REKLAMA
Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

S jarním vánkem do domovů přichází i svěží barvy dveří

Jarní vzduch nám přinese do života nejen nové vůně, ale i barvy. Pokud použijeme svěží barvy i v našich domovech, vneseme do nich také jinou energii. Využití barev na větší plochy stěn nebo na interiérové dveře jejich vliv ještě znásobí.

Barvy a světlo

U dveří si můžeme pohrát i s různou mírou prosklení, přes které je světlo propouštěno a rozptylováno do prostoru.  Výhodou vlastního designu je možnost rozdílné barevnosti dveřního křídla. Pokud v jedné místnosti chcete mít ničím nerušený světlý prostor, zvolíte bílou barvu stěn a dveří a v sousedním pokoji toužíte po modré, můžete mít obojí. Dveřní křídlo je možné nastříkat každou stranu v jiné barvě (u výrobce MASONITE ve všech barevných odstínech RAL vzorníku). Doplňky, jako je barevnost kování nebo lesklé hliníkové pásky u dřevěných laminátových povrchů ještě zdůrazní odrazy světla.

Masonite interiérové dveře obývák

Energie barev

Barvy ovlivňují nejen naši náladu a pocity, ale povzbuzují určité vzorce chování. Bílá barva odráží zpět do místnosti největší procento světla. Bílé dveře se tedy hodí do chodeb, menších a tmavších prostor, které potřebují opticky zvětšit nebo prosvětlit. Designéři rádi pracují s bílou barvou i kvůli jejímu dojmu čistoty a jednoduchosti. Překvapivě je odstínů bílé barvy celá škála, ale největším současným trendem u dveří je zářivě bílá RAL 9003. U hladkých dveří patří mezi nejoblíbenější linie profilování ve vertikálním směru (např. řada Masonite Bordeaux), v horizontálním (např. řada Masonite Anglet nebo Masonite Quatro).

V každé předsíni, pracovně nebo dětském pokoji by měla být žlutá barva. Žlutá je veselá, optimistická barva, která stimuluje tvořivost a zlepšuje náladu. Představte si, že vezmete za kliku hnědých vstupních dveří, vstoupíte a zavřete za sebou zářivě žluté. To vykouzlí úsměv na tváři téměř každému!

Pro pocit bezpečí, stability a klidu sáhněte po zelené nebo modré. Ideální je pro koupelny a odpočinkové místnosti. S červenou barvou naberete energii, teplo a sílu. Rudě červené dveře v ložnici dokážou vyvolat vzrušivou atmosféru, ale jestli je mít i v obývacím pokoji, je ke zvážení. Veselá a komunikativní oranžová vnáší pocit štěstí, hravosti a stability. Používá se pro haly, obývací pokoje a jídelny.

Jarní barvy osvěží interiér nejen v dekorativních předmětech, ale i na větších plochách, například na dveřích. Masonite jarní dveře

Hnědá barva nám vnukne pocit bezpečí, pořádku, útulnosti a domova. Možná si jí spojujeme se dřevem, s materiálem, který lidstvo odjakživa obklopoval. I u hnědé najdeme několik odstínů, ale pokud si nejsme jisti, můžeme využít různé druhy dřevodekoru. Dřevodekor je povrchová úprava dveří s fólií nebo lisovaným laminátem, které mohou mít i 3D strukturu dřeva a tomu odpovídající barevnost. Můžete si tedy domů pořídit vizuálně dřevěné dveře, ale s výhodou velké odolnosti povrchu, snadné údržby, výhodné ceny a především vyrobené přesně vám na míru.

Sestavení individuální barevnosti, profilování, dekorů, prosklení a stylu dveří je dost náročný úkol. Ovšem je možné si rozhodování trochu zjednodušit, pohrát si při hledání těch dokonalých barev do interiéru a sestavit si varianty v online konfigurátoru dveří.

DOORNITE s.r.o.

logo
Hruškové Dvory 82
586 01 Jihlava

telefon: +420 567 121 411
e-mail: info@doornite.cz

web: www.doornite.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

5 zásad při výběru vstupních dveří do bytu

5 zásad při výběru vstupních dveří do bytu

Prioritou při výběru vstupních dveří je bezpečnost a protipožární odolnost. Protože vstupní dveře budou vítat nejen vás, ale i vaše hosty, je důležitý také jejich design. Bezpečnostní parametry dveří se stále zlepšují, a tak může být náročnější se v nich vyznat. Ukážeme vám, na co se při jejich výběru zaměřit v pěti…

Speciální dveře na míru: Kombinujte vlastnosti podle svých představ

Speciální dveře na míru: Kombinujte vlastnosti podle svých představ

Každá domácnost je jedinečná. Žádný nově postavený bytový dům nebo zrekonstruovaný byt nejsou stejné. A je pochopitelné, že se mohou lišit i požadavky na vstupní dveře. Dnes je možné vlastnosti dveří kombinovat – můžete si proto na míru vytvořit například dveře, které budou protipožární, bezpečnostní a zároveň budou…