REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Tmavé dekory dveří v kontrastu nebo v tónu?

Dveře interiér podtrhují, dotváří nebo s ním splývají. Pokud zvolíte tmavé dekory dveří s dřevěným nebo barevným povrchem, upřednostňujete kontrast nebo raději splynutí s barvami stěn a podlah?

 Tlumení nebo akcent? Obě varianty mají něco do sebe. Tmavá barva opticky zmenšuje velikost prostoru, pohlcuje světlo a vytváří dojem pevného bodu. Je třeba brát tyto vlastnosti v úvahu, pokud je interiér malý nebo špatně osvětlený. Použitím tmavých barev tón v tónu vytvoříte v interiéru pocit útulnosti, zpomalení, klidu a bezpečí. V kontrastu se světlými barvami, sklem, lesklými prvky, kombinací různých materiálů, dokážete vytvořit designový prvek. Pokoj tak může i při jednoduchém zařízení či barevnosti získat stylový nádech.  A výše rozpočtu na zařízení domácnosti v tom nehraje až tak velkou roli.

Rámové dveře Masonite, model Caledonia (typ sklo), dekor ořech rustikální

Jednou ze zajímavých variant jsou rámové dveře, ve kterých jsou dřevěné prvky různě široké a mezi nimi je vloženo sklo (např. pískované). Variantou jsou například rámové dveře Masonite Caledonia s dekorem ořech rustikální. Vstupní dveře do manželské ložnice nebo koupelen mohou být ve stejném dřevodekoru, ale sklo nahrazeno ozdobnými detaily. Mezi efektní prvky patří hliníkové pásky, které se mohou ve výrobě vkládat svisle i vodorovně, v různém počtu nebo s nimi orámovat skleněnou výplň. Tento drobný detail dokáže povýšit interiér do vyšší třídy. Příkladem jsou ALU dveře Masonite. Vzhledem k tomu, že dveře si sestavujete na míru, můžete do výroby zadat vlastní výběr dřevodekoru, kombinace prosklení i počet a umístění hliníkových pásek.

Novinky letošního jara v tmavých barvách dveří

Mezi novými tmavými dekory dveří je zajímavý laminátový dřevodekor fleetwood lávověšedý, který má lamely v horizontální nebo vertikální poloze. Plastická 3D povrchová struktura vytváří dojem reálného dřevěného povrchu, ale přitom je povrch dveří velmi odolný proti poškrábání, proražení a voděodolný.

Dřevodekor (kašír) ořech rustikální má v barevném nádechu více červeného, tmavého a teplého odstínu

V tmavých barvách stojí za zmínku sytá chilli červená nebo tyrolská modrá. Výrobce Masonite doporučuje takto syté barvy pořídit v povrchové úpravě HPL laminátu, takže vás pak nemůže překvapit žádný škrábanec nebo změna barevnosti povrchu. HPL laminát se vyrábí v tloušťce 0,8 mm z několika vrstev a pod značným lisovacím tlakem. Povrch dveří má tudíž vysokou životnost a odolnost.

Nové dekory i kompletní montáž dveří je možné také prodiskutovat v nové vzorkové prodejně MASONITE v Praze (Českomoravská 183, objekt Sykora Home). Případně si je můžete sami sestavit v online konfigurátoru na stránkách Masonite.  

DOORNITE s.r.o.

logo
Hruškové Dvory 82
586 01 Jihlava

telefon: +420 567 121 411
e-mail: info@doornite.cz

web: www.doornite.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Potřebujete bezpečnostní dveře do bytu? 5 důvodů, proč jim říci ano

Potřebujete bezpečnostní dveře do bytu? 5 důvodů, proč jim říci ano

Bezpečnostní parametry dveří se stále zlepšují. Nikoli náhodou. Za dveřmi bytů a domů je celý náš majetek a pocit ochrany je tak k nezaplacení. Navíc pokud domácnost pojišťujete, většina pojišťoven na bezpečnostních dveřích trvá. Proč se pro ně rozhodnout?

5 zásad při výběru vstupních dveří do bytu

5 zásad při výběru vstupních dveří do bytu

Prioritou při výběru vstupních dveří je bezpečnost a protipožární odolnost. Protože vstupní dveře budou vítat nejen vás, ale i vaše hosty, je důležitý také jejich design. Bezpečnostní parametry dveří se stále zlepšují, a tak může být náročnější se v nich vyznat. Ukážeme vám, na co se při jejich výběru zaměřit v pěti…

Speciální dveře na míru: Kombinujte vlastnosti podle svých představ

Speciální dveře na míru: Kombinujte vlastnosti podle svých představ

Každá domácnost je jedinečná. Žádný nově postavený bytový dům nebo zrekonstruovaný byt nejsou stejné. A je pochopitelné, že se mohou lišit i požadavky na vstupní dveře. Dnes je možné vlastnosti dveří kombinovat – můžete si proto na míru vytvořit například dveře, které budou protipožární, bezpečnostní a zároveň budou…