REKLAMA
Témata Hledat

Architektonické inspirace

Mozaika nápadů z celého světa na ESTAV.cz!

Posuvné dveře jsou hitem mezi architekty

Dveře jsou nedílnou součástí interiéru a dotváří celkový dojem z prostoru. Prakticky a účelně oddělují jednotlivé místnosti, dodávají pocit soukromí, svým designem podtrhují celkové vyznění interiéru, ale mohou i v případě posuvných dveří kouzlit s místem a přinášet cenné decimetry.

Proč vybrat posuvné dveře?

Hlavními důvody pro posuvné dveře jsou: úspora místa, vytříbený design a pohodlná manipulace. Toto provedení je oblíbené u mnoha architektů a téměř každý nový projekt s nimi počítá. Využití najdou kromě oddělení místností i v situacích, kdy je nutno větší prostor rozdělit do více funkčních či soukromých zón. Chceme-li pak vychutnat prostor jako celek, jednoduše dveře zasuneme do zdi a náš pohled nic neruší. Toto řešení se využívá mezi kuchyní spojenou s obývací místností nebo mezi ložnicí a koupelnou. Další plusové body získávají v úspoře místa, v úzkých místnostech, nebo na chodbách s více otvory, kde otočné dveře nelze použít. Jejich předností je i snadné užívání – jedná se o řešení bezprahové, bez nutnosti stiskání kliky, povětšinou s dodatečným tichým dorazem, který pohyb potřebný k dovření dveří dokončí za Vás. Obecně je dodatečné osazení posuvných dveří snazší, nežli u jiných typů a v případě použití zavěšení v garnýži je lze osadit pouze do začištěného stavebního otvoru  - bez zárubně. V neposlední řadě představují čisté designové řešení, které dá naplno vyniknout dveřnímu dekoru a jeho symbióze s kováním.

Posuv po zdi s garnýží – dvoukřídlé provedení, Dveře Triumf III v dekoru dýha dub skořice Zdroj: dverecag.cz

Dveře posuvné po zdi nebo do pouzdra?

Klasické dělení je na dvě varianty – dveře posuvné podél zdi (zpravidla zavěšené v garnýži s kolejnicí) nebo dveře posuvné do „zdi“, ve které je umístěno stavební pouzdro.

Každé z těchto provedení má své nesporné výhody i nevýhody. Dveře posuvné po zdi bývají zavěšené na kolejnici, která je krytá garnýží z materiálu, jaký si zákazník zvolí. Může mít stejný dekor jako dveře a zárubeň, ale existují i varianty kovové, například novinkové provedení garnýže CAG do kompletu k zárubni FABI M, která je hliníková. Kovové garnýže jsou subtilnější a oblíbené u zákazníků, kteří cílí na designové minimalistické provedení. Posuv po zdi je možno realizovat ve všech prostorech, které mají dostatek místa na odjíždění křídla při otevření a mají rovné zdi. Výrobce vám dodá i atypické dveře, například se zkosením pro případ jejich umístění do podkroví.

Posuv do pouzdra s nadsvětlíkem, Dveře Fénix III SZ v dekoru laminát reliéf dub šedý Zdroj: dverecag.cz

Dveře do stavebního pouzdra (Eclisse, JAP…) jsou novějším řešením, mají lepší izolační vlastnosti a jednoznačně vedou po stránce designu. Jejich hlavní nevýhodou je fakt, že pouzdra, do kterých budou dveře zajíždět, se zazdívají do stěny již v průběhu stavby. Osazeny mohou být dveře jednokřídlé i dvoukřídlé, u nichž je mechanismus otvírání koncipován různě (synchron, teleskop).

Možností je nepřeberně, stačí si jen vybrat. Více informací o posuvných dveřích tradičního českého výrobce s dvacetiletou tradici - CAG - vám rádi poskytnou odborní prodejci na vzorkovnách výrobce nebo v síti prodejců.

CAG s.r.o.

logoKytín 19
252 10 Mníšek pod Brdy

telefon: 00420 318 599 401
zelená linka: 800 262 929
e-mail: centrala@dverecag.cz

web: www.dverecag.cz

Více o firmě Vyžádat další informace

Sdílet / hodnotit tento článek

Mohlo by vás zajímat

Otevřete dveře svého domova barvám

Otevřete dveře svého domova barvám

Lakované dveře a zárubně českého výrobce CAG mohou být vyrobeny v mnoha odstínech a oživí každý interiér. Dopřejte svým dveřím a zárubním originalitu a šarm s použitím odolných PU barev nebo zvolte ...

Interiérům stále kralují bílé dveře

Interiérům stále kralují bílé dveře

Bílá je nejoblíbenější barvou používanou v interiérech a pro mnoho lidí je tak samozřejmá, že ji jako barvu ani nevnímají. Není divu – je naprosto univerzální, působí čistým a vzdušným dojmem, hodí ...

Celoskleněné dveře a stěny

Celoskleněné dveře a stěny

Do sortimentu již zavedených dekorů celoskleněných dveří v CAG zařadili další zajímavé varianty. U skel typu float a satinato vás jistě potěší snížení ceny.

Sklo matelux pro vaše dveře bez příplatku

Sklo matelux pro vaše dveře bez příplatku

Rok 2017 přinesl opět nové trendy nejen v materiálech, ale i v designu a výrobních postupech nejen interiérových dveří. Jednou z novinek je sklo označované také jako mléčné nebo satinato.

REKLAMA

estav.cz v žebříčku návštěvnosti TOPlist