Hledat
Mapa cennemovitostí v ČR
estav.tvnový videoportál
Všechna témata

Posuvné dveře jsou hitem mezi architekty

Dveře jsou nedílnou součástí interiéru a dotváří celkový dojem z prostoru. Prakticky a účelně oddělují jednotlivé místnosti, dodávají pocit soukromí, svým designem podtrhují celkové vyznění interiéru, ale mohou i v případě posuvných dveří kouzlit s místem a přinášet cenné decimetry.

Proč vybrat posuvné dveře?

Hlavními důvody pro posuvné dveře jsou: úspora místa, vytříbený design a pohodlná manipulace. Toto provedení je oblíbené u mnoha architektů a téměř každý nový projekt s nimi počítá. Využití najdou kromě oddělení místností i v situacích, kdy je nutno větší prostor rozdělit do více funkčních či soukromých zón. Chceme-li pak vychutnat prostor jako celek, jednoduše dveře zasuneme do zdi a náš pohled nic neruší. Toto řešení se využívá mezi kuchyní spojenou s obývací místností nebo mezi ložnicí a koupelnou. Další plusové body získávají v úspoře místa, v úzkých místnostech, nebo na chodbách s více otvory, kde otočné dveře nelze použít. Jejich předností je i snadné užívání – jedná se o řešení bezprahové, bez nutnosti stiskání kliky, povětšinou s dodatečným tichým dorazem, který pohyb potřebný k dovření dveří dokončí za Vás. Obecně je dodatečné osazení posuvných dveří snazší, nežli u jiných typů a v případě použití zavěšení v garnýži je lze osadit pouze do začištěného stavebního otvoru  - bez zárubně. V neposlední řadě představují čisté designové řešení, které dá naplno vyniknout dveřnímu dekoru a jeho symbióze s kováním.

Posuv po zdi s garnýží – dvoukřídlé provedení, Dveře Triumf III v dekoru dýha dub skořice Zdroj: dverecag.cz

Dveře posuvné po zdi nebo do pouzdra?

Klasické dělení je na dvě varianty – dveře posuvné podél zdi (zpravidla zavěšené v garnýži s kolejnicí) nebo dveře posuvné do „zdi“, ve které je umístěno stavební pouzdro.

Každé z těchto provedení má své nesporné výhody i nevýhody. Dveře posuvné po zdi bývají zavěšené na kolejnici, která je krytá garnýží z materiálu, jaký si zákazník zvolí. Může mít stejný dekor jako dveře a zárubeň, ale existují i varianty kovové, například novinkové provedení garnýže CAG do kompletu k zárubni FABI M, která je hliníková. Kovové garnýže jsou subtilnější a oblíbené u zákazníků, kteří cílí na designové minimalistické provedení. Posuv po zdi je možno realizovat ve všech prostorech, které mají dostatek místa na odjíždění křídla při otevření a mají rovné zdi. Výrobce vám dodá i atypické dveře, například se zkosením pro případ jejich umístění do podkroví.

Posuv do pouzdra s nadsvětlíkem, Dveře Fénix III SZ v dekoru laminát reliéf dub šedý Zdroj: dverecag.cz

Dveře do stavebního pouzdra (Eclisse, JAP…) jsou novějším řešením, mají lepší izolační vlastnosti a jednoznačně vedou po stránce designu. Jejich hlavní nevýhodou je fakt, že pouzdra, do kterých budou dveře zajíždět, se zazdívají do stěny již v průběhu stavby. Osazeny mohou být dveře jednokřídlé i dvoukřídlé, u nichž je mechanismus otvírání koncipován různě (synchron, teleskop).

Možností je nepřeberně, stačí si jen vybrat. Více informací o posuvných dveřích tradičního českého výrobce s dvacetiletou tradici - CAG - vám rádi poskytnou odborní prodejci na vzorkovnách výrobce nebo v síti prodejců.

CAG s.r.o.

logo
Kytín 19
252 10 Mníšek pod Brdy

telefon: 00420 318 599 401
zelená linka: 800 262 929
e-mail: centrala@dverecag.cz

web: www.dverecag.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Související témata

Mohlo by vás zajímat

Otevřete dveře svého domova barvám

Otevřete dveře svého domova barvám

Lakované dveře a zárubně českého výrobce CAG mohou být vyrobeny v mnoha odstínech a oživí každý interiér. Dopřejte svým dveřím a zárubním originalitu a šarm s použitím odolných PU barev nebo zvolte ty ekologické, vodou ředitelné.

Interiérům stále kralují bílé dveře

Interiérům stále kralují bílé dveře

Bílá je nejoblíbenější barvou používanou v interiérech a pro mnoho lidí je tak samozřejmá, že ji jako barvu ani nevnímají. Není divu – je naprosto univerzální, působí čistým a vzdušným dojmem, hodí se ke každému stylu a nepodléhá módním výstřelkům. Je proto obzvláště vhodná na dveře, skříně a vestavěný nábytek,…

Celoskleněné dveře a stěny

Celoskleněné dveře a stěny

Do sortimentu již zavedených dekorů celoskleněných dveří v CAG zařadili další zajímavé varianty. U skel typu float a satinato vás jistě potěší snížení ceny.

Sklo matelux pro vaše dveře bez příplatku

Sklo matelux pro vaše dveře bez příplatku

Rok 2017 přinesl opět nové trendy nejen v materiálech, ale i v designu a výrobních postupech nejen interiérových dveří. Jednou z novinek je sklo označované také jako mléčné nebo satinato.

10 věcí, na které byste neměli zapomenout při výběru dveří

10 věcí, na které byste neměli zapomenout při výběru dveří

Interiérové dveře jsou bezesporu výrazným designovým prvkem bytu. Přesto by při jejich výběru neměla převážit estetická stránka nad funkčností. Na co se zaměřit při jejich výběru? V čem mít jasno, než přistoupíte k jejich objednávce? Přinášíme přehledný seznam věcí a tipů, které vám vaše rozhodování usnadní.

E-book: Příručky ZDARMA!

Příručka Jak koupit bydlení

Jak koupit bydlení

Pomocník při koupi domu, bytu, pozemku.

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Příručka Jak na povolení rodinného domu

Poradíme s vyřízením stavebního povolení

Nejnovější články

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Akce a slevy

Plechové krytiny SATJAM lze nyní pořídit o něco výhodněji díky výhodné jarní akční nabídce. Zdroj: SATJAM s.r.o.

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

Výhodné jaro s plechovými krytinami SATJAM

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA