rámové dveře Masonite, model Caledonia (typ sklo), dekor ořech rustikální

Jednou ze zajímavých variant jsou rámové dveře, ve kterých jsou dřevěné prvky různě široké a mezi nimi je vloženo sklo (např. pískované). Variantou jsou například rámové dveře Masonite Caledonia s dekorem ořech rustikální. Vstupní dveře do manželské ložnice nebo koupelen mohou být ve stejném dřevodekoru, ale sklo nahrazeno ozdobnými detaily. Mezi efektní prvky patří hliníkové pásky, které se mohou ve výrobě vkládat svisle i vodorovně, v různém počtu nebo s nimi orámovat skleněnou výplň. Tento drobný detail dokáže povýšit interiér do vyšší třídy. Příkladem jsou ALU dveře Masonite. Vzhledem k tomu, že dveře si sestavujete na míru, můžete do výroby zadat vlastní výběr dřevodekoru, kombinace prosklení i počet a umístění hliníkových pásek.

Novinky letošního jara v tmavých barvách dveří

Mezi novými tmavými dekory dveří je zajímavý laminátový dřevodekor fleetwood lávověšedý, který má lamely v horizontální nebo vertikální poloze. Plastická 3D povrchová struktura vytváří dojem reálného dřevěného povrchu, ale přitom je povrch dveří velmi odolný proti poškrábání, proražení a voděodolný.

Dřevodekor (kašír) ořech rustikální má v barevném nádechu více červeného, tmavého a teplého odstínu

V tmavých barvách stojí za zmínku sytá chilli červená nebo tyrolská modrá. Výrobce Masonite doporučuje takto syté barvy pořídit v povrchové úpravě HPL laminátu, takže vás pak nemůže překvapit žádný škrábanec nebo změna barevnosti povrchu. HPL laminát se vyrábí v tloušťce 0,8 mm z několika vrstev a pod značným lisovacím tlakem. Povrch dveří má tudíž vysokou životnost a odolnost.

Mezi nové, nejsvětlejší teplé a tmavší dekory se řadí povrch dubu sonoma
Dřevodekor (CPL) v barvě hrušky je o něco světlejší a zůstává v teplých odstínech
V tmavých barvách stojí za zmínku sytá chilli červená nebo tyrolská modrá
V tmavých barvách stojí za zmínku sytá chilli červená nebo tyrolská modrá

Nové dekory i kompletní montáž dveří je možné také prodiskutovat v nové vzorkové prodejně MASONITE v Praze (Českomoravská 183, objekt Sykora Home). Případně si je můžete sami sestavit v online konfigurátoru na stránkách Masonite.  

Masonite CZ spol. s r.o.

logoHruškové Dvory 82
586 02 Jihlava

telefon: +420 567 121 411
e-mail: czechinfo@masonite.com

web: www.masonite.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

5 zásad při výběru vstupních dveří do bytu

5 zásad při výběru vstupních dveří do bytu

Prioritou při výběru vstupních dveří je bezpečnost a protipožární odolnost. Protože vstupní dveře budou vítat nejen vás, ale i vaše hosty, je důležitý také jejich design. Bezpečnostní parametry dveří ...

REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist